İmdaat tıkırtı :) ( ÇÖZÜLDÜ )

HONEY

İsim
BÜLENT
Ustadlar,

Son bir kac aydir duyduğum sesi bulamiyorum/uz

Kaportaci ve özel servis bakti bulamadı

Arkadan bagaj kapak içi gibi duruyordu ses ama@zulalyol ustad sagolsun logo kamera takarken tüm sarkan kablo soketleri toparladi

Araba tumseklerde ses pek ses yapmıyor yanal sag sol esnediginde genelde tikirti sesi var

Bagaj komple bosalttim

Bagaj fitiller takozlar silikon sprey sikildi

Lifte alındı tum amortisor kontrolleri ve gerekli yerler kontrol edildi sorun görülmedi

İstanbul da bu işi cozebilecek usta var mi bildiginiz

Arka koltuk kilitler bez bant yapildi

Tum arka hersey bosaltildi arka koltuklar yatırıldı tikirti yine var

Imdaat

Son düzenleme:
Siz de hareket halindeyken arka koltuga birini oturtup arka cama baski uygulamasini isteyerek bir deneyin, benim arabamdaki ziriltilarin sebebinin on ve arka camin titremesi oldugunu teshis ettim. Belki de bu camlarin montajinda kullanilan yapistiricilar veya fitiller Turkiye sartlarindaki yuksek sicakliklara kalifiye olmayabilir, ondan oturu gevseyip camlarin titremesine sebep oluyor olabilir.

Upvote 0

Ustadlar,

Son bir kac aydir duyduğum sesi bulamiyorum/uz

Kaportaci ve özel servis bakti bulamadı

Arkadan bagaj kapak içi gibi duruyordu ses ama@zulalyol ustad sagolsun logo kamera takarken tüm sarkan kablo soketleri toparladi

Araba tumseklerde ses pek ses yapmıyor yanal sag sol esnediginde genelde tikirti sesi var

Bagaj komple bosalttim

Bagaj fitiller takozlar silikon sprey sikildi

Lifte alındı tum amortisor kontrolleri ve gerekli yerler kontrol edildi sorun görülmedi

İstanbul da bu işi cozebilecek usta var mi bildiginiz

Arka koltuk kilitler bez bant yapildi

Tum arka hersey bosaltildi arka koltuklar yatırıldı tikirti yine var

Imdaat
Araçta Sunroof varmı? Varsa sorun orda
Aynı problemi bende yaşadım ve sorun orda çıktı

Upvote 0
@HONEY Bülent abi sen çözmüşsün olayı, geçmiş olsun.
Bir benzerini yaşamıştım. Belki başkasına çare olur.
Sesi çok aradım, en son bagaj kapağındaki üçgen reflektör var ya onun titrediğini farkettim. Reflektör kutusunun temas eden yerlerine sandalye ayak keçesi var, ondan yapıştırdım iki tane. Ses kesildi.

Upvote 0
@Oktay b8 gte
@Hiza

Sagolun hocam sorun cozuleli cok oldu konuyada yazmıştım sanirim

Bendeki tikirti bagaj kilit mili oynuyormus o ses yapıyordu

Mile bez bant sardim kesildi ses

Upvote 0
Stop lambalarının içinde oynayan bşrşey olabilir gevşek bir soket varsa ampül oynuyordur belki

Upvote 0
ben hala çözmedim hocam yapmadıgım sey kalmadı dün araba 6 tane usta gezdi herkes normal diyor
ses tam bir gacırtı ses araç esnerken kasislerde kaldırımdan inerken sol arka taraf tam tavan ile bagaj kapagının oradan geliyor.
kilit değiştirin bakın diyorum saglam diyorlar ben tavandan ses geliyor diyorum adamlar koltuga bakıyor normal diyor.
kısaca kimse ilgilenmiyor ya arabayı satacam yada atacam bir şarampolden o derece canımı sıkıyor.
şimdi kilit buldum bir tane kendim kilidi söküp değiştiricem ustalara yaptıramadım ondan sonra düzelme olursa yazıcam

Upvote 0
ben hala çözmedim hocam yapmadıgım sey kalmadı dün araba 6 tane usta gezdi herkes normal diyor
ses tam bir gacırtı ses araç esnerken kasislerde kaldırımdan inerken sol arka taraf tam tavan ile bagaj kapagının oradan geliyor.
kilit değiştirin bakın diyorum saglam diyorlar ben tavandan ses geliyor diyorum adamlar koltuga bakıyor normal diyor.
kısaca kimse ilgilenmiyor ya arabayı satacam yada atacam bir şarampolden o derece canımı sıkıyor.
şimdi kilit buldum bir tane kendim kilidi söküp değiştiricem ustalara yaptıramadım ondan sonra düzelme olursa yazıcam
Trafiğe kapalı ya da tehlike görmediğiniz bir noktada, araç kapılarını tam kapatmadan ilk güvenlik kilidine kadar kapatınız.yani giderken kendiliğinden açılmasın. Sonra bagaj kapağını da tam kilitlenmeden bir önceki konumda bırakınız. O şekilde kasisten geçin.

Ses geçiyorsa tüm kapıları bagajı kapatıp sırayla her birini açık bırakıp geçiniz.
Denemekte fayda var. Sonucu bekliyorum.

Son düzenleme:
Upvote 0

Bagaj kilidi miline 2 tur bez bant sarmayi deneyin hocam ayni benzer sorunum vardi bu sekil çözmüştüm

Upvote 0
+Benim bez bant sardığım yer bağaj kapağı açıldığında kapağın iç kısmında kalan kilit mekanizmasının hareketli kısmının düz yüzeyi. Hiç bir şey sökmeden kapaktaki kilidin hareketli kısmının düz yüzeyine ince bir şekilde çalışmasını engellemeyecek şekilde bez bant yapıştırılırsa aynı sonucu veriyor. Elinizle hareket ettirildiğinde kilit kapalı/açık konuma geliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt