Golf 7 aracımla kaza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar öndeki araç aniden durdu bende biraz hızlıydım öndeki vurmadı bende vurmadım arkadaki bana vurdu bende öndekine ne yapcam bilmiyorum tutanak tutuyoruz şimdi kaskodan mı yaptırayım karşı tarafın kaskosu yok bagaj kapağı içine göçtü biraz 

Ekli dosyayı görüntüle 36940

Ekli dosyayı görüntüle 36941

Ekli dosyayı görüntüle 36942

Ekli dosyayı görüntüle 36943

Ekli dosyayı görüntüle 36944

Ekli dosyayı görüntüle 36945

Ekli dosyayı görüntüle 36946

Ekli dosyayı görüntüle 36947

Ekli dosyayı görüntüle 36948
Çok çok geçmiş olsun, küçük kazalar büyük kazaların önleyicisidir.

Bagaj kapağı kaplama mı?

Geçmiş olsun hocam. Cana birsey gelmesinde mal telafi olur. Kazasız sürüşler. 

Arkadaşlar öndeki araç aniden durdu bende biraz hızlıydım öndeki vurmadı bende vurmadım arkadaki bana vurdu bende öndekine ne yapcam bilmiyorum tutanak tutuyoruz şimdi kaskodan mı yaptırayım karşı tarafın kaskosu yok bagaj kapağı içine göçtü biraz 

Ekli dosyayı görüntüle 36940

Ekli dosyayı görüntüle 36941

Ekli dosyayı görüntüle 36942

Ekli dosyayı görüntüle 36943

Ekli dosyayı görüntüle 36944

Ekli dosyayı görüntüle 36945

Ekli dosyayı görüntüle 36946

Ekli dosyayı görüntüle 36947

Ekli dosyayı görüntüle 36948
Kasko yoksa trafik sigortası var.

Geçen hafta aynı olay benim başıma geldi arada kaldım. Tutanağı 3 lü tutacaksınız hocam en arkadakinin size çarptığını sizinde bu sebepten öndeki araca çarptığınızı belirteceksiniz. Bu şekilde tuttum ben raporu ve suçun tamamını en arkadaki araca verdi..

WhatsApp Image 2020-08-11 at 11.07.51.jpeg

arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum tek tek yazamadım yoğunluktan dolayı tamponları bende dert etmiyorum bagajı boyasız göçük yapan yer hallederim dedi sigortadan da yapıyormuş karşı tarafla anlaşmam pek mümkün değil onlarda kendisini haklı görüyor olay şöyle oldu ben ortada 80 km falan giderken öndeki audi aniden sola geçti akıyor diye bende pat peşinden geçtim 5 saniye falan olmadan aniden pat diye durdu o durdu vurmadı bende vurmadım arkadan gelen bana geçirdi bende öndekine audinin arka tampon çizildi o kaçtı gitti biz bana arkadan vuran ile tutanak tuttuk olduğu gibi anlattım olayı benim tek kusurum sola sinyal vermeden geçmem ama kimle konuştuysam e5in sol şeridinde sürekli bu tarz kazalar oluyormuş muhtemelen aracı servise bırakıcam daha önce de kaskodan sol kapı sacım değişti 4 bin tutmuştu 3.200de değer kaybından aldım kaskomda çok cüzzi bir miktar artmıştı yani şahsi düşüncem kaskoya para ödüyorsam ordan yaptırma taraftarıyım işte servis ne yapar bilmiyorum şimdi servise resimleri falan attım olayı anlattım duruma göre de aracı götürüp işlem başlatıcam ama dediğim gibi karşı taraf yanaşcak gibi değiller konuşmalarında kendilerini haklı görüyorlar çünkü aniden durdu bende biraz takip mesafesini ihlal ettim öndeki aracın plakasını falan yazdık tutanağa resim çizdik anlattık olayı da henüz işleme aldırmadım kasko bagajı değiştirir mi yoksa göçük onarımı mı yapar bilmiyorum zaten bagj kapağı kaplama muhtemelen sökerler altında da boydan boya 3 adet çizik var, geçmiş olsun dilekleriniz içinde çok teşekkür ederim diğer kaza yapan arkadaşlarada geçmiş olsun Allah daha kötüsünden korusun hepimizi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cagan91 @furkanmk7aynen öyle istediği kadar ani durdun bilmem ne desin. Trafik bu sonuçta ne olucağı belli olmaz. Sen takip mesafenin korusan bile freni ani yaparsın istemeden. Arkadaki duramadıysa suçlu odur yapıcak bişey yok. Şahsi fikrim kaskoyu bu günler için yaptırıyoruz, adamın ağız kokusunu çekiceğine ver servise bak keyfine kardeşim. Geçmiş olsun tekrar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Raban7 çok sağol hocam katılıyorum gtı tampon taktım işte plakanın üstü çatlamış yapan yer gel hallederiz dedi işte adama desem karşıla vs zaten haklı görüyorlar kendilerini bir ton uğraş o yüzden kaskodan yanayım 

@furkanmk7 Tekrar geçmiş olsun.

Prosedür olarak  aynı şeyleri yazmayacağım ancak farklı bir husustan bahsetmek isterim. 

Öncelikle arkadaki araç anladığım kadarıyla takip mesafesine uyarak sol şeritte ilerlerken, önüne 2 araç peşpeşe girdiği için takip mesafesi bozuluyor ve duramıyor. (Bir de siz şeride sinyalsiz girmişsiniz) Bu nedenle arkadaki arkadaşa suç bulmak bence doğru veya etik değil değil ki eğer araç içi kamerası varsa ve bunu kanıtlarsa size de hata yazılması beklenir. 

Özellikle hızlı şerit değiştirmek için sinyalsiz araya dalınan durumlarda, öndeki araçla aynı anda şeride dalıp "öndeki nasıl olsa girdi, demekki önü boş. Ben ön tarafı görmesem de peşinden gireyim" deyince kazalar kaçınılmaz olabiliyor. 

Benzer bir durum da peşine takıldığımız ve önünü göremediğimiz araçların önünde tır, ağır vasıta vs. Olduğunda, bu öndeki arkadaş gaza abanıp hemen ileri sağdaki boşluğa dalmak için manevra yaptığında biz o boşluğa giremediğimiz için aniden önümüzde bu tır, ağır vasıta belirebiliyor ve Allah korusun kaza kaçınılmaz oluyor. 

Bu nedenle trafikte öndeki aracı referans alarak sollama, gazlama yapmamak gerçekten çok önemli. 

erinç hocam kesinlikle haklısınız ama bana vuran araçta hızlı geliyordu adam kendi söyledi şöyle onun arkasındaki araçta ani fren yapmak zorunda kaldı ama o vurmadı bende kusurumu kabul ediyorum umarım kasko banada kusur bulur haksızlık olmasın zaten tutanağa yazarken dürüst oldum yalansız. bir de bana vuran araca geçen gün arkadan biri çarpmış bagajı bayağı bir içine göçmüş  muhtemelen bunlar dengesiz kullanıyor yada şanssızlar ne diyim artık :)  

erinç hocam kesinlikle haklısınız ama bana vuran araçta hızlı geliyordu adam kendi söyledi şöyle onun arkasındaki araçta ani fren yapmak zorunda kaldı ama o vurmadı bende kusurumu kabul ediyorum umarım kasko banada kusur bulur haksızlık olmasın zaten tutanağa yazarken dürüst oldum yalansız. bir de bana vuran araca geçen gün arkadan biri çarpmış bagajı bayağı bir içine göçmüş  muhtemelen bunlar dengesiz kullanıyor yada şanssızlar ne diyim artık :)  
Öncelikle geçmiş olsun arkadaki araçta kamera yoksa her türlü o suçlu çıkar sırr bu durumlar için kamera taktım, benim sormak istediğim konu şu bir ara golfün frenleri çok kötü diye bir konu açılmıştı her iki benzer kazada da golfün frenleri üstüne düşeni yapmış, araç lastik marka ve ebatı ne acaba öğrenebilir miyim?

@bf417 hocam 2 senedir balatalarımın değişmemesine rağmen frenlerim iyi lassa 225-40-18 driveways var abs bile devreye girmedi hocam siz düşünün yani normal ani fren yaptım tatlı sert derler ya 45 binde aracım 20 binde değişmişti balata

@furkanmk7 2 yıl lassa impetus revo+kullandım gayet memnundum frenlemede sıkıntı yaşamadım, bir michelin ya da good year olmasa da kesinlikle fiyat performans sunan lastik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt