Golf 7 aracımla kaza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@ognemir Arkadaki her zaman suçludur hocam, bunu niye tartışıyoruz? kurallar böyle!

@Musaaksoy  @ognemir bu gibi durumlar için  ön kameram 7/24  kayıtta..  Yakın zamanda arka içinde alıcam kısmetse.. istanbulda kamera   şart

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ognemir zamanında yaşanmışlıklar var herhalde ? pek bi dertli gördüm sizi. hükümleri aç bak istersen. yola atlarken yayada mı sinyal versin?

@ognemir kardeş şimdi şöyle haklısın dediğine katılıyorum o şekilde bende benim önüme dalanlara kızıyorum mesafe kısalıyor diye lakin trafik akıyordu yol boştu yani öndeki audi geçti sola boş diye bende geçtim sonra artık ne sebebten durduysa durdu düşün abs devreye girmedi kazık fren yapsam girer haksızmıyım sonra arkadaki vurdu. 

@ognemir kardeş şimdi şöyle haklısın dediğine katılıyorum o şekilde bende benim önüme dalanlara kızıyorum mesafe kısalıyor diye lakin trafik akıyordu yol boştu yani öndeki audi geçti sola boş diye bende geçtim sonra artık ne sebebten durduysa durdu düşün abs devreye girmedi kazık fren yapsam girer haksızmıyım sonra arkadaki vurdu. 
Hocam benim yorumum senin kazan özelinde değildi. Çünkü arkadan gelen Peugeot'un sürücüsü belki telefona bakıyordu veya yol dışında bir şeye odaklıydı senin araya girişini yorumlayamadı. Bunları bilmediğim için sana haklısın veya haksızsın demiyorum.

Benim sitemim arkadan vuran herzaman haklıdır genellemesi yapanlara. Arkadan vuranın %100 suçlu olmadığı istisnaların da olduğunu bilmemelerine.

@ognemir zamanında yaşanmışlıklar var herhalde ? pek bi dertli gördüm sizi. hükümleri aç bak istersen. yola atlarken yayada mı sinyal versin?
Zamanında değil İstanbul trafiğinde hergün yaşıyorum. İstanbul arkadan vurusa zaten suçlu o olacak mantığı ile gördüğü her boşluğu dolduran sürücülerle dolu. Hükümlerde dedğin gibi “Arkadan çarpan  sürücü yeterli veya gereken  mesafeyi bırakmadığı için kazaya sebebiyet vermiştir” diyor. Ancak bu genellemenin dışına çıklıcak durumlar da var.

Arkadan çarpan kişi,  öndeki sürücünün dikkatsizlik nedeniyle aniden yolunu veya şeridini değiştirip önüne çıktığını ispatlayabilirse, suçlu  olmaktan kurtulur. Ülkemizde kamera zorunluluğu olmadığı için çok az araçta kamera var. Kamera olmadığı için bu durumu ıspatlayabilme şansın da yok. Bu nedenle arkadan vuran herzaman suçlu çıkıyor ..

Yayaya bişey yapmana gerek yok.Direk çarpabilirsin. Herhangi bir cezası yok.

@ognemir hocam şimdi şöyle çok doğru yazdın bana vuran şahıs sol şerit hız şeridi diyor mesela yani kullanım kişiden kişiye farklılık gösterdiği için durum biraz karmaşık hal alıyor kaza anında haklıyken haksızda çıkabiliyorsun ben tutanağa yazdım zaten sinyal vermeden şeride geçtim diye lakin exper kazanın şiddetine göre karar veriyor sanırım bana vuranın arkasındaki de vursaydı bana vurana o zaman derdim haklı o diye ama önümdeki durdu ben durdum bana vuranın arkasındaki de durdu burda bir hatalı var kesin

@sonmohican sağol hocam çözmeye çalışıyorz kardeşim şimdi aracı dışarda bir ustaya götürdü bakıcak ona göre servise bırakıcam pazartesi

@ognemir hocam şimdi şöyle çok doğru yazdın bana vuran şahıs sol şerit hız şeridi diyor mesela yani kullanım kişiden kişiye farklılık gösterdiği için durum biraz karmaşık hal alıyor kaza anında haklıyken haksızda çıkabiliyorsun ben tutanağa yazdım zaten sinyal vermeden şeride geçtim diye lakin exper kazanın şiddetine göre karar veriyor sanırım bana vuranın arkasındaki de vursaydı bana vurana o zaman derdim haklı o diye ama önümdeki durdu ben durdum bana vuranın arkasındaki de durdu burda bir hatalı var kesin
Ha birde o var dimi. Sol şerit hız şeridi :(

Otobanda gördükleri bu tabelayı şehir içine de yorumlamak ta ayrı garip.

Resim ...png

Öndeki gökten indi !

Yer yarıldı önüne araç çıktı!

Çarpmayacaksın diyor hamuabi  kanunları!

Suçu kanunda değil insanlıkta arayın

Vakti zamanında trafikte makas atan gördüğümde  ben şahsen beddua ediyorum içimden inşallah ölürsün diyorum dediğimde bir forum üyesi çıkıp kul kula niye beddua ediyor ? Allah bilir o işi.... niye inşallah  ölürsün diye beddua ediyorsun demişti

Sen makas atacaksın diye ben sana gelip arkadan çarpmak zorundamıyım 

Evet (maalesef) kanuna göre öyle yine ben suçluyum...

Makas? 

Öyle tek makas değil?

Cepa avm den rampa inişli , teee 1,5 km rampa aşağı düz yol hacettepe köprüsüne kadar (eskisehir yolu)

14 makas attı 

https://tr.wikipedia.org/wiki/Hammurabi_Kanunları

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Savatage makas atanlara bende karşıyım arabadan belki dersiniz bu tip makasçı diye vs bende öyle makas atanlara sövüyorum beddua yerine Allah akıl fikir versin ıslah etsin desek daha doğru olur bence ( he diceksin kendi de yapıyor hesabı yapmıyorum desem yalan olur ama öyle insanları tehlikeye atıcak şekilde asla yapmam ben öndeki araç girdi boş sandım girdim )  :)  sinyal vermemem makasa sebebiyet verdi gibi oldu ama sinyal verip girseydim de kaza olacaktı o zaman haklı mı olacaktım :D  yine değil tabi ki

kanunlarda fenaymışş ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt