Eşimin kazası

Sharks28

Üye
İsim
Alper
Arkadaşlar merhaba. Eşim bugün eve giderken sitenin otoparkında kaza yaptı. Biraz önce de çekici aldı götürdü. Arabanın şase de hicbirsey yok. 3 tane airbag açtı. Kasko şirketi doğuş oto Kartal'a götürdü. Bakalım neler olacak.

IMG-20200821-WA0027.jpg

IMG-20200821-WA0030.jpg

IMG-20200821-WA0029.jpg

IMG-20200821-WA0032.jpg

IMG-20200821-WA0034.jpg

IMG-20200821-WA0026.jpg

IMG-20200821-WA0017.jpg

Geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin yine yerine konur. 

Upvote 0

Arkadaşlar merhaba. Eşim bugün eve giderken sitenin otoparkında kaza yaptı. Biraz önce de çekici aldı götürdü. Arabanın şase de hicbirsey yok. 3 tane airbag açtı. Kasko şirketi doğuş oto Kartal'a götürdü. Bakalım neler olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 36805

Ekli dosyayı görüntüle 36806

Ekli dosyayı görüntüle 36807

Ekli dosyayı görüntüle 36808

Ekli dosyayı görüntüle 36809

Ekli dosyayı görüntüle 36810

Ekli dosyayı görüntüle 36811
Geçmiş olsun hocam, Allah bir daha göstermesin. Mal bir şekilde yerine konulur, eşinizin kalıcı bir zarar görmemesi sevindirici. 

Yazdıysanız gözümden kaçmış, sağ koltukta oturan var mıydı acaba?

Ben de benzer bir kaza yapmıştım, çarpma noktası çok az daha öne doğru idi fakat hiç airbag açmadı. Bize basit bir kaza gibi görünüyor fakat belki atladığımız bir nokta vardır. Foruma "Airbag açılmadığı için şöyle yaralandık" diye mesaj yazılmasındansa airbagler açıldı diye mesaj yazılması çok daha iyi bir şey.

Perte çıkması sizin için daha iyi olur gibi gözüküyor, hayırlısı olsun diyelim.

Upvote 0
Allah beterinden korusun. Çok geçmiş olsun 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
yaklaşık 1 yıl kadar önce 2014 fiesta aracım ile kaza yaptım. Aracım airbag açmadı, refüje çıkmıştım. Aracımın piyasada ederi yaklaşık olarak 57-62 bin tl arasındaydı. Ben kasko şirketinin 58 teklifine falan kendimi hazırlayıp ona göre plan yapmaya başlamıştım, ama biraz baskı vs ilk teklif 60 bin tl geldi, ben de itiraz ettim daha sonra fazla itiraz etmememi, piyasaya göre çok iyi teklif verdiklerini söyleyerek bu sefer 61 bin tl teklif ettiler ben de kabul ettim. Şu hususlar önemli. Aracıma ford yetkili servisi 46 bin küsür tl masraf çıkarmıştı. Aracı zaten ben 45 bine aldım ederi de ortalama 60 idi. 2. olarak aracımın rayiç bedeli, yani hasarlı haliyle satım bedeli açık artırmada 36.250 tl olarak belirlenmişti. Haliyle rayiç bedeli ve tamir masrafı yüksek olduğu için pazarlıkta da elim güçlü oldu ve boş paket aracım için 61 bin lira para aldım. Benimle yaklaşık aynı zamanda kaza yapan bir araç vardı o ise titanium x paket ford fiesta idi, sahibi ile de görüştüm onun kazası show tv ye falanda çıkmıştı, araç kaldırıma vurup yan yatıyor. Bu aracın hasarı 23 civarı çıktı, rayiç bedeli de 40 cirayıdı. kasko axa sigorta idi ve 54 bin teklif etmiş, itiraz etti ve 60 bin lira aldı, o adam titanium x paket aracına 60 bin lira aldı ben trend aracıma 61 bin lira aldım. Hatta kasko şirketi bunu da kabul etmezseniz aracınızı tamir ettireceğiz falan demişti, kendisi de tamir istemediği için kabul etmişti.

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam. Perte çıkması zor bu ihtimal hocam. Yakın zamanda bende bir kaza yaptım sol arka kapı ve çamurluk değişti. Tavan perde airbagleri ve şoför koltuğunda olanda açmıştı. Hepsini tamir ettiler. Araç fiyatları şuan uçmuş durumda. 30-40 hasar kaydı ile tahmini tamir olur. Benim araçta 30 bine yakın hasarı çıkmıştı. Sigorta şirketleri para vermemek için ellerinden geleni yapacaklardir.
Teşekkürler, Size de çok geçmiş olsun hocam. Valla artık hayırlısı neyse o olsun. Perte çıkmasa bile en azından arabanın şase bölümünde hiçbir problem yok. Güvenle binmeye devam edebilirim. Perte çıkarsa da artık 140 - 150bg bir araç bakicam bu sayede :)

Upvote 0

Ekli dosyayı görüntüle 36805

Ekli dosyayı görüntüle 36806

Ekli dosyayı görüntüle 36807

Ekli dosyayı görüntüle 36808

Ekli dosyayı görüntüle 36809

Ekli dosyayı görüntüle 36810

Ekli dosyayı görüntüle 36811
Geçmiş olsun hocam 

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam, Allah bir daha göstermesin. Mal bir şekilde yerine konulur, eşinizin kalıcı bir zarar görmemesi sevindirici. 

Yazdıysanız gözümden kaçmış, sağ koltukta oturan var mıydı acaba?

Ben de benzer bir kaza yapmıştım, çarpma noktası çok az daha öne doğru idi fakat hiç airbag açmadı. Bize basit bir kaza gibi görünüyor fakat belki atladığımız bir nokta vardır. Foruma "Airbag açılmadığı için şöyle yaralandık" diye mesaj yazılmasındansa airbagler açıldı diye mesaj yazılması çok daha iyi bir şey.

Perte çıkması sizin için daha iyi olur gibi gözüküyor, hayırlısı olsun diyelim.
Teşekkürler hocam, yolcu tarafında kimse yoktu hocam. Airbag açılmayip ciddi bir yaralanma olsaydı çok daha vahim bir durum olurdu.

Upvote 0

Çok geçmiş olsun. Aracın pert olması için çıkacak onarım maliyeti ve aracın piyasa bedeli belirler. Onarım maliyeti piyasa fiyatına ne kadar yaklaşırsan pert olasılığı o kadar artar yoksa onarım yapılır dosya kapanır. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt