Eşimin kazası

Sharks28

Üye
İsim
Alper
Arkadaşlar merhaba. Eşim bugün eve giderken sitenin otoparkında kaza yaptı. Biraz önce de çekici aldı götürdü. Arabanın şase de hicbirsey yok. 3 tane airbag açtı. Kasko şirketi doğuş oto Kartal'a götürdü. Bakalım neler olacak.

IMG-20200821-WA0027.jpg

IMG-20200821-WA0030.jpg

IMG-20200821-WA0029.jpg

IMG-20200821-WA0032.jpg

IMG-20200821-WA0034.jpg

IMG-20200821-WA0026.jpg

IMG-20200821-WA0017.jpg

Çok geçmiş olsun,yetkili serviste yaptırma ısrarınız iyi olmuş.
Şirket sovtaj bedelini yaptırma bedeline kıyaslaması lazım tabi ki.
Yaptırırsanız ikame araç için ödeyeceği rakamlar vs vs
Ben perte çıkar diyorum ama çıkmasa da diğer arkadaşların da bahsettiği gibi yetkili servisten gönül rahatlığıyla aracınızı sağlam haliye alacaksınız.

Pert mutabakatı iletirlerse mutabık değilseniz sarı siteden aracınızın birebir aynı özelliklerinde ya da yakın olan(hasar tutarı km gibi kıstaslar) 3 adet teklifi ibraz ederseniz yine de onaya gidecektir diye düşünüyorum.
Biraz tebessüm ettireyim sizi;
Siz siz olun böyle dilekçe göndermeyin

c606af9c68513b7d563e504cedefebcf.jpg

...

Upvote 0

@Sharks28 Hocam ne oldu ne yaptınız bilgilendirmediniz bizleri
Hocam merhaba. Uzun zamandır iş güç uğraşırken vallahi bakamadım foruma. En son güncel durumu paylaşayım.

Eksper onarım bedeli olarak 59.200 TL fiyat çıkarmış. Bu arada ben de sigortacıma perte çıkmasını istediğimi ilettim. Bunu istememin tek sebebi değer kaybı ve ileriki günlerde aracı satarken bu olayı anlatıp bütün çakal şahıslarla uğraşmak istemememdi. Neyse, bu talebimin üzerinden 10 gün geçti ve bizi başka bir araştırma şirketinden birisi aradı. Sigorta genel müdürlüğü dosyayı dış araştırma firmasına vermiş. Olay gerçek mi, yalan mı olduğunu araştırıyorlarmış. Biz de dün bütün evrakları tamamladık ve artık sigortadan haber beklemekteyiz. Şuan aracın piyasası da kaza yaptığım güne nazaran 20-30 bin TL arası arttı. Bakalım neler olacak bende merakla bekliyorum. Bu süreç zarfında hala ikame araç vermediler. Dosyanın sonuçlanmasını beklememiz gerekiyormuş. Bir daha kasko yaptırdığımda eğer bir kaza olursa anında ikame vermeyi taahhüt eden bir firmayı yada böyle bir maddeyi kesinlikle eklettireceğim. 20 gün olacak nerdeyse. Hepinize selamlar.

Upvote 0
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Sigorta şirketi işlemleri bitirdi ve aracın perte çıkmasını uygun gördü. Tekliflerini 182.000 TL olarak ilettiler, bende kabul ettim. Şuan yurt dışında olduğumdan işlemler ben Türkiye'ye döndüğümde tamamlanacak. Hayırlısı böyleymiş. Herkese iyi akşamlar.

Upvote 0
Çok geçmiş olsun tekrardan. İnşallah kısa sürede ödemenizi alırsınız.

Upvote 0
Eşimde sık sık kullanıyor aracı resimleri görünce dedim bir corsa alsam golfümü vermesem mi :) çok geçmiş olsun. 

Upvote 0
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Sigorta şirketi işlemleri bitirdi ve aracın perte çıkmasını uygun gördü. Tekliflerini 182.000 TL olarak ilettiler, bende kabul ettim. Şuan yurt dışında olduğumdan işlemler ben Türkiye'ye döndüğümde tamamlanacak. Hayırlısı böyleymiş. Herkese iyi akşamlar.
hayırlısı olsun, gelen ilk teklifi hemen kabul etmeseydiniz, aracınızın yaşı kmsi donanımı v.s. neydi bilmiyorum ama piyasa çok yükseldi.

Upvote 0
@ahmet306 hocam ben itiraz ettim. Bu süreçte ÖTV zammı geldiği için evet fiyatlar yükseldi fakat sigorta şirketleri kazanın olduğu günü referans alıyorlarmış. Burada benim zararım piyasanın altında kabul etmem oldu ama o hasar kaydı bedelini satarken ölücü tayfaya anlatmak istemedim. Ama bu konu ile ilgili Cimer'e yazacağım. Sonucu hep birlikte göreceğiz.

Upvote 0
@ahmet306 hocam ben itiraz ettim. Bu süreçte ÖTV zammı geldiği için evet fiyatlar yükseldi fakat sigorta şirketleri kazanın olduğu günü referans alıyorlarmış. Burada benim zararım piyasanın altında kabul etmem oldu ama o hasar kaydı bedelini satarken ölücü tayfaya anlatmak istemedim. Ama bu konu ile ilgili Cimer'e yazacağım. Sonucu hep birlikte göreceğiz.
hocam ailenize birşey olmadan bu durumu atlatmanız başlı başına bir kazanç. Allah korusun orada oynayan çocuklar olabilirdi. eşiniz bundan sonra on kat daha dikkatli bir sürücü olacaktır. o yüzden zararım var diye düşünmeyin. burada herkes birşey der ama başına gelmeyen bilemez, %90ımız verilen teklifi (şu olay başımdan gitsin diye) kabul ederdi. o yüzden yeni bir sayfa açın, yeni araç için dsg leonlara da bir bakın (y)

Upvote 0
hocam ailenize birşey olmadan bu durumu atlatmanız başlı başına bir kazanç. Allah korusun orada oynayan çocuklar olabilirdi. eşiniz bundan sonra on kat daha dikkatli bir sürücü olacaktır. o yüzden zararım var diye düşünmeyin. burada herkes birşey der ama başına gelmeyen bilemez, %90ımız verilen teklifi (şu olay başımdan gitsin diye) kabul ederdi. o yüzden yeni bir sayfa açın, yeni araç için dsg leonlara da bir bakın (y)
Hocam şu durumda yeni araç almayı düşünmüyorum yılbaşına kadar. Ama Leon bir Golf değil :) standartı düşürmek istemiyorum. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt