BAKIMA KALAN SÜRE HK - KARAR VERİLDİ :)

@HONEY Hocam misal birebir aynı araçtan iki tanesine sahipsiniz. Biri sıfır km cillop, diğeri 60bin km. Gideceğiniz yer de dağ bayır toz toprak... Hangi aracınızı götürmeyi tercih ederdiniz? 
iki araba olsa mutlaka biri arazi aracı olurdu. Ki buradan  60bin km sonucundan, dönüşte bakım yaptırın seçeneği çıkıyor. Ancak elde 1 tane var ve evet mal ama yine de iyi bakılması gerektiğini düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

[mention=11839]HONEY[/mention] Hocam misal birebir aynı araçtan iki tanesine sahipsiniz. Biri sıfır km cillop, diğeri 60bin km. Gideceğiniz yer de dağ bayır toz toprak... Hangi aracınızı götürmeyi tercih ederdiniz? 
Ya şimdi sifir bir araba mi al diyorsun hocam

Hehehe şaka şaka anladım git gel gelince diyorsun

iki araba olsa mutlaka biri arazi aracı olurdu. Ki buradan  60bin km sonucundan, dönüşte bakım yaptırın seçeneği çıkıyor. Ancak elde 1 tane var ve evet mal ama yine de iyi bakılması gerektiğini düşünüyorum.
Örneği tamamen yedek parçalar için verdim hocam, ikinci araç belki de Polo olurdu, örnekler uzar konu bu değil siz anladınız beni  :)  Eldekine tabii ki iyi bakılması gerekir ama söylediğiniz mantığa göre her uzun yolda bakım yapılması gerekiyor. Sonuçta pamuk şeker değil bu, alman arabası, bi köye gidip geldi diye kötü davranılmış olacağını düşünmüyorum. 

Ya şimdi sifir bir araba mi al diyorsun hocam

Hehehe şaka şaka anladım git gel gelince diyorsun
Yok hocam sıfır araba parasına baklava dükkanı açarsın yapma :)   :)  Ben olsaydım bakımı gelince yapardım. 👍🏻

Örneği tamamen yedek parçalar için verdim hocam, ikinci araç belki de Polo olurdu, örnekler uzar konu bu değil siz anladınız beni  :)  Eldekine tabii ki iyi bakılması gerekir ama söylediğiniz mantığa göre her uzun yolda bakım yapılması gerekiyor. Sonuçta pamuk şeker değil bu, alman arabası, bi köye gidip geldi diye kötü davranılmış olacağını düşünmüyorum. 
Gayet iyi anladım emin olabilirsiniz. Hatta siz sorduktan sonra sonucu da yazdım.

Konuyu başka yöne çekip sonra konu bu değil diyip yedek parçaya geri dönen sizsiniz.

Konu, aracın uzun yola çıkınca bakım yapılması değil, iki seçenek arasında kalınmış bir durum hakkında hafif esprili hafif gerçek yorumlar. 

Servis bakımlı olmuş olsaydı (şahsen ben olsam son gün ya da son kilometrede yaptırırdım ve olası sorunda servise gerekeni yapardım) evet ama servis dışı bakımlarda daha sık yapılması ve daha temkinli olmak gerektiğini düşünüyorum.

Pamuk şeker değilse ve uzun yola gitti diye, sıfır araba ya da 60bin km'deki araba tercihi örneğiniz havada kalıyor.

Siz yine de alman arabası diye yüklenmeyin, benden tavsiye..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY hocam, uzman değilim ama sizinle aynı durumda sayılırım, 2600 km ya da 28 gün sonra bakım diyor araç, önümüzdeki ay Bodrum a gideceğiz kısmetse, kafam rahat etsin diye 27 Temmuz a randevu aldım, neredeyse her sene böyle olur zaten, yola çıkmadan bakım yaptırır çıkarım, ne olur ne olmaz.

Saygılarımla. 

[mention=11839]HONEY[/mention] hocam, uzman değilim ama sizinle aynı durumda sayılırım, 2600 km ya da 28 gün sonra bakım diyor araç, önümüzdeki ay Bodrum a gideceğiz kısmetse, kafam rahat etsin diye 27 Temmuz a randevu aldım, neredeyse her sene böyle olur zaten, yola çıkmadan bakım yaptırır çıkarım, ne olur ne olmaz.
Saygılarımla. 
En sevdiğim insan tipi

Kararsiz kalmayan

Ooo yeahhhhh Bodrum

Iyi tatiller hocam

Ustadlar

Aracin bakimina 2100 km var 42 gün de 1 yil suresini tamamlamasina kalan süre

Aracim 1.2 dsg benzinli 58.000 km de

Icindeki yağ likoooomoiil
toptec 4200

Simdi önümüzdeki hafta Gastamonuya gidip memlekette gez toz 1500 km yakin yaparım

Gelince mi yaptirsam gitmeden önce mi kararsizim

Köy yollarinda incecik toz toprakdan hava filtresi ve polen filitreleri falan doluyor

Ne yapayim uzmanlara soruyorum
Hocam hemşeri çıktık neresine gidiyorsun :)  

Azdavay topragim

Sen neresinden

Okula gelmistin kablo vermiştim tanışmıştık di mi seninle
Evet :)  Tosya hocam bende. Benimde 2k km kaldi bende gidebilirim bayramda ama 2 gun İcin o trafigi cekmeyi gozum yemiyor. Ama gidersemde dönüşte yaptiricam ben bakimlari

Evet [emoji4] Tosya hocam bende. Benimde 2k km kaldi bende gidebilirim bayramda ama 2 gun İcin o trafigi cekmeyi gozum yemiyor. Ama gidersemde dönüşte yaptiricam ben bakimlari
Bayram trafiği 2-3 gün icin eziyet ben gitmezdim sahsen

Bostayim bayram trafiği öncesi giderim 12-20 gün takilmayi planlıyorum

@HONEY

sene 2007 azdavay/pınarbaşı  arası   köy evinde kaldım arkadaşın 

karadeniz mimarisi ?  çift kat ama 

alt kat ahır  onun üstü ev . 

ciğerlerimdeki tüm 10 yıllık  nikotini organik  inek /tezek  kokusuyla bastırdım o gece .  iyi oldu 

ılıca şelalesi ?  ben böyle keskin soğuk suyu başka yerde görmedim   . ölen adamı diriltir oranın suyu  .  suyun rengi BİLE doğal YEŞİL  ... baba ortamlar var orada .  

ilica-selalesi-01-e1418200783159.jpg

[mention=11839]HONEY[/mention]
ciğerlerimdeki tüm 10 yıllık  nikotini organik  inek /tezek  kokusuyla bastırdım o gece .  iyi oldu 
ılıca şelalesi ?  ben böyle keskin soğuk suyu başka yerde görmedim   . ölen adamı diriltir oranın suyu  .  suyun rengi BİLE doğal YEŞİL  ... baba ortamlar var orada .  

/monthly_2020_07/ilica-selalesi-01-e1418200783159.jpg.57586707d2e2fb8eeaf7e7d80a9396d1.jpg
Ustadim

Anne evi şelaleye 500 metre mesafede çok güzel selaledir

Pınarbaşında merkez çarşı da ev maalesef orada köy mimarisi yok

Baba evi Azdavay da dediginiz şekilde koy evleri çok güzel dagin tepesinde gece soba yakarsin Ağustos da

Koylerde hayvancilik bitmek üzere artik altı ahir olan ev çok az gördüm geçen sene

@HONEY

@Savatage tezek kokusu iyi gelir derler, içinde doğal antidepresan olduğu söylenir. 

Geri
Üst Alt