Sunroof ile ön cam arasında soyulma/dökülme ?

Sabah 9 da görüştüm, görmemiz lazım dediler. Dedim resimlerini çektim atayım dize bakın, hemen gönderdim. 1 saat sonra aradım, sorabildiniz mi diye , ustaların işi varmış daha soramamış. Ulan sanki atomu yeniden keşfedecekler bana , 4 saat oldu hala ses yok. 
92 model broadway de bile bu sorun yok boyası taş gibi... kimse normal demesin şu duruma , reca ederim :)  
@major24 dikkat ettim de, sanki cam tavan fitilleri boyunca gidiyor. acaba serviste oralardan gelen sesler için sprey silikon falan sıktılar da ondan dolayı mı deformasyona uğradı. (cam tavan açık konumundaki fitil boyunca deforme olmuş)

Servis “güneş yanığı” olduğunu düşünüyor , bunların “kronik” haline geldiğini söylüyor. Plakamı verdim iyi niyet kapsamında bir şey yapılıp yapılamayacağına bakacak geri dönüş yapacakmış. 
Peki bu durumda genel merkeze yazıp , olumlu bir cevap alınabilir mi ? 

aracımı 2015 Ağustos’ta aldım ve hemen seramik kaplama yaptırdım. 2018 de Bodrum lena da gene seramik kaplama yapıldı. Şimdi de diyorlar güneş lekesi .. ben camlarımı bile gyon q2m cam temizleyici ile siliyorum, daha düne kadar pH derecesine dikkat ettiğim şampuanlarla çift kova sistemiyle yıkıyordum, aracımı bırak Jantlarıma bile fırça değdirmiyorum.. gelmişler güneş lekesi diyorlar.. 

sanki herkesin aracı gölgede  Ve  tek o bölgeye değiyor güneş..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kullanılan cam suyunun içindeki kimyasallar püskürtme sonucu zarar veriyor olabilir

Bu konu tamamiyle aracın kronik bir hatası, dünyanın 4 bir yanında birebir aynı sorunu yaşayan yüzlerce insan var. 

Bayilerin tutumu da bizimle aynı, garanti dışı. Demek ki tek ses olarak VW nin bizzat kendisinden bu karar veriliyor. 

Avustralya da bayinin birisi, "Avustralya'nın zorlu iklim koşulları nedeniyle olmuş" demiş... Gülmek serbest. 

https://forums.vwvortex.com/showthread.php?8553937-Sunroof-Frame-Clear-coat-Peeling&amp=1

https://www.golfmk7.com/forums/index.php?threads/another-case-of-peeling-sunroof-trim-clearcoat.359030/

Forumlarda da hep 2015 (ve öncesi) araçlarda olduğundan bahsediliyor, sizin araç da 2015. 

Görünen o ki Ses sorunu, boya atması sorunu, sıcaktan içerinin yada öndekilerin başının pişmesi sorunu tüm dünyada mevcut. Hatta birisi güneşe çözüm olarak yansıtıcı güneşlik alıp kesip, biçip içten tüm sunroof kaplayacak şekilde monte etmiş. 

Screenshot_20200711_094625.jpg

O kısımdaki malzeme bariz sorunlu. Çoğu aracta catlaklar olusuyor. Kapalı otoparktan cıkmayan aracımda bile olustu[emoji2955]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sunroof pişmanlıktııırrrrrr !!!!!111!!!1!!1!!!11 adam sunrooflu araba almış güneşten korunmak için yansıtıcı güneşlik koymuş. paranla rezil olmak dediklerinden tam olarak  :D

farklı markalı sunrooflu aracımda 5 sene boyunca böyle bir kavlama atma sıkıntısı yaşamadım. tabi başka sıkıntılar yaşadım o ayrı  :D  ama arkadaşımın kapalı garajında sakladığı gözü gibi baktığı 30 binde 2012 makyajlı cc sinde bile var bu kavlama.

başka bir arkadaşımın 2013 polo gti aracında da aynı şekildeymiş  güncelleyelim  (y)

Ben cam suyunu çok nadir kullanırım camda iz kaldığı için :)  her yıl cam suyum bitmeden bakıma girerim. 
o sebeple o cam suyunu çok kullanan kişilerde tavanın komple dökülmesi lazım. 

Şimdi Aydın Lena dayım. Dökülme olan yeri gösterdim. Dediler ki 

- Bu mika tarzı bir parça. İlk defa karşılaştık. Passatlarda buna benzer bir problem var ama onlar çatlıyor ve garantiden değişiyorlar. Ama bunun hakkında bir yazı gelmedi. Fotoğraflayıp , cevap gelmesini bekleyeceğiz. Onay gelirse ücretsiz yapılır ama red cevabı gelmesi muhtemel, o durumda da ücretli işlem görür dediler. 

bekleyip görücez. Yalnız bir an önce önlem almam gerek zira o şey büyümeye başlamış.

B552CD3A-AC3B-40F7-B375-80A4150A9D07.jpeg

Az önce cevap geldi. Dediler ki ; sizden işçilik almayacağız , parça bedeli 5000₺ bandında ama biz sizden sadece 1500₺ alıp parçayı sipariş verip geldiğinde montajını yapabiliriz dediler. 

Sorum şu , bu fiyat iyi mi, bu konularda bir pazarlık payı var mıdır ? Biz Almanya’ya yazsak yada bir başka servis ile görüşsek fiyatı aşağıya çekebilir miyiz ? 

@major24  1500TL ye toplamada halledilecekse fiyat cok fazla deil gibi. garanti bitmemiş olsa ücretsiz yapılırdı. arastırmak lazım garantı bitmiş olup bu tür sıkıntı yaşayanlar ne yapmış.

Az önce cevap geldi. Dediler ki ; sizden işçilik almayacağız , parça bedeli 5000₺ bandında ama biz sizden sadece 1500₺ alıp parçayı sipariş verip geldiğinde montajını yapabiliriz dediler. 

Sorum şu , bu fiyat iyi mi, bu konularda bir pazarlık payı var mıdır ? Biz Almanya’ya yazsak yada bir başka servis ile görüşsek fiyatı aşağıya çekebilir miyiz ? 
 parça bedeli 5000 ise sunroof kaç lira o zaman?

@Seastar76

5000 i gösterip 1500 e sudan ucuz algısı!

Ben yaptırmam !!! 

Ve yaptırmayacak %94 çıkar ....forumda 

Tavana  komple 400 liraya lumarr film çektiririm soyulmayı  kamufle ederim daha iyi... Ki ona bile gerek yok....

Tavan Cam lekesi ??? 

Geri
Üst Alt