Golf 8 içerir

Highline ve mümkünse R-line paket 7.5 Golf'ü tercih ederdim.. Tasarım olarak modern olmuş ama eski güzelliği aynı zamanda asiliiği kalmamış bence. Hatları geçişleri vs yumuşak bir araba olmuş.

Yan çizgileri ve ön kısım direk güncel Polo'yu andırıyor.

Ben Golf'ün tasarımını her zaman beğenirim fakat bu sefer pek ısınamadım. Yeni A3 ve Leon tasarım olarak önde bence. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir video daha.. devam niyetine..

Bugün ST ile biraz muhabbet ettik; otomatik versiyonları şimdilik kesin olarak %80 ötv ile gelecekmiş, manuel boş versiyon çok yüksek ihtimalle %50 ötv diliminde olacakmış.

Asıl bomba ilk araçların satışı doğrudan bayiilerden değil lansmanda açılacak siteden rezervasyon sistemi ile yapılacakmış.

daha önce bu uygulamanın benzerini BMW 2 serisinde yapmıştı.

Araçlara plakalar takılmış bazılarında hgs ve ogs var büyük ihtimal ya bayi müdürlerinin altına verilir kullansınlar diye dolu araçlar yada test arabası olarak gönderilecekler bayilere.

Ekli dosyayı görüntüle 44102

Ekli dosyayı görüntüle 44103

Ekli dosyayı görüntüle 44104

Ekli dosyayı görüntüle 44105

Ekli dosyayı görüntüle 44106

Ekli dosyayı görüntüle 44107

Ekli dosyayı görüntüle 44108

Ekli dosyayı görüntüle 44109

Ekli dosyayı görüntüle 44110
Herkesin de tahmin edeceği üzere araçlarda plaka olduğuna göre bu araçlar bayi, basın, test aracı olacaktır. 

Elbette ki araçlar her kullanıcıya bütçeye göre donanımı ve tercih edilebilirliği düşünülerek donanımlandırılmış.

Hayali bir opsiyonu herkes satın almak istemeyecektir. Kullanıp deneyip, gerek görüyorsa ekletecektir. Bu sebeple gelen yani plakalanmış bayii test araçlarında ekstra donanımlı ve çeşitli donanımların olması normal. 

Ve emin olun ki her paketin bir kullanıcısı olacağı ve memnun kalacağını düşünüyorum. Ve isteyen için birçok kombinasyonun olduğu bir araç oldu Golf 8. 

Pahalılık ucuzluk ayrı bir konu.

"Kaç kere kaputu açıyoruz ki" 

Arkadaşlar böyle diye diye yapılan herşeyi kabulleniyoruz. Bazen tavır göstermek gerek. İtiraz etmeyi bilmek gerek. Yarın birgün arabanın sadece iskeletini satarlar üstünü siz retrofitle tamamlayın derler, ne de olsa herşeye "varsın olmasın" diyen bir milletimiz var.

@Recep Gül benim derdim de kendim takmak değil ama her kasada bir şeyden kısıyorlar. c elysee de bile kaput amortisörü mevcut. C sınıfında en çok satan araba, premiumlar hariç belki en lüks ve pahalısı da sayılabilir. Yani kaç dolar ki bu? Bugün gördüm yeni 208 de dikiz aynası çerçevesiz, benim golfteki ise doblo dikiz aynası gibi.

Genel olarak golf 7 ile kıyaslama yapılınca eksiler ve artılar elbette ki mevcut. 

Birkaç örnek verecek olursak kaput amortisörü, orta konsol bardaklık sürgülü kapağı vs. gibi. 

Kaput amortisörü sadece bir simge aslında. En azından yeri belli ve takılabilir olması, eklemek isteyenler için sevindirici.  (Leon için yerini koymamışlar. Ancak yanlardan 2 küçük amortisör olarak da eklenebilir üretilmiş aparatlar bulunabiliyor. )

Sonuç olarak bunlar tamamen strateji maliyet geridönüşler vs. birçok etkenin sonucu ile ilişkili. Bazen sadece maliyet olarak bakılır, bazen geridönüşlerde sorun olarak görünür vs. Bu sebeple eklenmemiş değişmiş yenilenmiş kısımlar görülebilir. 

Herkesin fikrine saygım sonsuz. Herkes kendi açısından bir değerlendirme yapacaktır. 

Hiç bir ürün mükemmel olmuyor maalesef. Bir sonrakini satabilmek için değişiklikler şart oluyor. Zamanla planlanmış bir şekilde önümüze sunuluyor. Herkes aynı koşullarda imkanlardan değildir. Her kullanıcısı da bir değildir. Düşünün ki ilk arabası Golf 8 olacak birisini. Bu arabanın şuyu eksik demez ya da demesi için biraz zamana ihtiyacı vardır. 

Eğer ki bir Golf sahibiyseniz ya da olmayı düşünüyorsanız, aracınızda olmayan özellik vs. ile uğraşmak yerine, imkan dahilinde sahip olduğunuz aracın özellikleri ile keyif almaya bakmayı tavsiye ederim.  Çünkü dolu bir Golf seçeneği de vardır ancak fiyatlarla doğru orantılıdır.

@Recep Gül Bu kadar abartmasan ?

Kaput amortisorunden her seyi kabullenen/normallestiren bir toplum oluyoruz genellemesine vardirmasan isi ?

Ben senin yerinde olsam 8'e hic bakmam bile.

@Recep Gül Bu kadar abartmasan ?

Kaput amortisorunden her seyi kabullenen/normallestiren bir toplum oluyoruz genellemesine vardirmasan isi ?

Ben senin yerinde olsam 8'e hic bakmam bile.
Neyi abarttım hocam? Olay sadece kaput amörtisörü de değil de neyse. 

Genelleme kısmına katılmıyorum sözüm sadece " o da olmayıversin buda olmasa olur" diyenlere siz üstüne alındıysanız benim yapacak bileşeyim yok.

Sizin benim yerimde olmanıza gerek yok, Gerek tasarımı olsun gerek far tasarımı gerekse "kaput amörtisörü" zaten beğenmedim. Golf 8 beklentilerimin de altında çıktı Tasarım konusunda. Alana,alacak olanlara hayırlı olsun.

Geri
Üst Alt