Golf 8 içerir

@frknyldrm aslında biraz da konu @Negatiwehocanın yazdığı gibi.

Bu sefer anlatmaktan yorulmak değil de biraz anlamak istememekten kaynaklı gitmiş olabilir.

Herkes aynı taraftan bakmak mecburiyetinde değildir, beklenemez de.  Bu da diğer taraflardan ne ima edildiğini anlamamak anlamına da gelmez. 

Açıkçası sondan biraz geriye dönük mesajlara bakılırsa daima dolaylı anlatımlar benzetmeler yapan kişinin "saptırdın" kelimesini kullanması bana hiç de hoş gelmemiştir. 

Bunun üzerine de ne yazmam gerekiyorsa yazmışımdır. 

Yöneticisi, yeni üyesi, eski üyesi.. her kim olursa olsun hiçbir kimse diğerinden daha yakın ya da daha uzak değildir bana göre.

Bu sebeple bence de dert edilecek bir durum değildir.  
Hocam mesajları tekrar okudum ve savatage hocanın söylediklerinden "gençlik heyecanı ile bazı duygusal kararlar alınabileceği, beğenilerin farklı olabileceği gibi" anlamlar çıkarttım.

Kendi aracını övme, midline/comfortline sahiplerini yerme gibi bir ifadeye rastlamadım. Yanlış yorumlamış olabilirim belki, siz hangi kısmını yanlış buldunuz?

@frknyldrm katılmıyorum ! 
Konuşma tarzı sivri olması saygısızlık yapabileceği anlamına gelmiyor.
Kime hangi yorumda saygısızlık yapmış Faruk hocam, okumadım sanırım o yorumu.

Ah atalar demiş ama kime demiş ? Akılı yaşta sanmış alay etmiş başta olduğunu bilememiş...

Devir teknoloji devri insanımızda artık teknolojinin peşinde gidiyor. Güzel ışıklandırmalar renkli ekranlar dijitalli kadranlar derken tüm markalar artık bunun peşinde divane olmuş durumdalar.

Mk8 de mk7.5 göre oldukça teknolojik bir araç oldu. İster GTİ olsun ister R ister comfortların comfortu olsun. Birisi beğenmedim dediyse gözünede girse ııı ıh. Beğenmez...

Ha bide mk8 de güzel olan başka bir olay... Hep küçük şeyler atılmış ortaya farmış gözmüş onu bunu boşver mk7 ile mk8 e yandan bakarsanız camların kapladığı alan daha daralmış. Buda araçta coupe formu ortaya çıkarmış. Aracı içi için değil dışı içinde alacak kişiler bunu zaten canlı görüp haticeye değil neticeye odaklanınca anlayacaklar :)  
Senin buradaki girizgahın bana göre bir sataşma içeriyor. Ben de bu yorumuna katılmıyorum !

Adam gençler akılsızdır demiyor/ima etmiyor. Neden akıl yaşta değil, baştadır cümlesini yazma gereği duydun anlamadım.

Akıl ile alakalı bir şey konuşulmamış ki, tercihlerden bahsedilmiş.

1- “ Aracın dışı endamı morfolojisi tek başına kesinlikle mk7,5 dan iyi demek için çokk genç olmak lazım !  “

2- “ İlk ben alıcam , ilk ben caka satıcam şehrin caddelerinde ilk bende olucak heyecanı  gençlik heyecanıdır. Akıl aynı olmak üzere 44 yaşında 3 yollu stereo çalışır  gençlikte tek yollu mono dur bu melet. “

3- “ haydi herkes yoluna “ 

Buyrun @frknyldrm bu cümlelerin altında forum içinde derinlemesine saygısızlıklar var. Eğer bunlara göz yumarsanız yarın küfürleşmelerede göz yumarsınız! Beyfendi didaktik yazıyor diye saygısızlık hakkını kendinde bulamaz. 

Sürekli kendisi çok tecrübeli ve akil adam konumunda gösterip karşısındakini ise genç ve tecrübesiz heyecanlı ve mantıksız insanlar gibi lanse etmesi hangi akıl ve mantığa uygundur?!

1- “ Aracın dışı endamı morfolojisi tek başına kesinlikle mk7,5 dan iyi demek için çokk genç olmak lazım !  “

2- “ İlk ben alıcam , ilk ben caka satıcam şehrin caddelerinde ilk bende olucak heyecanı  gençlik heyecanıdır. Akıl aynı olmak üzere 44 yaşında 3 yollu stereo çalışır  gençlikte tek yollu mono dur bu melet. “

3- “ haydi herkes yoluna “ 

Buyrun @frknyldrm bu cümlelerin altında forum içinde derinlemesine saygısızlıklar var. Eğer bunlara göz yumarsanız yarın küfürleşmelerede göz yumarsınız! Beyfendi didaktik yazıyor diye saygısızlık hakkını kendinde bulamaz. 

Sürekli kendisi çok tecrübeli ve akil adam konumunda gösterip karşısındakini ise genç ve tecrübesiz heyecanlı ve mantıksız insanlar gibi lanse etmesi hangi akıl ve mantığa uygundur?!
Gençlik heyecanı ile alınan kararların mantık değil duygusal kararlar olduğu anlatılmaya çalışılmış bence.

Ben de genç olmama rağmen buna alınmadım ama evet genelleme yapılmış olması hoş olmamış. Yine de artniyetli ve küçümser bir yorum olduğunu düşünmüyorum savatage hocayı yorumlarından tanıdığım kadarıyla.

"Buna göz yumarsanız yarın küfürleşmelere de göz yumarsınız!" yorumunu yapacak kadar beni tanımadığına emin olabilirsin hocam. :)

Tüm mesajlarımı tek tek okuyup neye göz yumduğumu, neye yummadığımı öğrenebilirsiniz, eğer merak ediyorsanız.

Henüz karşılaşmadığımız bir durum hakkında yorum yapmak için de acele etmeyin hocam. Yaşarsak görürüz  (y)

Yani ne desem bilemedim.

Donanımhaber forumda çok kişiyle sürtüştüm Beşiktaş ve Golf muhabbeti üzerine. 2002 model clio symbol kullanıcısı golf için; kıçı kırı golfe o kadar paralar verilirmi diye yazarken çok beğeni alırdı biz cevap verince bize fanboys derlerdi.

Şimdi burada golf sahiplerinin aynı çatı altında olsak bile farklı görüşleri ve tartışmaları olabilir, anlaşamayabilir ikna olamayabilirler ama insanlar bu foruma vakit geçirmek için giriyor. Hepimiz yorulduk pandemi yasaklar stres. Bence abartıyoruz.
Tartışmayı beceremiyoruz sanırım Serdar abi. Pandeminin de etkisiyle gerçekten sıkıldık. 

2018 ağustos-eylül gibi Golf alacakken acaba 6 ay sonra yenisi gelirse elimdeki eski kalır mı diye baya kararsız kalmıştım.

önce Almanya'da üretim kaynaklı gecikmeden dolayı lansmanı gecikti, üstüne TR'ye bir türlü gelmek bilmedi.

şimdi aracım 2,5 yaşına geldi Golf 8 Türkiye'ye yeni gelecek :)

2018 ağustos-eylül gibi Golf alacakken acaba 6 ay sonra yenisi gelirse elimdeki eski kalır mı diye baya kararsız kalmıştım.

önce Almanya'da üretim kaynaklı gecikmeden dolayı lansmanı gecikti, üstüne TR'ye bir türlü gelmek bilmedi.

şimdi aracım 2,5 yaşına geldi Golf 8 Türkiye'ye yeni gelecek :)
Yorumu okumaya başlayınca, tüh epey zaman beklemişsiniz diyecekken,

sonunda, iyi ki almışsınız demek daha iyi geldi  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak Ahmet hocam, yukarıdaki yeni mesajları okuyunca, "forum ve forumcu geliştirme" önerileri  konusuna yazmalık fikirler geldi:

*nickname yanına üye yaşı da görülsün ki, kimin hangi sözlere alınacağını/ alındığını kestirebilelim. 
* yine nickname yanına, üye kısa karakteristik tanımı yazılsın, mesela "didaktik yazar-dikkatli oku  ki anlayabilesin"  veya "sivri yorumcu-gardını hazır tut"   gibi bir sürü çıkar...

Bu arada, 

forumdan gidenlerin ardından sevinenlerin olduğuna inanamıyorum.

anket mi yapsak :

Savatage hocanın  gittiğine üzülenler ve üzülmeyenler şıklı ?! 

Sarı sitedeki 1.0 hıglıne manuel golf 8 'i gören bir tek ben miyim acaba :) 459bin tl... 

Bu hangi donanım oluyor şimdi ülkemizde golf 7 ye göre  Comfourtline a benziyor 

@ali_burkay muhtemelen "life" olacaktır ancak ülkelere göre değişiklikler olabilir. Videodaki Golf'ü comfortline gibi düşünülebilirsinir. 

Geri
Üst Alt