Halojen far ampul neden led ile değiştirilmemeli..

şu selektör konusuna ekleme yapayım;

ikaz etmenin de bir adabı var olmalı

bunlar bir yerde kitapta yazmaz

bir korna dikkat et

iki korna ve ardından kalkan el

tanıdığa verilen bir selam

süresiz korna a....nı a....nı temasa geçerim gibi algılanır

aynı şey selektör içinde geçerli

fakat>>>

hiçbir haklı sebep yokken (burda kastım sollama yapıyorum, araç geçiyorum, sinyalim açık vs vs vs sebep ile)

tamponuma yapışıp kişisel egosunu tatmin etmek için seri şekilde selektör çeken bir insan için tavsiyem şudur

arkadından selektör çektiğin adam o an karısı ile yanındaki ile tartışıyor olabilir

bir yakınını kaybetmiş (acısı taze) olabilir

ve bağajında 10+1 dolu şarjör ile otomatik tüfek taşıyor olabilir 👍

ve önünüzde durup size sıkması an meselesidir.. aman dikkat.. 

soda şişesi fırlatmaya benzemez

medya da çok izliyoruz

demem o ki.. her daim ölçülü ve saygılı olmak lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar beyaz kısa halojen ampulleri 5 gündür kullanuyorum genel olarak memnunum.Şimdi de uzunlara beyaz ampul alıcam.Almayı düşünenlere tavsiye ederim.Sarıdan 2 tık daha  üstün bana göre..

Arkadaşlar beyaz kısa halojen ampulleri 5 gündür kullanuyorum genel olarak memnunum.Şimdi de uzunlara beyaz ampul alıcam.Almayı düşünenlere tavsiye ederim.Sarıdan 2 tık daha  üstün bana göre..
Hayırlı olsun tekrar ama ürün detayı aracın fotoları vs görsek iyi olurdu :)

@snr1905 hocam siz hangi marka beyaz halojen taktınız bir de hem uzun hem kısa mı sadece kısalara mı taktınız? izlenimleriniiz nelerdir ?

Ben dün akşam sanayide phiplips vision %150 olanındna kısalara taktım.Beyaz a çok yakın bi renk.Tatmin etti beni.Ama uzun yolda ve karanlk yolda denemedim.
Aldığınız ürün yani Philips Racing Vision H7 %150 kullanım ömrü: 200 saat 

Standart H7 ampül kullanım ömrü: 550 saat

Philips Xtreme Vision H7 kullanım ömrü: 450 saat 

200 saat çalışma ömrü ne demek: ilk 100 saat boyunca (6-9 ay) vaad ettiği performansı verir., sonrasında performansı azalmaya başlar., yaklaşık kullanım ömrü 18 ay

O kadar anlattık, açıkladık ama.....

@snr1905 hocam o aklıma gelmedi müisat zaman ında yaparım  inşalah .teşekkürler..

Selam Arkdaşlar

Sizlerle daha önce beyaz halojenle ilgili konuşmuştuk gerçi ama benim şöyle bir duruumum var o yüzden sizlerden  de fikir almak isterim.

Dün phpton marka h15 leri taktırdım.Renk olarak lede yakın hoşuma gititi.Ancak daha önce bahsetmiş olduğum philips recing vision( ismini yanlış yazmış olaiblirim) h7ler bunun yanında eski halojenler gibi sarı kaldı.Satın aldığım satıcıya gittim başta itiraz ettiyse de başka bir ampulle değiştirmek zorunda kaldı.ELinde o olduğu için ben de isteksiz de olsa aldım ve taktırdım..markası inwells yerli markaymış hiç duymamıştım.https://urun.n11.com/ampul/inwells-50-fazla-isik-beyaz-halojen-ampul-P413349031

Renk tonu olarak h15 lerle aynı.Ancak kutunun üstünde bu sabah baktığımda (dün akşam karanlığında takılmıştı fark etmedim) 12v/100 wat yazıyordu. bi arkadşıma sordum fazla akım çeker sonra bi sorun olaiblir dedi.Benim de içime kuşku düştü ve ne olulr ne olmaz diye geri vermeye karar verdim bugün iş çıkışı sanayiiye gidicem.

Aracım 2014 1.2 midline sıfır aldım.Üstünden çıkan ampuller osramın.Şimdi uzunlar için ampul araştıyorum.Bu konudaki fikriniz nedir sizce ne almalıyım?Değerli fikirlernniiz için teşekkür ediyorum.Baklavalar yolda..:)

Selam Arkdaşlar
Sizlerle daha önce beyaz halojenle ilgili konuşmuştuk gerçi ama benim şöyle bir duruumum var o yüzden sizlerden  de fikir almak isterim.
Dün phpton marka h15 leri taktırdım.Renk olarak lede yakın hoşuma gititi.Ancak daha önce bahsetmiş olduğum philips recing vision( ismini yanlış yazmış olaiblirim) h7ler bunun yanında eski halojenler gibi sarı kaldı.Satın aldığım satıcıya gittim başta itiraz ettiyse de başka bir ampulle değiştirmek zorunda kaldı.ELinde o olduğu için ben de isteksiz de olsa aldım ve taktırdım..markası inwells yerli markaymış hiç duymamıştım.https://urun.n11.com/ampul/inwells-50-fazla-isik-beyaz-halojen-ampul-P413349031

Renk tonu olarak h15 lerle aynı.Ancak kutunun üstünde bu sabah baktığımda (dün akşam karanlığında takılmıştı fark etmedim) 12v/100 wat yazıyordu. bi arkadşıma sordum fazla akım çeker sonra bi sorun olaiblir dedi.Benim de içime kuşku düştü ve ne olulr ne olmaz diye geri vermeye karar verdim bugün iş çıkışı sanayiiye gidicem.
Aracım 2014 1.2 midline sıfır aldım.Üstünden çıkan ampuller osramın.Şimdi uzunlar için ampul araştıyorum.Bu konudaki fikriniz nedir sizce ne almalıyım?Değerli fikirlernniiz için teşekkür ediyorum.Baklavalar yolda..

Baklavayi alayim hocam

YouTube da sormuşsunuz bana oradan cevapladim

@HONEY Hocam J farlardan memnun msunuz?Nerden kaça aldınız? çin mi tawian mı?

[mention=11839]HONEY[/mention] Hocam J farlardan memnun msunuz?Nerden kaça aldınız? çin mi tawian mı?
Aracini satan bir arkadas ile takas yapmistim

Far cin mali

Cok memnunum bozulur kirilirsa tekrar alirim memnunum

Gorseli cok degistiriyor ve guzel aydinlatiyor halojene gore ( xenon kullaniyorum )

IMG_20201006_192037-01.jpeg

Aklınca  ben geliyorum diyor..

Tepe lambaları uzun far niyetine kullanıyor.

Tepe lambaları ve ekstra güçlü arazi amaçlı lambalar sadece arazide kullanılır. Eğer ki şehir içinde bu araç kullanılıyorsa, üzerinde kapak olması gerekir. Üzerinde kapak yoksa cezası olan bir aksesuardır.

• Beğen
Tepkiler: Ysn

Geri
Üst Alt