Halojen far ampul neden led ile değiştirilmemeli..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ogzogz Hocam direk burası aklıma geldi o yüzden buraya yazdım daha hızlı cevap alırım diye.Ayrıca ben de led takma taraftarı değilim,sadece merak ettiğimden öğrenmek istedim.Bu arada iletişim halinde olduğum bir firma Osramın Almanyadaki fabrikasından golf 7 ve 7,5 ve de amarog araçlar için ledli far getireceğini duyurmak isterim.Yakın zamanda farlar gelecekmiş ve Tr de ilk ve tek yetkili firma olacakmış bilginize...

@ogzogz Hocam direk burası aklıma geldi o yüzden buraya yazdım daha hızlı cevap alırım diye.Ayrıca ben de led takma taraftarı değilim,sadece merak ettiğimden öğrenmek istedim.Bu arada iletişim halinde olduğum bir firma Osramın Almanyadaki fabrikasından golf 7 ve 7,5 ve de amarog araçlar için ledli far getireceğini duyurmak isterim.Yakın zamanda farlar gelecekmiş ve Tr de ilk ve tek yetkili firma olacakmış bilginize...

Forumda var. Konu ile ilgili google'da arama yapınca da çıkıyor. 

Kör etme mod on.

Arkadan gelen Kangoo ve kısa farları..

IMG_20201215_230207.jpg

"NeÖtesi" ışık kullanıyor tam çözemedim. Önümde neredeyse 200 metrede ne kadar tabela varsa hepsi parlıyordu. 

Merceksiz fara takılan her led bu şekilde ışık topuna dönüşüyor.

Buna mutlaka ceza gelmeli.

Kör etme mod on.

Arkadan gelen Kangoo ve kısa farları..

Ekli dosyayı görüntüle 40924

"NeÖtesi" ışık kullanıyor tam çözemedim. Önümde neredeyse 200 metrede ne kadar tabela varsa hepsi parlıyordu. 

Merceksiz fara takılan her led bu şekilde ışık topuna dönüşüyor.

Buna mutlaka ceza gelmeli.
Ceza konusuna katılıyorum, arka camda cam filmi ve dikiz aynasında karartma olmasına rağmen arkamdan aşırı göz alıyor. Beni geçmesi için elimden gelen herşeyi yapıyorum.

Birçoğu da anlamıyor yarattığı olumsuzluğu, bilmiyor ve hatta cahilliğinden anlamak kabul etmek istemiyor. 

IMG_20210815_211817-01.jpeg

Led takılmış.

Etrafa yansıması tünelde daha belirgin olmuş. Tünel içinde aracı bir halka takip ediyor gibi görünüyordu.

Bir de konu dışı olarak eğer ki yolun solunda bekleme yapılıyorsa (far tipi farketmeksizin)mutlaka farlar kapatılmalı ya da park lambası açılması gerekir diye düşünüyorum. Fark edenler ve teknik olarak bilenler illa ki vardır. Yine de yazalım..

Araç ters açıda kaldığında, sağını daha üst bir açıdan aydınlattığı için maalesef karşıdan yani yolunda giden sürücünün gözünü alıyor. 

Belki farketmeyip uygulamayı düşünenler olabilir. 

keyifli sürüşlerimiz olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arabadan soğutanlarda bugün..

Ekli dosyalar

• Ledsis.jpeg
    Ledsis.jpeg
    143 KB · Görüntüleme: 165
Piyasada satılan (Road Legal) ve (Not Road Legal) ampüllerin bir istatisliği yapılsaydı,

Sanırım oran; %30 ‘a —> %70 not road legal lehine çıkardı,

Eğitim böyle birşey işte, bizim ülkemizde de eğitim diğer avrupa ülkelerinin çok üzerinde olduğunu düşünürsek, bu manzaralara şaşırmıyoruz…..

Özellikle yağmurlu havalarda karşı şeritten gelen araçlar resmen görüşü sıfırlıyor. Bunun için ön cama yansımayı kesen film düşünüyorum. Vaktim olursa bir gün uğrayıp bu uygulamayı yapan yeri ziyaret edip örnek isteyeceğim.

@ogzogz Bugün eve gelirken yoğun trafikte sağımda mk3 golf vardı tarafik dur kalk ve yavaş ilerlediğinden bir o beni geçiyor bir ben onu ama sağ çamurluktaki sinyalleri Amerikan park yapmış arkadaş her yanıma geldiğinde sola sinyal veriyor zannediyordum ve sürekli dikkatimi dağıtıyordu. Sinyalizasyon üzerinde çok fazla kodlama değişikliği yapılmaması taraftarıyım.
Gelin de bunu "bence güzel görünüyor" diyenlere anlatın. Hatta diyorum ki dikkat çekmek için yapıyorlar. Sizin de belirttiğiniz gibi kendince dikkat çekiyor ama bizce dikkat dağıtıyor..

Görselli örnek ekleyeyim.
IMG_20240127_203355-01.jpeg
Soldan sağa sırasıyla,
Işıkta beklerken arkadan uzunları açık şekilde yanaştı.
Sinyalin her ikisi de yanıyor. İyice baktım uzunlardan da pek anlaşılmıyor, sola sinyal vermiş. İki resim arasında fark neredeyse yok.

Sonra kavşak içinde yine arkamda.
Biraz bekledikten sonra camı açıp işaret ettim kapattı.
Neredeyse karşıdaki binanın 5. katına kadar aydınlatıyordu.

Yazdıkça çoğalıyor gibi..
yeterince dikkat çekti ve dağıttı diyebiliriz.

Geri
Üst Alt