Halojen far ampul neden led ile değiştirilmemeli..

@cengiz74 Hocam ben U Led taktırdım taiwan. Memnunum bir sıkıntı yok 1 senedir takılı. Taktıracaksanız arabanın orjinalliğini bozan bir parça değil zaten. İstediğiniz zaman halojenle tekrar değiştirebilirsiniz. 

Birkaç gündür düşündüğüm bir konu açılmış tam da, bu saygısızlığın önüne geçebilmek için düzenleme yapılmalı, muayenede farların sadece konumu değil şiddetini veya orijinalinde olması gereken ampülün takılı olup olmamasını ölçecek bir araç, mekanizma vs. yapılmalı, bu arada yeni bir bir moda da şu farları yakmayıp değişik renklerde takılan sisleri yakıp gezmek  :/

Birkaç gündür düşündüğüm bir konu açılmış tam da, bu saygısızlığın önüne geçebilmek için düzenleme yapılmalı, muayenede farların sadece konumu değil şiddetini veya orijinalinde olması gereken ampülün takılı olup olmamasını ölçecek bir araç, mekanizma vs. yapılmalı, bu arada yeni bir bir moda da şu farları yakmayıp değişik renklerde takılan sisleri yakıp gezmek  :/
Maalesef muayene öncesi olması gereken ile değiştirip muayeneden geçer geçmez yine led takip devam ediyorlar. 

Ancak trafik ekipleri direkt olarak ceza kesmeye başlarsa bi caydırıcılık sağlanabilir.

@ogzogz haklısınız onun da çözümünü buluyorlar, bir şekilde engellemek üzere bir yaptırım yapılmalı kısacası, hep son çözüm olarak cezayı konuşuyoruz ama olması gereken trafikte sadece empati kurmak...

Selam Arkadaşlar uzun süredir halojen ampullerin aydınlatmasınndan memnun değildim bilyiorsunz.Dün sanayiye gidip önce bi elektirkçiye aküyü ölçtürdüm durumu gayet iyi dedi.Sonra sanayiden yedek parçacıdan (daha önce de ordan mann marka polen fiiltresi almıştım) ordan philisps h7 %150 olan ürünlerden  satın aldım.Ve elekrirkiçde burası çok önemli :) far sökülmeden ampulleri taktı usta topu topu 3-4 dk sürdü.ve sonuç beni tatmin etti arkadaşlar .Led kadar olmasa da sarıdan 2 tık daha iyi bence.Şimdi uzunlar için sipariş vereceğim.Benim gibi halojenlerden memnun olmayan ve de led taktırmak istemeyenler için tavsiye ederim.(daha önce.geri vites makyaj ve bagajları da daha önce lede dönüştürmüştüm..ufak dokunuşlar güzel farklar yaratır)

Herkese keyifli sürüşler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snr1905 hocam aynen katılyıorum sana dün kısalara philips taktrdım led kadar olmasa da beni tatmin etti.Şimdi uzunlara h15 almak isitiyorum ama nette bulamadım phiplis ya da osram üretmiyor mu acaba? photonun var 469 tl gibi uçuk bi rakam..?

@cengiz74 Ömür olarak uzun performans olarak iyisini yakalamak için tavsiyem orijinal ya da muadil olsun.Fiyatlar maalesef tuzlu ama gözünüzü karartıp alacaksınız mecbur :/

@snr1905 hocam şimdi netten H15 araştırıorum.Osramın var photonun var phlipsin yok siz ne taktınız acaba uzun ve kısalara?

@ogzogz hocam bilyiorum bu siteyi.philipsin H15 ürünü yok sanırım? Osramın var siz ne taktınız?Bir de bu beyaz halojenlerin yağmurda performansları nasıl tecrübe etitiniz mi?

@ogzogz hocam bilyiorum bu siteyi.philipsin H15 ürünü yok sanırım? Osramın var siz ne taktınız?Bir de bu beyaz halojenlerin yağmurda performansları nasıl tecrübe etitiniz mi?
Herhangi bir memnuniyetsizliğim olmadiğindan 2013 100binkm üstü aracımda ilk günden bu yana aynı ampullerle ( bunun ortalama 20binkm gece sürüşü olsa ortalama 350 saat felan kullanılmış herhangi bir patlama vs yaşamadım ve)  sorunsuz kullanıyorum. 

Uzunları değiştirmenize gerek olmadığını düşünüyorum. Uzunlar ne kadar kullanilabilir ki. Zaten şuan taktığınız ampuller ile uzunlar aynı tonda olmalı. Gece ikisini de aynı anda açın ve önden bakın. 

@ogzogz hocam siz markayı taktınız?siz uzunlara takmadınız mı? Dün akşam uzunlarla kısaları yaktığımda ton farkı belli oluyor.Uzunlara da almayı düşünüyorum aslında.Uzunları da yaktğımız zamanlar oluyor

@cengiz74 galiba bi kopukluk var. Ben herhangi bir değişiklik yapmadım.

Değiştirdiğiniz ampul tonu beyaza kaçıyor diye biliyorum. Uzun farlar da çok az beyaza kaçar. Ama çok az.

Yani aslında siz bilirsiniz bu saatten sonra.

Elinizde örnek var. Fotoğraf çekin, video çekin, aracı duvara karşı yanaştırın öyle bakın.

Ben sadece fikir verdim.

Tekrar söyliyim ben fabrikadan nasıl gelmişse öyle kullanıyorum.

@snr1905 hocam siz hangi marka beyaz halojen taktınız bir de hem uzun hem kısa mı sadece kısalara mı taktınız? izlenimleriniiz nelerdir ?

Ben dün akşam sanayide phiplips vision %150 olanındna kısalara taktım.Beyaz a çok yakın bi renk.Tatmin etti beni.Ama uzun yolda ve karanlk yolda denemedim.

Geri
Üst Alt