Golf 7 122 bg TSI 5 litre yağ alır mı?

@cevbozAracım 2013 Kasım üretimi 1.4 tsi 122 Cxs Motor bugün bakım yaptırdım Motor yağı kontrollü şekilde ekledi. Çalıştırıldı tekrar tekrar kontrol edildi ve 5 lt aldı.

@Baho_34 Benim bildiğim, aracın kaç litre aldığı değil araca kaç litre konması gerektiği.
Sizin araca da bence 4Litre konmalı.

Yağ çubuğunuz vs hatalı olabilir mi acaba?

@Terms Yağ çubuğunda bir sıkıntı yok. Gün içinde yağı kartere indikten sonra tekrar kontrol edeceğim. Kendi aracım için konuşmak gerekirse 4 lt ve sonrası az az eklenerek yağ koyuldu ve kontrol edildi. 5 Litrelik bidon ile bakım yaptırdım önceki mesajımda resim olarak mevcut.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms Yağ çubuğunda bir sıkıntı yok. Gün içinde yağı kartere indikten sonra tekrar kontrol edeceğim. Kendi aracım için konuşmak gerekirse 4 lt ve sonrası az az eklenerek yağ koyuldu ve kontrol edildi. 5 Litrelik bidon ile bakım yaptırdım önceki mesajımda resim olarak mevcut.

Bilginize

5 litre alıyorsa mutlaka bir yerlerde bi sıkıntı var., 50-100ml. farklar kabul edilebilir ama 1 litre fark varsa kesinlikle bişeylerde bir terslik var., aracın ilk sahibi misiniz..?

@forzaGilles 3. Sahibiyim üstadım. Bugün sabah ilk işim sadece motor yağı ile uğraşan bir ustaya gittim baktık normal dedi. Evet 4 Litre motor yağı koyulması gerekiyor ama 5 Litre nasıl alabiliyor peki?

Aşırı doldurulmuş motor yağı katalizöre zarar verebilir diye bir uyarı var. Aracımızda gümüş gri renkte cam suyu doldurma kısmının hemen solunda uyarılar mevcut. 1 Litre boşaltım yaptıracağım zaten aracı neredeyse hiç kullanmıyorum.

@forzaGilles 3. Sahibiyim üstadım. Bugün sabah ilk işim sadece motor yağı ile uğraşan bir ustaya gittim baktık normal dedi. Evet 4 Litre motor yağı koyulması gerekiyor ama 5 Litre nasıl alabiliyor peki?
Sizden önceki sahibinde yağ çubuğu bilinmeyen bir sebebten değişmiş olabilir veya bu değişim yanlış yağ çubuğu ile olmuş olabilir., Serviste bu motor için yağ değişiminde fabrikanın yayınladığı servis bülteninde yağ kapasitesi yazar yedek parçadan sistemden baksınlar.,

TSI motorun yağ çubuğu biraz yerine biraz zor oturuyor acaba ölçüm yaparken tam yerine oturuyor mu*

Karteri kontrol ettirin önceki sahibinde  bir şeyler olmuş mu emin olmak lazım

Araç ile 200-300 metre anca gittim kontrol ettim yağ çubuğunun max kısmının 4-5mm altında.Yağ kartere komple indikten sonra yani motor soğuk iken mi kontrol etmem gerekiyor yoksa ideal çalışma sıcaklığına ulaştığı zaman mı kontrol edilmeli?

@Baho_34 yağ seviyesi çektirmeden önce neredeydi., çektirdikten sonra tam olarak nerede "şemadan" işaretler misin hocam..? kaş yapalım derken göz çıkmasın..!!

Ekli dosyayı görüntüle 5179

@forzaGilles Çekilmeden önce B'nin o kısmındaydı yani maximum üstünde idi. Aracım ile cok az yol yaptıktan sonra kontrol ettim tekrar ama ne kadar sağlıklı oldu siz daha iyi bilirsiniz. Son kontrolümde en sağdaki çubuğa göre B kısmında alt kısımdaki çizginin 2-3mm altında.

Geri
Üst Alt