Golf 7 122 bg TSI 5 litre yağ alır mı?

Ben yağı tam kontrol edemiyorum araç beklese  bile yağ çubuğunun üstünde yağ oluyor bulaşmış şeklinde 4,5 lt koyduk sağlıklı bir ölçüm yapamadım
Çünkü motorda fazla yağ koyulduğu için çizgiyi göremiyorsunuz daha doğrusu seviye max. çizgisinin de üstüne çıkmış durumda.!

Aslında çubuğun üst kısmına yağ bulaşmıyor, o bulaşmış dediğiniz bölge aslında yağın seviyesi.!! Özetle motora olması gerektiğinden daha fazla yağ koyulmuş.!! Fazla yağ yakıt tüketimini artırır, motoru gereksiz yere yorar., En önemlisi motorun sağlığı açısından sıkıntı yaratabilecek bir durumdur...

Konuya uzun zaman sonra yazacağım ama kafamı karıştıran bir durum oldu. Önceki bakımda 4 Lt LM 4200 TopTec yağ koydum . Araç Golf 7 1.4 TSI 125 HP . Bu bakımda aynı yağı koyup Liqui Moly Mos2 li yağ katkısı koymayı düşünüyorum 200 ml bir kutu. Toplamda yağ ile katkı 4.2 Litre olacak yani motora bir zararı olur mu @forzaGilles hocam sizin görüşünüz de önemli benim için

Konuya uzun zaman sonra yazacağım ama kafamı karıştıran bir durum oldu. Önceki bakımda 4 Lt LM 4200 TopTec yağ koydum . Araç Golf 7 1.4 TSI 125 HP . Bu bakımda aynı yağı koyup Liqui Moly Mos2 li yağ katkısı koymayı düşünüyorum 200 ml bir kutu. Toplamda yağ ile katkı 4.2 Litre olacak yani motora bir zararı olur mu @forzaGilles hocam sizin görüşünüz de önemli benim için
Yağı 3.8 lt koyacaksınız

Geri
Üst Alt