Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Upvote 0

hocam canınızı sıkmayın. doğru fiyatta her malın alıcısı vardır. 

Upvote 0
Çok geçmiş olsun hocam, Allah beterinden saklasın. Sağlık sıhhat oldukça herşeyin yerine yenisi konulur.

Upvote 0
Hayat kisa sikmayin caninizi hocam

Geçmiş olsun

Belki daha iyisini yenisini almak kismet olur

Upvote 0
[mention=4688]bunyamin81[/mention] bende biniciyim ama ilana koyacağım yinede kaza aracımdan soğutuyor beni.
Rabbim gönlünüze göre versin hocam. Daire alma durumum olmasa ilana koymadan aracınız için pazarlık yapardım sizinle. Alıcısı kim olursa olsun uygun fiyata alacağı için şanslı olmuş olacak. Aracınızın hasarını gözünüzde büyütmeyin, yerine alacağınız araç sıfır olmayacaksa başından nelerin geçtiğini bilemeyeceksiniz belkide.

Upvote 0
@bf417 yok hocam perte çıkma ihtimali yok gibi. Hasar sorumlusu 20-30 bin arası kayıt çıkar dedi.
Serviste yapılmış araç her zaman işi bilen alıcı için tercih sebebidir. Hasarlı araç alacaksam hasarda işlem gören yer ve parçaya bakarım tramer tutarı her zaman yanıltır. Sanayide ordan burdan derleme toplama tamir direnç vs ile uğraşmayın derim, satarken fotoları gösterirsiniz, tek sıkıntı airbag açılması toplumda buna karşı bir önyargı da var bazen sizinki gibi az hasarlı araçlar çöp muamelesi görüyor.Galericileri es geçiyorum zaten onların amacı ölü defin  akabinde diriltip satma işlemi. Araç airbag açtıysa şasi hasar almıştır vs diye bir anlayış hakim. Ancak çoğu markada airbag sensörleri artık daha hassas ve kaportaya daha yakın yerlerde konumlandırıyor ufak sürtme değmede airbag açılıyor. Tekeri çukura düşen de perde açıyor tırla çarpışan da.

Upvote 0
@bf417 servise bıraktım hocam birbaska Bosch servisi %20-30 arası daha az hasar kaydı ile çözerim işi dedi ama güveniyorum.

Upvote 0
Son durum aracım tamir olacak. 27 bin parça 5 bin işçilik toplam 32 bin. sol kapı çamurluk tavan döşemesi emniyet kemerleri perde sağ sol şöför koltuğu kapı airbag birkaç parça daha.

5 gün geçti halen ikame araç alamadık.

Upvote 0
Son durum aracım tamir olacak. 27 bin parça 5 bin işçilik toplam 32 bin. sol kapı çamurluk tavan döşemesi emniyet kemerleri perde sağ sol şöför koltuğu kapı airbag birkaç parça daha.

5 gün geçti halen ikame araç alamadık.
@typhoons  dediğim gibi, araç bedelleri artık çok yüksek bizim araçlar için 20-30 bin normal rakamlar, tekrar geçmiş olsun serviste yapılan araç herzaman iyidir bana göre...

Upvote 0

bosch car servis de yaptırmak  delilik olur.  oraya   karlanma yapan bosch buzdolabı dışında mal götürülmez tamire . 

olan olmuş ,  

yapıldıktan sonra  ,  aracım artık bu kadar ediyor   düşüncesini kafadan çıkartmak lazım . 

mesela benim araç ne ediyor ? 10 yıl  satmıycaksam?  ki öyle isterse .... isterse 5 para etmesin isterse 300 bin etsin . 

sizin böyle bir alışkanlığınız vardı ...kazadan önce   sürekli trink sat teklif paylaşımı yapıyordunuz.  artık yapmayın. 

bence araçların gizli bir hissiyatı var ,   göz dışarı kaydı mı ,  piyasasını kokladın mı , ahhh şöyle bir highline 'a geçsem kaçamak düşünceleri uyandı mı o aracın başına nazar geliyor. 

bu araç sıfır ayarında yapılacak , yani sürüşe etki edecek bir ofsayt izi de kalmayacak . 

haaa soğumak ?  bu psikolojik bir durum . 

düşünmezseniz ısınırsınız . 

Upvote 0

Geri
Üst Alt