Sarı Site Mesajları Hk.

@İlker34 İnsanlar dini alet ederek ticaret yapıyor. Açıkcası ülkemizde başarılıda oluyorlar. Bunun en büyük örneğini buraya yazıp başımın belaya girmesini istemiyorum. Sizler anladınız.  ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Alpyaman Parası olmayan veya almaya niyeti olmayanları sattığınız bir ürüne ciddiyetsiz yaklaşması. Bunu insanlarımız çok yapıyor. Ata sporlarımızdan ilk 3'e girebilir.

İnsanların büyük bir kısmında okuduğunu anlama ve idrak etme problemi söz konusu. Yada dikkat eksikliği. İlanımda "takas yok" seçeneği işaretli. Üstelik sarı site bunun önüne geçebilmek için bu seçeneği seçen satıcılara içerisinde takas kelimesi geçen mesaj atmayı falan engelleyip ekranda uyarı çıkartıyor. Ama azimle s... taşı deler misali mesaj atıyor. Bir örneği aşağıdaki gibi. Abimiz bizi bmw'ci yapacak sanırım. İlan başlığıda yasak kalkınca insanlar şahlanıp bunun arabaya koşacak gibi.

image.png

image.png

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bir de böyleleri var, tüm varını yoğunu teklif eden ama daha sonra "e peki en son ne olur" diyen tayfa 😊

7BBBD645-F7F2-47D9-AE71-E4DCC5AAB0F5.png

@sergentunc bu yine peki işe bitirmiş bide bunu küfür edenleri var. Bu asalaklar yüzünden aracımı kendim satmaktan vaz geçtim. Dod’a bıraktım.

@ycetin dod ne kadar verdi?

onlar ölücünün en önde gideni

Moderatör tarafında düzenlendi:
@krym dod’a konsiye bıraktım hocam. Fiyatı aralığını araç sahibi belirliyor. Garajda yatacağına orda showroom da durması daha mantıklı geldi.

sarı siteden mesajla  falan bi yere varılmaz .

alıcı / satıcı  farketmez 

eskiden öğrenciyken kontörümüz olmazdı . 

sms le  hafta sonu sinemada izlediğimiz  vizyon film bile anlatırdık full  (80 mesajla falan anlatılıyor)

bu adamların dakikası mı bitmiş , kontörü mü yok ! 

şunu artık anlayalım . araba ilanı için mesaj atan  canı sıkılan adamdır. boş adamdır . 

ne demek yani ? 

şu fiyata olur mu ? 

bu fiyata olurmu ? 

hanımın bileziğini bozdurcam 

kayın valide vefat edecek ondan da 15 yarım altın kalacak  

benimde 40 binim var 

toplam bu kadar param var .. ?  bu fiyata olurmu 

sarı site mesaj cıları yemci adamlardır  ? yoklama çeker 

siz ne kadar ilgi gösterirseniz soruya cevap verirseniz ? sizin düz vatandaş satıcı olduğunuzu anlar. ve en önemlisi her soruya her cevap sizin artık fiyat düşme ihtimaliniz olduğu aracı satmak için artık aceleye gelmiş durumda olduğunuza işarettir.

tok satıcı rolü her zaman iyidir .  (fiyatı normal piyasadan yazıpta tok satıcı olmaktan bahsediyorum. yoksa +20 bin fazla yazıpta sazan avına çıkan satıcılar zaten ayrı konu)

sonuç 

araç fiyatı ilana yazılır 

telefonla  arayan en son kaça bırakcaksınız diye sorar

söylersiniz  

konu bağlanır 

@Savatage mantıklı cümleler :)

Aracımı kendim satmaktan aynı gün başıma gelen iki olay yüzünden vazgeçtim. İkisi de telefonla aradılar aslında. 

İlki yok efendim S60'ı varmış ama golf alıp oynamak istiyormuş aracı görebilir miyim dedi. Dedim buyur gel. Neyse konum attım. Dedim abi neyle geliyosun dedi linea. Araba ayakta zor duruyor görseniz. Neyse indi arabadan zengin tavırlar. Bluemotion olayını adblue ile aynı olduğunu iddaa eden bir zavallıdan bahsediyorum. Neyse garaja girdik. Belli almak için değil bakmak için gelmiş resmen. Galericide olabilir pek emin olamadım. Dedi şurda da bir araç var onada bakıcam dedim hay hay aradan 5-6 saat geçti. Aradı beni dedi sizden sonra baktığım aracın fiyatı çok cazip geldi. Siz en son ne diyorsunuz dedi çat telefonu kapattım. 

Diğer olayı ise isim ve şehir vermek istemiyorum. Ama İstanbul'a yaklaşık 900 km uzaklıkta bir şehirden ulaşıyor bana. Dürüst samimi de bir arkadaş. Böyle manita gibi telefonla falan konuşuyoruz. İnsta'dan ekleşmeler falan. Ben 145 diyorum o 140 diyor dedim nasıl gelip alacaksın yasak var. Dedi abi ben sana güveniyorum. Paranı göndereyim. Yasak kalkınca gelir alırım. Riske bakar mısınız? Dedim sen mermiye kafa atıyorsun. Yapma etme yok abi valla göndereyim. Esasında aynı zamanda benim içinde risk. Neyse onuda öyle saldım.

Dedim bu iş böyle olmaz. Askerde meşhur bir laf vardır. S...ler şeklinde. Bikaç eş dost vasıtasıyla aradım DOD'u şartları ilettim. P.tesi gelip alacaklar. Uğraşmaya muhattap olmaya hiç gerek yok. Yok altın satacakmış, yok kapaklıda arsası varmış, yok efendim takas olurmuymuş. Ne gerek var abi.

Bir de böyleleri var, tüm varını yoğunu teklif eden ama daha sonra "e peki en son ne olur" diyen tayfa 😊

Ekli dosyayı görüntüle 31946
Bu en sevdiğim. 😃 Sözde varını yoğunu elden çıkarıp yol, yemek, otel, hediyelik eşya, ogs hgs ücreti, sigara parası masraflarını düştükten sonra kendisine gelişini samimi samimi belirtenler. Her şeyde anlaşılır, notere gidilir, 225 tl noter ücreti? Abi ben sana dedim ya bana x tl’ye denk gelecek bende para yok... Fonda güldür güldür jeneriği... 😄

@ycetin muhabbetler klasik zaten, sinir stres sahibi eder. Yakin zamanda ayni tecrubeyi yasadigim icin gozumun onunden gecti resmen.

Tavsiyem telefonda pazarlik olayina zaten girmeyin, vaktinize yazik, gonlunuzce olmasi dilegiyle.

Bir de böyleleri var, tüm varını yoğunu teklif eden ama daha sonra "e peki en son ne olur" diyen tayfa [emoji4]
/monthly_2020_05/7BBBD645-F7F2-47D9-AE71-E4DCC5AAB0F5.thumb.png.e606a99d00c5862d9d74b5e39ce08878.png
Merhaba. Naçizane tavsiyem, paylaştığınız mesajda karşı tarafın isim ve telefon bilgilerini silin veya kapatın. Kişisel verilerin korunması ve paylaşılması kanununa göre sıkıntı olabilir.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba. Naçizane tavsiyem, paylaştığınız mesajda karşı tarafın isim ve telefon bilgilerini silin veya kapatın. Kişisel verilerin korunması ve paylaşılması kanununa göre sıkıntı olabilir.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu başlığındaki 4 sayfalık tüm mesajları okudum, en faydalı mesaj bu olmuş.  (y)

bana uçuk kaçık fiyatlar teklifi edip de pazarlığa girmeye çalışanlara, bu fiyata bul sana 1,000 TL fark vereyim aracı ben alayım diyorum, tel direkt kapanıyor ısrarcıda olmuyor.

@krym dod’a konsiye bıraktım hocam. Fiyatı aralığını araç sahibi belirliyor. Garajda yatacağına orda showroom da durması daha mantıklı geldi.
Dod araç satılırsa % kaç alırım diyor ? 

Ben ilk defa duydum bu uygulamayı?

Geri
Üst Alt