Sarı Site Mesajları Hk.

Allah kolaylık versin @ycetin hocam, mesajları kapatıp sanal telefon numarası oluşturma hizmetini kullanmanız sinirlerinizin yıpranmaması için en iyi yol olur herhalde.

Ben burada yazılanlara ilaveten alıcıların değil de bazı satıcıların yaptığını paylaşmak istiyorum, dikkatimi çekti ve bunun kasıtlı yapıldığına inanıyorum.

Araca bakarsınız, araç sahibi ile kısa bir tur atmak istediğinizi söylersiniz ve yola çıkarsınız.

Allah Allah, ne büyük tesadüf, 1 dk geçmeden birisi arar araç sahibini x lira olur mu diye sorar, satıcı da üstüne basa basa o tutarı zikrederek olmaz der. Ufak beyni ile alıcının "bu aracı çok soran var, kaçırmayayım" diye düşünmesini sağlamaya çalışır.

Bu arada sürüşte arabanın turşu olduğu da anlaşılmıştır. Vakit kaybı.

@ycetin

Hayırlı sahurlar dilerim. Sarı sitede emin olun favori sayısı mesaj sayısı önemli değil. Ben iki defa o tecrübeyi yaşadım. Asıl alıcı arar konuşulur gelir bakar beğenen alır beğenmezse başkası alır bu kadar basit. Ben golfü alırken direk aradım durumumu açıkça söyledim aracın sahibi arabayı ayağıma getirdi sağolsun çünkü rica ettim ve param hazırdı(Uzun yoldan geldi) Ayrıca araç sahibinin favori sayısı ve mesaj sayısı emin olun çok fazlaydı gördüm. Size bu süreçte sabırlar diliyorum ☺️ 1 kızı 1000 kişi ister 1 kişi alır ☺️🤭 İşte Golf o an karşımda 🤭

DSC_0393.JPG

@Baho_34 haklısınız hocam. Ciddi alıcı kesinlikle telefon ile iletişime geçmeyi tercih ediyor. Ciddiyetsiz olanlarda mesaj hakkını oltalama olarak kullanıyorlar. Hakkımızda hayırlısı. Şansınıza cüretkâr bir satıcı ile karşılaşmışsınız nitekim her baba yiğidin harcı değildir. Aracı alıcının ayağına götürmek. Şahsen ben bu tarz bir talep gelse pek tercih etmem doğrusu.

@frknyldrm bahsettiğiniz konu tamda oto center galericilerinin çevirebileceği bir piyes gibi duruyor. İşin içine girdikçe anlaşılıyor ne numaralar döndüğü. 

@Sinanmiray belirtmiş olduğun sayfada yayınlattım hocam. Açıkcası talip çıkıyor ancak şu ş.arası yasak mevzusuna yatıyor yada talip olanlar bunu bahane ediyorlar.

Sari site olaylarina gelirsek, ilk basta bende sizin gibi her mesaja cevap yazarak kendi canimi sıkıyordum sonra dedim ne uğraşacağım cevap vermemeye veya cok absurtlere smile gondermeye basladim ve rahatladim.

Tavsiyem, cok umursamayin. Ciddi alici düzgün mesaj atiyor veya ariyor zaten, Hayirli satislar dilerim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Bu da benden gelsin. Golf’ü almadan önceki aracımı satmaya çalışırken. Herif bir de bana nispet yapıyor sanki dünyada tel alıcı oymuş gibi.

D948586A-FD56-4ABD-998A-23B2D69B79F6.png

Maalesef memleketin turnusol kağıdıdır :(

Sarı siteden beteri de var; o da letgo'dur. 100 liralık eşya için ne muhabbetler, ne saygısızlıklar, ne çakallıklar...

100 birim yazılan şeye verilecek teklif  90dır 80dir; o da adâbıyla. Yamyamlar gelmiş 40 diyor 50 diyor :)))) 

Ne sarı siteye ne letgo'ya ilan koyamaz oldum insanın asabını acayip bozuyorlar; kan beynim sıçrıyor.

Alıcıyken de aynı. Adamla sizli bizli, saygılı, selamlı sabahlı konuşuyorsun; karşınızdaki senli benli, emir kipiyle falan sanki davar güdüyor.

History Channel'da antika alıp satan 2 adam var; mağazada rehinecilik yapan Pawn Stars var. Alan saygılı satan saygılı; olumlu da olsa olumsuz da olsa herkes saygılı ve hoşgörülü. Ayrıca kimse kimsenin fayatını yarıya indirmeye çalışmıyor. Çok yolumuz var...

@SCC hocam kesinlike katılıyorum. Genelde kibarlık yanlısı bir insanım ancak ben kibar takıldıkça karşı tarafın sığırlaşması beni çileden çıkarıyor doğrusu.

Memlekette baz sektörler var. Aramızda galerici arkadaşlar varsa sözüm meclisten dışarı. Bazı sektörlerin adı çıkmış ve bu işi yapanlar genelde eli yüzü pis adamlardan oluşuyor. Geneli kroyum ama para bende misali. Örneğin eşinizde hiç bir galeri ortamına oto center veya otoport gibi bir yere gidemezsiniz. Neden çünkü yamyam dolu. 

Dediğiniz gibi daha çok yolumuz var....

• Beğen
Tepkiler: SCC
Sarı site mesaj özelliğini niye kapatacaksınız ? 

Bedava Gırgır Leman fırt çarşaf mizah dergisi aboneliği gibidir o mesajlar 

ömrümde 6 araç sattım mesajları okudum okuduğumu anlamadım anlamadığıma cevap yazmadım.

Zaten abuk mesajlara cevap verdiginiz an Düz tip vatandaş olduğunuz ortaya çıkar!  Level 1 yemleme  rookie (acemi,,) statü testi aslında bu mesajlar.

Sms le anca Bağış olur (biz bize yeteriz)

Araba alım satım olmaz sms le 

Fiyat bana biraz yüksek geldi ama sanirim piyasa artik böyle ve ben takip edemiyorum.
Ilanlara bakinca icime bir pismanlik geliyor acikcasi Aralik ayinda Highline aracimi bu fiyatlara vermistim.

Sari site olaylarina gelirsek, ilk basta bende sizin gibi her mesaja cevap yazarak kendi canimi sıkıyordum sonra dedim ne uğraşacağım cevap vermemeye veya cok absurtlere smile gondermeye basladim ve rahatladim.

Tavsiyem, cok umursamayin. Ciddi alici düzgün mesaj atiyor veya ariyor zaten, Hayirli satislar dilerim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen, en sevdiğim taktik. :)))) yazıp bırakıyorum cevap olarak. Bu sefer ben rahatlıyorum karşıdakiler deliriyor.

Bir gün bir marketten aldığım portatif çekiçli kazmalı kamp küreğini ilana koydum. Kataloğundaki fiyatı yazdım ve katalog resmini de ekledim. Buna rağmen daha düşük fiyat teklif etmek ne demektir ya... Bir de bunun tam tersi de var. Marketten alınan, fiyatı bilinen bir termosu adamlar üzerine 100-200 TL ekleyerek aynı gün satıyorlardı. Bu gözler maalesef neler gördü neler :(  

Başımdan geçen en yakın örneği paylaşayım. Malzemenin durumu sıfır ve sıfırı 28.000 TL civarında, ilan fiyatı 16.000 TL, teklif 8.000 TL :)))))))

image.png

Ben de mesaj ozelliginin kullanilmasindan yanayim. Ayni insanlarin olur olmadik vakitlerde arayip bu teklifleri yapmasi daha sinir bozucu. 

@ycetin

67 favoriniz var 5 bin küsür gösterim

Araç başına coronasız bi zamanda en az 3 kişi gelmiş olması lazım ?? Bu verilere göre

Araç görmeye gelen oldumu ?

Size tüyoyu vereyim 

Kaç teklif ettiler ne kadar saçmaladılar bilemiyorum ama 

Bu araç 143 den zaten gidici?

Siz sanırım en dip 145 diyorsunuz?

Bu favori / gösterime göre evet 143 

Anca 143 eder demiyorum ? Araca ilgi bunu gösteriyor

Bende letgo da konuşmamı ekliyorum; böyle mallarda var aklı sıra maytap geçiyor 

4F36A0E6-5C95-4F3F-9C81-573856B90F4A.png

22142118-4717-48B4-868D-08C7C4CCB2A2.png

36B631E1-324B-4512-B43A-4D438A236F13.png

Geri
Üst Alt