Coronadan dolayı aküm bitmiş ne yapmam gerekir?

Selamlar arkadaşlar,

Uzun süredir aracı çalıştırmıyordum, bugün denedim çalışmadı. Akü bitmiş. Takviye işimi görür mü? yeni akü almak gerekir mi? Yeni akü almak gerekirse hangi akü alınmalı?

Teşekkürler.  
Öncelikle geçmiş olsun. Bu sıralar birçok kisinin başına gelebilecek bir durumla karşılaşmışsınız.

Araç modeli, akünün ömrü, kullanım tarzı vs gibi birçok kombinasyon sonucu: şarj edilip yenisini almadan devam da edilebilir veya yenisini almak gerekebilir. Aracınızda kamera vs gibi fazladan elektrik tüketen bir durum varsa bu nedenle de tükenmiş olabilir. 

Aciliyeti var ise vw servisi ile iletişime geçmenizi öneririm. Ya da güvendiğiniz akü ve elektrikle uğraşan birisi de akü değerlerini ölçerek sizi fikir sahibi edebilir.  Araç ile ilgili iseniz biraz araştırıp, kullanma kılavuzunda ve forum içinde birçok bilgiye ulaşabilir, kendiniz fikir sahibi olabilirsiniz. (Takviye düşünürseniz kullanım klavuzuna göz atmadan takviye yapmayınız)

@onurmat üstad inci akü çok iyi kullanıyorum cok memnunum ama senın araçta belki gerekmez takviye yap sonrasında şarj ettirip kullanılabilir senesi dolmadığına göre yazık günah yani şarj ettir kullan üstad o paraya araca baska bırsey alırsın ;)

@onurmat üstad inci akü çok iyi kullanıyorum cok memnunum ama senın araçta belki gerekmez takviye yap sonrasında şarj ettirip kullanılabilir senesi dolmadığına göre yazık günah yani şarj ettir kullan üstad o paraya araca baska bırsey alırsın ;)
@kara55 Dostum zaten garantisi var akü nün. Problemin aküden olduğuna emin olsam değiştirtirim zaten ondan emin olamıyorum. Araca sonradan bir sürü şey ekledik koltuk ısıtma lane assist acc vs vs.

@onurmat açık kalmadığı sürece niye bitirsin aküyü. hiç polemiğe girmeden direk aküyü değişirim ben olsam

@UnirellYedekParca teşekkür ederim hocam ilgilendiğiniz için, bugun bir takviye yapmayı deneyeceğim. Olmazsa yeni akü için araştırma yaparım. F/P açısından Varta iyiyse benim için fark etmez. Bir kere alıp kullanacağımız birşey. Bu arada yeni aküyü aldığım zaman direk değiştirsem sıfırlama v.b sıkıntı ile karşılaşır mıyım? 

araca bi takviye yapın yarım saat çalışsın sonrasında eğer uzun süreler yatmıycaksa araç o akünün min. önümüzdeki kışa kadar sorunsuz çalışacagından eminim ama ıspatlayamam😊

Takviye için kablo sipariş verdim bakalım. Gelince denerim. Zaten dışarı çıkamıyoruz şuan için böyle kalmasının bir sakıncası yok. Markete'de tabanvay artık. 

Abi aynı dert bende de var VARTA akü aldım daha senesi dolmadı 3. gün akü zayıf 4.gün akü boşaldı. bilgisi olan varsa yardım lütfen. Akşam takviye yapacağım çalışması için.

Yarında elektrikçiye götürmeyi düşünüyorum aldığım ustayı aradım aracında kaçak olabilir dedi. İlk kez başıma geliyor böyle bişi
Burda en önemli şey akünün üretim tarihidir., Varta elbette iyi bir aküdür ama 1 yıl önce üretilmiş bir akü ne marka olursa olsun., ömrünün bir kısmını doldurmuş olur.. satıcının saklama koşulları vs.. etkiliyen faktörler., 

Koltuk ısıtma aracın aküsünü oldukça etkiler., aracın standart donanımında koltuk ısıtma ve diğer eklediğiniz özellikler olmadığı için., fabrika aracın donanımına göre akü takar., Aracınızda fabrikasyon olarak koltuk ısıtma olsaydı doğal olarak fabrika daha güçlü bir akü takardı., 

Bu sebebten siz araca eklenmiş retrofit’ler olduğu in akü aldığınızda aracın standart amper değerinden 6-7amper daha güçlü bir akü almanız daha sağlıklı olur., 

Araçta kaçak akım veya araç park halindeyken enerji çeken bir şey var mı kontrol etmek gerek., 

En önemli husus yeni akü alırken 4-5 aydan eski akü almayın., akünün üretim tarihi oldukça önemli bir konudur.. 

***Aldığınız akünün garanti kartı halaa duruyorsa., garanti kartı üzerinde yazan 14 haneli seri numarasıyla akünün üretim tarihini öğrenebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Takviye için kablo sipariş verdim bakalım. Gelince denerim. Zaten dışarı çıkamıyoruz şuan için böyle kalmasının bir sakıncası yok. Markete'de tabanvay artık. 
Aracınız çok yatıyorsa aldığınız yeni akü de zamanla tüketim fazla olduğu için aynısı olacak sürekli düşük şarj akü için iyi değil kullanmadım ama forumda akü şarj eden cihaz kullananlar var sürekli yatan araçlar için uygun olabilir örnek atıyorum nette farklı marka ve modelle çok sayıda mevcut.

IMG_20200428_152327.jpg

@profesor aküyü almadan önce araçta EFB tip mi yoksa AGM tip akü mü var buna bakın., akünüz kaç amper bunlara bakıp ondan sonra almanızı öneririm., 

Aldığınız akü varta, inci, mutlu vs.. ne marka olursa olsun mutlaka üretim tarihini kontrol ediniz., 4-5 aydan eski tarihli akü almayınız., hatta mümkünse üretim tarihi 3 aydan eski olmasın.. Bunun aksini söyleyen satıcılar olursa asla itibar etmeyin..

Merhaba, akü değişmek gerekiyor. VW araçları için VARTA' dan başka akü olmaz. Dilerseniz uygun fiyata yardımcı olabilirim.
Nasıl yardımcı olacaksınız?

Siz Trabzon dasınız mesela ben Adanadayım. Benimde yakın zamanda akü yenilemem gerekecek 5 yıllık orjinal akü var araçta.

Mesela VARTA N70 kaç lira sizde ve üretim tarihi nedir?

Sizden alsam araca nasıl BEM kodunu tanıtacağım?

@Terms  Ben de Adana'da Mutlu akü bayisinden aldım(Çok da memnunum) Biraz tanıdık işi oldu ama direk müşteri olarak giderseniz de piyasadan baya uygun alacağınızı düşünüyorum. İşyeri olarak hatırlamıyorum ama konum olarak tarif ederim lazım olursa  (y)

Geri
Üst Alt