Çin Pazarındaki Golfler

Daha enteresan bir şey daha söyliyim, 7.5 discover pro versiyonlarında ünite ekranın arkasında bitişik Tek parça media, torpido da ünite yok :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Adamlar kendilerine medya ünitesinin kralını yapmış
Bence de öyle olmuş. :)

@Savatage hocam belki de kendileri üretmiştir diyince aklıma tercümanlığını yaptığım Alman bir mühendisin anlattığı olay geldi (daha önce burada Polo olayını anlattığım aynı mühendis). 

Bu mühendis Almanya'da sigara yapma makinesi üreten büyük bir şirkette çalışıyor ve makinelerin çoğunluğunu kendisi tasarladığı için dünya üzerindeki farklı ülkelerden makineleri satın alan fabrikaların çalışanlarına eğitimi de kendisi Almanya'da veriyor. 

"Normalde eğitimlere 5-6 kişi gelir; Çin'den geldiler 18-19 kişi. Birbirimizi duyamıyoruz" falan diyip fotoğraflarını gösterdi. Sürekli fotoğraflar çekiyorlardı; herkes merakla makinelerin heryerini inceliyordu, diye de ekledi. 

"Neyse, eğitim bitti, memleketlerine döndüler. Ortalama 2-3 ay sonra makineyle ilgili yedek parça veya bakımla ilgili sorular gelmeye başlar ve genellikle çözemedikleri arızalarda beni ararlar ve ben de fabrikalara giderim. 1 yıl geçti ses yok, 2 yıl geçti ses yok. Makineye güncelleme yaptık ve gidip eğitimini vermem gerekti. 

Bir gittim ki makineden 20 tane daha üretmişler. Sattığımız makineyi söküp, inceleyip, birleştirip 20 tane daha üretmişler. Milyon dolarlık makineler, düşünün..."

"Bir gün eğitim odasına geldiğimde bilgisayarımla uğraştığını son anda fark ettiğim biri vardı. Kem küm etti. Birkaç gün sonra bilgisayarım çöktü. Sanırım tüm dosyaları da kopyaladılar. Çin'den hiçbir şey almam da aldırmam da. Hem kopyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar yani emek hırsızlığı hem de ucuz/kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim."

Demişti :)

@Savatage hocam belki de kendileri üretmiştir diyince aklıma tercümanlığını yaptığım Alman bir mühendisin anlattığı olay geldi (daha önce burada Polo olayını anlattığım aynı mühendis). 

Bu mühendis Almanya'da sigara yapma makinesi üreten büyük bir şirkette çalışıyor ve makinelerin çoğunluğunu kendisi tasarladığı için dünya üzerindeki farklı ülkelerden makineleri satın alan fabrikaların çalışanlarına eğitimi de kendisi Almanya'da veriyor. 

"Normalde eğitimlere 5-6 kişi gelir; Çin'den geldiler 18-19 kişi. Birbirimizi duyamıyoruz" falan diyip fotoğraflarını gösterdi. Sürekli fotoğraflar çekiyorlardı; herkes merakla makinelerin heryerini inceliyordu, diye de ekledi. 

"Neyse, eğitim bitti, memleketlerine döndüler. Ortalama 2-3 ay sonra makineyle ilgili yedek parça veya bakımla ilgili sorular gelmeye başlar ve genellikle çözemedikleri arızalarda beni ararlar ve ben de fabrikalara giderim. 1 yıl geçti ses yok, 2 yıl geçti ses yok. Makineye güncelleme yaptık ve gidip eğitimini vermem gerekti. 

Bir gittim ki makineden 20 tane daha üretmişler. Sattığımız makineyi söküp, inceleyip, birleştirip 20 tane daha üretmişler. Milyon dolarlık makineler, düşünün..."

"Bir gün eğitim odasına geldiğimde bilgisayarımla uğraştığını son anda fark ettiğim biri vardı. Kem küm etti. Birkaç gün sonra bilgisayarım çöktü. Sanırım tüm dosyaları da kopyaladılar. Çin'den hiçbir şey almam da aldırmam da. Hem kopyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar yani emek hırsızlığı hem de ucuz/kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim."

Adamlar her sektörde varlar neredeyse, bizim için "çin malı almama" gibi bir durum pek söz konusu değil maalesef :/ , keşke hepsinin yerli alternatifi olsa da alsak. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
150 beygir bu araç, 280 tsi nereden geliyor anlamadım ama. :)

Yeni Audi’lerde de bu şekilde 20-30-40 tdi/tsi diye adlandırmalar kullanılmaya başlanmış.

D9401A32-948C-4DA4-8406-74C7BFF7E662.jpeg

Başka bir videoda buna benzer bir tablo gördüm ama Çince olduğu için anlamlandıramadım. Yukarıdakiyle aynı mantık olabilir. Ama aracın 1.4 TSI 150 HP olduğu net.

5101FF40-642F-4A84-9EA9-6FC0695B2E70.jpeg

Koltuklarda 10 numara (parcalı derili )

Alcantaradan  8 yıldır bay geldi  , çeşitlilik yok

En azından bir zamanlar opsiyon olan

Parcalı derili ergoactive koltukları vw avrupalıdan / tr den  çalalı 3 yıl oldu

Koltuklarda 10 numara (parcalı derili )

Alcantaradan  8 yıldır bay geldi  , çeşitlilik yok

En azından bir zamanlar opsiyon olan

Parcalı derili ergoactive koltukları vw avrupalıdan / tr den  çalalı 3 yıl oldu
Oturma yerleri çok kötü ama bence, sandalye gibi. Golf'te recaro tarzı koltuk görmeye alışmışız bunlar bana dümdüz geldi. 

Modeli beğenmedim ama derili severiz tabi, keşke olsa.   (y)

2012 kasımdan 2015 temmuza 

Blututsuz usb siz aux lu  , 5 inç nokia 5110 (yılan oyunlu) ekran ebadında 

Comfort golf icin  tabi sipariş farz !

Bu cihazlar aliexpressde 60-70 dolar 

Biz carr play aktivasyonu 2000 lira olunca 

300-400 liralık cihaz dandiktir muhabbetindeyiz!

Bir örnek daha paylaşıyorum;

Araç 2019 Model 1.6 MPI 110 Bg/155 Nm versiyonu.

Makina atmosferik ve şanzıman 6 ileri. Jantlar dover

Sanırım yolcu koltuğunda yükseklik ayarı yok ve bu sebeple yükseklik ayarı kolunun olduğu kısma göz yapmışlar.

Özetle araç boşline diyebileceğimiz bir donanıma sahip. :)

Video: https://www.youtube.com/watch?v=QvRGcZbmm1Y

Buyrun fotoğraflar...

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Screenshot_5.jpg

Screenshot_6.jpg

Screenshot_7.jpg

Screenshot_7 (2).jpg

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg

Screenshot_10.jpg

Screenshot_11.jpg

Screenshot_12.jpg

Screenshot_13.jpg

Screenshot_14.jpg

Anlattığınız bu olayı hepsi yapıyor merak etmeyin, appledan samsunga toyotadan vw hepsi patent sistemi bu şekilde işliyor uluslarası mahkemelerde dava edip tazminat alabilirsiniz ama artık şirketler de çok uluslu oldukları için neyin nereden çıkacağı da belli değil önemli olan makine değil makinenin üstüne bastığı logo, iphonedan daha iyi atıyorum 5nm işlemcili 1 tb hafızalı telefon yapsam adını da hüdavendigar plus 1 koysam alır mısınız, işi bilen 10 kişi alır o kadar.

Anlattığınız bu olayı hepsi yapıyor merak etmeyin, appledan samsunga toyotadan vw hepsi patent sistemi bu şekilde işliyor uluslarası mahkemelerde dava edip tazminat alabilirsiniz ama artık şirketler de çok uluslu oldukları için neyin nereden çıkacağı da belli değil önemli olan makine değil makinenin üstüne bastığı logo, iphonedan daha iyi atıyorum 5nm işlemcili 1 tb hafızalı telefon yapsam adını da hüdavendigar plus 1 koysam alır mısınız, işi bilen 10 kişi alır o kadar.
Hocam adamlara kendi pazarı yetiyor zaten, sıkıntı burada başlıyor bence. 

Pazara göre farklılıklar her zaman olur/olacaktır.,

Çinliler kendi araçları için media ekranı üretmişler demek yanlış olur., o cihaz vw ‘nin ar-ge departmanından ve denetimlerinden geçmeden o cihazı takamazsın., VW’nin haberi olmadan 1 vida bile takamaz çinliler.. 

Türkiye'de 6 ileri DSG Golf Mk7-7.5 varmı hiç? Bu araç 6 ileri otomatik

Ekli dosyayı görüntüle 30401

Teknik özelliklerde en alttaki vites kutusu anlamına geliyormuş, google çeviriden baktım. 6 ileri şanzıman yani.

Screenshot_1.jpg

Geri
Üst Alt