Yeni araç DSG şanzıman Sorunsalı

@Ayhan5353 2019 Kasım üretimi 1.5 tsi 150 hp highline golf. Sorun ocak ayında çıkmaya başladı. Martta garantiden değişti. 

@ack937 Hocam nasıl bir sorunla karşılaştınız peki bizimle paylaşırmısınız.
Hocam konu açmıştım bununla alakalı ayrıca ordan da bakabilirsiniz. Aracım 1000kmden sonra belli bir süre kullanımdan sonra yani araç ısınınca, vites 1den 2ye artarken ve 2den 1e düşerken dişli sürtme sesi çıkarmaya başladı. Daha çok dur kalk esnasında sürekli yapmaya başlayınca servise gittim.  Ayrıca R'ye alınca tak diye bi vurma sesi geliyordu. Şanzıman blok şeklinde komple(kavrama-mekatronik-şanzıman-yazılım dahil) değişim kararı verildi. Servisin verdiği bilgi sadece önceki şanzımanın araca bağlandığı civataları söktük, yeni şanzımanınızı taktık. Başka hiçbir şeye dokunulmadığı. Şuan bir probleme rastlamadım. 500 km kullandım değişimden bu yana. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam konu açmıştım bununla alakalı ayrıca ordan da bakabilirsiniz. Aracım 1000kmden sonra belli bir süre kullanımdan sonra yani araç ısınınca, vites 1den 2ye artarken ve 2den 1e düşerken dişli sürtme sesi çıkarmaya başladı. Daha çok dur kalk esnasında sürekli yapmaya başlayınca servise gittim.  Ayrıca R'ye alınca tak diye bi vurma sesi geliyordu. Şanzıman blok şeklinde komple(kavrama-mekatronik-şanzıman-yazılım dahil) değişim kararı verildi. Servisin verdiği bilgi sadece önceki şanzımanın araca bağlandığı civataları söktük, yeni şanzımanınızı taktık. Başka hiçbir şeye dokunulmadığı. Şuan bir probleme rastlamadım. 500 km kullandım değişimden bu yana. 

@ack937  Hocam o r ye alinca tak sesi benden. De geliyor. Oyle asiiri br ses degil hafiften tık. Diyr bir ses aysini p yr alinca da geliyor. İnsallah benimkinde patlamaz. 

@ack937  Hocam o r ye alinca tak sesi benden. De geliyor. Oyle asiiri br ses degil hafiften tık. Diyr bir ses aysini p yr alinca da geliyor. İnsallah benimkinde patlamaz. 
R ye ve P ye alırken ki ses problem değil. Asıl değişme sebebi vites geçiş problemiydi. Bariz dişlilerde mekanik bir sürtünme sesi geliyordu. İçiniz rahat olsun. 

@Culture33 @Culture33  öncelikle çok geçmiş olsun bayağı bir talihsizlik yaşamışsınız. Bütün kabahat bizim aslında vw arabaları çok sağlam değil. sanayiye gidip bakınca 2 dükkandan biri volskwagen skoda seat yazıyor.  BMW hadi lüks bir marka . adam corolla kullanıyor honda kullanıyor eşşek gibi biniyorlar arabalarına tek bir vidası bile bozulmazken biz bakmakla kıyamadğımız arabalarımızın yok şanzıman titredi yok motor titredi zincir uzadı devirdaim bozuldu piston kırdı yağ eksiltiyor aks körükleri ses yapar sanruf gıcırdar .Bunca arızaya rağmen gider yine bu markaya para veririz. Çevremde bir arkadaş 5 yıl 1.6tdi passatta sorun yaşamadım al al dedi. surekli 2.el aldım mazeret şu eski kullanıcısı nasıl sürdüğü belli değil sana öyle denk geldi temiz kullanmadılar falan. bakalım 0 aldım daha 2.000 de araç hep birlikte görücez ne kadar sağlam diye. 
emin ol abi sağlam değil.... hele ki 2016'dan sonra rezalet, trim sesi çıkarmasın diye koydukları kauçuk takozlar bile ufalanmaya başladı araç 2018. inşallah sizde böyle sorunlar olmaz. 

Kuzenimde 2018 model 1.6 Tdi Golf 7,5 var. Aracı o kadar sert kullanmasına rağmen hala sorun çıkartmadı. Ani hızlanmalar şanzımanı Manuel’e çekip geri d ye almalar. Bazen de sakin sakin kullanılan Dsg şanzımanlar daha 5 bin olmadan sorun çıkarabiliyor. Şaka gibi gerçekten Dsg. İnsanlar nasıl cesaret edebiliyor anlamıyorum. 

Kuzenimde 2018 model 1.6 Tdi Golf 7,5 var. Aracı o kadar sert kullanmasına rağmen hala sorun çıkartmadı. Ani hızlanmalar şanzımanı Manuel’e çekip geri d ye almalar. Bazen de sakin sakin kullanılan Dsg şanzımanlar daha 5 bin olmadan sorun çıkarabiliyor. Şaka gibi gerçekten Dsg. İnsanlar nasıl cesaret edebiliyor anlamıyorum. 
Saatli bomba=dsg

Arkadaşlar 2016 1.4 tsi tiguan'larda kuru kavrama mı kullanılıyor? dq380 ve dq381 kodlu ıslak kavramalar hangi tarihten itibaren kullanılmaya başlandı, bilgisi olan var mı?

@Holigan dsg 6 ileri doğru mu araç 250 tork ve üzeri ıslak kavrama 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@golfcu91 Hocam 2016 model act motor 150 hp 250 tork 1498 kg 7 ileri aracın fabrika verileri. Yukarıda arkadaşlar belirtmiş, 1500 kg ve 250 tork üzeriler ıslak kavrama diye. Bu araç bu değerler için tam sınırda kalıyor. Forumda bu araca sahip olan varsa yardımcı olabilir. 

Geri
Üst Alt