Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

Oğlum ilkokula başlayacak bu sene nasıl dikkat edeceğiz bilmiyorum, maskesini takmayı biliyor ama el temizliği ve oraya buraya dokunması konusunda endişelerim fazla, oyuna falan kaptırdı mı kendini bu çocuklar nasıl dikkat edecek.

Kapalı bir alan 30 - 40 çocuk saatlerce içerde olacak havalandırma vs hak getire.. kantini var tuvaleti var daha...

hadi 1 - 2 ay camlar dayalı havalandırdılar, sonbahar rüzgarları sert esince ne olacak. 

Okullarda öğretmenlik müdürlük yapan tanıdıklara soruyoruz onlar da bilmiyor ne olacak. Onların da işi zor.

Tv de Avrupada yaşayan bir bayan uzman da sürekli olarak "çocukların bulaştırıcılığı az, okulları kapatmak ilk etapta çözüm değil , avrupada okullar en son kapatılan yerler oluyor" vs deyip duruyor.. denk geldikçe gördükçe sinirlerim bozuluyor kadını.

Oğlum ilkokula başlayacak bu sene nasıl dikkat edeceğiz bilmiyorum, maskesini takmayı biliyor ama el temizliği ve oraya buraya dokunması konusunda endişelerim fazla, oyuna falan kaptırdı mı kendini bu çocuklar nasıl dikkat edecek.

Kapalı bir alan 30 - 40 çocuk saatlerce içerde olacak havalandırma vs hak getire.. kantini var tuvaleti var daha...

hadi 1 - 2 ay camlar dayalı havalandırdılar, sonbahar rüzgarları sert esince ne olacak. 

Okullarda öğretmenlik müdürlük yapan tanıdıklara soruyoruz onlar da bilmiyor ne olacak. Onların da işi zor.

Tv de Avrupada yaşayan bir bayan uzman da sürekli olarak "çocukların bulaştırıcılığı az, okulları kapatmak ilk etapta çözüm değil , avrupada okullar en son kapatılan yerler oluyor" vs deyip duruyor.. denk geldikçe gördükçe sinirlerim bozuluyor kadını.
Hocam mesele çocuklar değil ebeveynler bence.

Senin çocuğun sınıf arkadaşlarının anne babaları çift aşılı mı acaba?

Günde 250-300 kişi ölüyorken okulları açmak bana da pek mantıklı gelmiyor, sen çocuğu bilinçlendir maske dezenfektan kolonya mesafe her şeyi anlat, sek sek oynadığı arkadaşı belki ailen pozitif. Ne desek boş.

Özel okul baronları ,, patronları / servisciler/ kantinciler/kırtasiyeciler/önlükcüler/çantacılar/ özel okul ögretmenleri 

İcin okul açıyorlar 

Açın tabi ! 

Açın açın ! 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage  beşbin altı iken açmadılar yirmibin civarında açılıyor enteresan zaten herşey şuan ekonomik durumlar için yapacak bir şey yok açsınlar bakalım şu aşı olmayan aşılarını olsa zaten vakalar düşecek de kime ne anlatacaksın komşum 65 yaşında çocuk almaz dediler diyor bu saatten sonra senden çocuk olsa ne olur olmasa ne olur neyse:) 

Okulların açılmasıyla birlikte trafik yoğunluğu maksimum seviyelere ulaştı İstanbul'da. 

Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete, hem de tam gaz. 

Bu mesajımın üstünden 1 ay geçmeden biz de covid e yakalandık.

Cuma günü oğlum okuldan eve nezle gibi geldi, cumartesi pazar iyileşti gibi. Ancak eşim öğretmen olduğu için dayanamayıp kendine test yaptırmış dün, sonuç pozitif çıktı. 

Çok ilginç bir şekilde bana "sen işe gitmeye devam edebilirsin, eşiniz ve çocuklar karantinada" diyorlar.

Ben de yarın sabahtan gidip kendime test yaptıracağım artık.

İşim çok yoğun bir AVM mağazada, bir günde hayal edilemeyecek kadar çok insana bulaştırabilirim. Bunu ben kendim düşünebiliyorum ama onlar hafife alıyorlar.

@Kysr038 Geçmiş olsun Adaş.

Tüm ailene acil şifalar dilerim.

Covid tedbirlerini kaldırdılar sanki ve sürü bağışıklığını deniyorlar.

Geri
Üst Alt