Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

@Culture33 Evet hocam haberde de “bekleniyor” yazıyor, o yüzden linki de paylaştım. Zammı rakam belirterek haber yapıyorlarsa yakında resmi duyuru da minimum o rakamlardan açıklanır diye düşünüyorum. 
doğru düşünüyorsunuz, muhtemelen de aynı doğrultuda olacaktır fiyat artışı. ama önceki zamlarda bu duyuru epgis'ten yapılıp akabinde basında yer alıyordu, şimdi 09.40 civarı yapılan haber sonrasından bu saate kadar  epgisten ses çıkmadı. İşlem tersten işliyor gibi oldu. :)  

Ham petrol 42 dolar civarına çıktı e dolarda zaten özgür ruh...

Bu zamana kadar gelmemesi şaşırtıciydi zaten...

Evet hampetrol 20 lere düştü o zaman benzin 2.25 olmalıydı fakat 4.95 oldu oda sokağa çıkma yasağı vardı :)

ciktigimizda yine 7 civarı kılıf bulunur...

şimdi petrol 100 dolar seviyelerine geldiğin de pompa fiyatları ne olacak ben onu merak ediyorum.herhalde benzin 9tl mazot 8 tl olur.

şimdi petrol 100 dolar seviyelerine geldiğin de pompa fiyatları ne olacak ben onu merak ediyorum.herhalde benzin 9tl mazot 8 tl olur.
9 u da gecer maalesef

İsterse  litresi 15 lira olsun

!Hayırlısı olsun 

!Allah daha beterini göstermesin

!kader/nasip/kısmet/yazgı

Deyip geçmek lazım

Kdv tamam vergimizi verelim ama ötv kalkması lazim.

Evden çıkartmayıp 4 küsürlerden aldırmadılar, içime oturmuştu hala kalkmadı. Petroldeki artışla 7’lere dönmek çok uzak değil. 6’lara bile şükrettirecekler ki @Ender hocamın dediği gibi bugünkü fiyattan alınabiliyorsa gayet kârlı. Zarardan kâr... :)  

@HONEY hocam petrol 140 dolar civarindayken dolar 1.8 civarı idi...

Şimdi 100 dolar olurda çeşitli ülkeler gibi bizde benzin 20 tl civarında olur...

Vatan millet Sakarya ver mehteri derken bir kaç şirin vergilerle adı belli 30 tl olur olsun dış güçlerin oyunu deriz bakarız keyfimize :)))) 

Zamanında benzin 3 liralardayken zamlar çok tartışılıyordu. Radyoda (o zamanlar Alem FM’deydi sanırım) Nihat ile Sivrisinek programında, benzin 5 lira olursa araçları sağa çektirip dinleyicilere halay çektireceğim diyordu. Her cuma sabahı da protesto için trafikte dinleyicilerine aynı anda dörtlüleri yaktırıyordu. Yani benzinin 5 lira olması o zamanlar için ütopik bir durumdu. Velhasıl benzin 4,90’ları zorlayıp 5’i görünce adam dediğini yaptı ve haber oldu tüm ülkede. :)  Sonra emniyet durumun farkına varınca bunun önüne geçti tabii ki.

Zamanında 5 liralara “yok artık” deyip gözümüzle (cebimizle) gördükten sonra, memlekette de zamlanan hiçbir şeyin eski fiyatına dönmeyeceğini öğrendiğimiz için 10 liralar bana hayal gibi gelmiyor. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
iyi de EPGİS'te herhangi bir açıklama mevcut değil. http://epgis.org.tr/index.html

Acaba epgis'in haberi mi yok daha. onlarda TV'den mi öğreniyorlar durumu zammı vs.'yi
Forum kusura bakmasın ama TV'den değil; saraydan öğreniyorlar.

Türkiye'nin en büyük 15 ilinin vatandaşlarını ilgilendiren sokağa çıkma yasağını şahsen iptal edebilen biri benzer veya daha az sayıdaki kişiyi ilgilendiren kararı pekalâ alabilir ya da kaldırabilir.

Hangi parti olursa olsun çağdaş dünyada eleştirilmesi gereken bir konudur.

@AhmetCakmak hocam araba 50 litre almıyor mu? 

Bide dizel araç...

Araçta 0.350 lt mazot varmış sanırım...

Gerçi yedek depoyu da fulleyin iz sanirim 

Yine de dizel araçta çeyrek depodan assagi kullanılmaması gerektiğinı dusunenlerdenim benzinli de de öyle yaparım gerçi hep full gezerim ama benzin bayatliyor dediler o yüzden alışkanlığımı degistircem sanırım...

Velhasili hayırlı olsun guzel günlerde kullanmaniz dileği ile...

@Mmt0634 Ne yedek deposu arkadaş!
Depoyu doldurduktan sonra bide başkayerlerde yedek depo mu var sizlerin aracın da?

Ben sıfırlandıktan sonra depoyu fulladım 54,xx  küsüratı hatırlamıyorum benzin aldı benim 1.4 TSI ve yedek depo falan yok benim arabada varsada ben yerini bilmiyorum hiç doldurtmadım  :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Unuttum ya fullemeyi yarin alicam eve girdim icime oturdu :(  

Geri
Üst Alt