2019 Model Donanım Değişiklikleri / Sıfır Araçta Egzoz

@Mugzy

Telefon hoparlöründen kaynaklı olabilir ancak sizin ses sanki tiz gibi geliyor, hatta ön park sensörü baya bir tiz ses gibi. 

Araca indimde ben de çekim yapıp buraya koyacağım, siz de bir karşılaştırırsınız. 

Edit :Ben kamerayı sonradan aftermarket taktırdım, çok alakası olduğunu sanmam ancak sizin aracın üstünde orj. kamera olduğu için mi acaba ses daha tiz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@tiesay Teşekkürler bekliyorum. Telefonla araçtan çıkan ses aynı.

Bir de start-stop devredeyken motor durduktan sonra direksiyonu hareket ettirince motor çalışıyor mu? Ona da bakarsanız sevinirim. Önceki aracımda motor durunca direksiyonu kilitleniyordu. Çok sert oynatınca motor çalışıyordu tekrar. @Negatiwe hocamı da etiketleyeyim.

@tiesay Teşekkürler bekliyorum. Telefonla araçtan çıkan ses aynı.

Bir de start-stop devredeyken motor durduktan sonra direksiyonu hareket ettirince motor çalışıyor mu? Ona da bakarsanız sevinirim. Önceki aracımda motor durunca direksiyonu kilitleniyordu. Çok sert oynatınca motor çalışıyordu tekrar. @Negatiwe hocamı da etiketleyeyim.
Direksiyonu çevirince bende de motor çalışıyor, katalogta da belirtiyordu yanılmıyorsam hocam.

Sanırım manuel araçlarda ayağını frenden çekince motor hazır konuma geçiyor ancak dsg araçlarda auto hold olduğu için frenden algılama olmuyor, gaz veya direksiyona duyarlı çalışıyor. 

Benim alışamadığım ise gaza yavaş basınca aracın gaz tepkisi sanki yavaş gibi, yani tasarruf amaçlı düşünülmüş sanki. Bir de araçta anti patinaj sistemi bence yetersiz, 3-4 kere sert kalktığımda veya 2. Viteste gaza fazla basınca araç şahlanıyor. 

Arka park sensor sesi bariz farkli benim aractan. 

Direksiyon meselesi ayni.

@tiesay önceki aracım da DSG olmasına rağmen dediğim gibiydi. Belki güvenlik açısından falan böyle yapmışlardır. Akıl sır ermiyor firmaların bazı işlerine. Parça kataloğundan (ETKA) bir parçaya bakınca en az on çeşidi var misal. Sürekli bir şeyler revize ediliyor. Tabi revizyonlar her zaman olumlu yönde olmayabiliyor.

Lastikleriniz nedir? Pek sorun yaşamadım ben patinaj konusunda. Önceki Golf Dunlop Sportmaxx RT ile gelmişti, tutunma konusunda da pek memnun değildim zaten. Aracı ilk aldığımda bir kaç sefer patinaja düştüm. Gaz tepkimle alakalıydı sanırım. Sert kalkış yapmaktan kaçınıyorum.

DSGnin ilk kalkışı yıldırım hızında değil. Dediğiniz gibi ölü bir bölge var. 

@forjust1day @ahmet306  dönüş sinyalleri veya flaşörün sesi gibi tokluğu, efendiliği yok. Bildiğiniz cırlıyor :)  Yazılım sürümü değişik belki de.

@tiesay önceki aracım da DSG olmasına rağmen dediğim gibiydi. Belki güvenlik açısından falan böyle yapmışlardır. Akıl sır ermiyor firmaların bazı işlerine. Parça kataloğundan (ETKA) bir parçaya bakınca en az on çeşidi var misal. Sürekli bir şeyler revize ediliyor. Tabi revizyonlar her zaman olumlu yönde olmayabiliyor.

Lastikleriniz nedir? Pek sorun yaşamadım ben patinaj konusunda. Önceki Golf Dunlop Sportmaxx RT ile gelmişti, tutunma konusunda da pek memnun değildim zaten. Aracı ilk aldığımda bir kaç sefer patinaja düştüm. Gaz tepkimle alakalıydı sanırım. Sert kalkış yapmaktan kaçınıyorum.

DSGnin ilk kalkışı yıldırım hızında değil. Dediğiniz gibi ölü bir bölge var. 
Lastiklerim Barum (continental in alt markası) bayiden 0km çıkarken daha mecburen kışlık taktım, İstanbul dan Ankara dönüş yolu tipi vardı ki iyiki de takmışım. Başka marka yoktu o esnada ellerinde ancak kuru zeminde kışlık lastik marka fark etmeksizin patinaj çekmez hocam yani lastiğe kabahat bulamam. 

Araç üstünde oem olarak Dunlop vardı yazlık ancak hiç deneme fırsatı bulamadım. 

@tiesay Sesler aynı. Cilvesini çekeceğiz demek, eski aracımdaki tonu daha beğeniyordum şahsen. Dediğiniz gibi kuru zeminde yapması ilginç geldi. Acaba zemin tozlu bir zemine gelmiş olabilir mi, ya da lastik parlatıcı kullandıysanız yere basan kısmına sürülmesi böyle şeylere sebep olabiliyor diye duymuştum. Affınıza sığınarak yıkamacılar bazen Arap yağı bol bulmuş misali abartabiliyorlar.

@Mugzy Hocam ben halen aracın anti patinaj sistemine veriyorum, çünkü lastik veya zemin kaygan olsa bile elektronik olarak patinajı algıladığı an gücü kesmesi lazım. Hiç dip gaz yüklenmedim daha ancak patinaj çektiğim durumlarda gazı kendim ayağımla kesmesem baya bir patinaj çekeceğine eminim. 

@Mugzy Hocam ben halen aracın anti patinaj sistemine veriyorum, çünkü lastik veya zemin kaygan olsa bile elektronik olarak patinajı algıladığı an gücü kesmesi lazım. Hiç dip gaz yüklenmedim daha ancak patinaj çektiğim durumlarda gazı kendim ayağımla kesmesem baya bir patinaj çekeceğine eminim. 
@tiesay Hocam araçlarımız patinaj çekiyor, tutanana kadar da devam ediyor. :) Ben bugüne kadar hiç elektronik bir müdahale hissetmedim. 

Geçenlerde arabada 3 kişiydik; dik bir yokuşta durmak zorunda kaldım, yerler de ıslaktı. Gaza bastım araba yerinden oynamadı :D 2-3 sn pati çekince durdum. Çok hafif gazla yarı pati/yarı tutunarak kalkabildim yerimden. :)

@HONEY hocam antep fıstığına hastalığım var naptınız ya  :D  ağzım sulandı görür görmes

Geri
Üst Alt