Sıfır km 1.5 tsi yağ basıncı uyarısı verdi

mysf

Üye
İsim
mehmet yusuf
Merhaba arkadaşlar, bugün 1.5 tsi 150 ps dsg aracımı teslim aldım. Araç aldım 30 kmdeydi 50 kmye getirdim eve park ettim. Evin otoparkına giriş biraz rampadır. Otoparka indirdim aracı ğark ettim vitesi p konumuna getirdim. P konumdayken ayağım biraz gaza değdi. Devir 2 bine çıktı. Araç bir hata verdi. Yağ basıncını kontrol et. Motoru durdurun ve kullanım klavuzuna bakın dedi. Stop ettim yeniden çalıştırdım bi daha gelmedi. Çok çalışır bırakmadım kapattım eve çıktım. Canım çok sıkıldı sıfır kilometre araçta hata almak hemde yağ basıncı hatası. Bu konuda bilgisi olan varmıdır arkadaşlar. 

İki sene 1.4 TSI kullandım. En fazla eklediğim yağ 300ml dir. Castrol kullanınca eksilme yapıyordu.

Upvote 0
@mysf  Aracım 2013 122hp dsg km 148,500. En son bakımdan sonra 8 bin km yaptım ve 4.kez yağ ekledim 1.lt olarak. Telefonumda not almışım, 16 aralık 2019 km 146,367 yağ lambası yandı ve bir lt yağ ilave ettim yağ seviyesi üst çizgide, şimdi kontrol ettiğimde, 6 şubat  km 148,350 yağ seviyesi alt çizgideydi  ve 1lt daha ilave ettim:) yani 2 bin km’de 1lt yağ tüketiyor. Toplamda (15 bin km’de) koyulan yağ 10lt gibi. İlk bakımını yağ ilave etmeden bitirmek zor gibi geliyor bana tsi motorlar böyle. Bakımdan bakıma yağ ilave etmeden tsi motor kullanan var mı? Caddy var bizde 210 bin km’de 1.6tdi bakım dan bakıma yağı değişiyor yanı böyle bir sorun yok. Aracımda yağ kaçağı,siyah duman,çekiş kaybı vs anormal bir durum da yok. 5w30 bir çok marka yağları denedim sorun aynı. 

Aracınız 150k de eksiltme çok fazla yağ kritik düzeye gelince uyarı alıyorsunuz ve aracınızı eksik yağ ile çalıştırmış oluyorsunuz yağ ekleme ile çözülecek sorun değil km fazla olması nedeniyle piston, segmanlar yatak kontrol edilmeli böyle devam ederseniz yatak sararsınız söyleyim.

Upvote 0
Bu konunun akıbeti hakkında bir gelişme varmı acaba.Aynı sorunu yakın bir arkadaşım 20 günlük seat leon 1.5 150 hp dsg aracında yaşamakta.Şu an arac serviste.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt