Sıfır km 1.5 tsi yağ basıncı uyarısı verdi

mysf

Üye
İsim
mehmet yusuf
Merhaba arkadaşlar, bugün 1.5 tsi 150 ps dsg aracımı teslim aldım. Araç aldım 30 kmdeydi 50 kmye getirdim eve park ettim. Evin otoparkına giriş biraz rampadır. Otoparka indirdim aracı ğark ettim vitesi p konumuna getirdim. P konumdayken ayağım biraz gaza değdi. Devir 2 bine çıktı. Araç bir hata verdi. Yağ basıncını kontrol et. Motoru durdurun ve kullanım klavuzuna bakın dedi. Stop ettim yeniden çalıştırdım bi daha gelmedi. Çok çalışır bırakmadım kapattım eve çıktım. Canım çok sıkıldı sıfır kilometre araçta hata almak hemde yağ basıncı hatası. Bu konuda bilgisi olan varmıdır arkadaşlar. 

Abi işte bu yüzden insanlar pimpirikli oluyorlar ve haklılar da :S 

Çok takmayalım, sakınılan göze çöp batar vs. bu laflar hep hikaye :S Her şeyden kuşkulanmak lazım ..

Kimi zaman ışıklar yanar söner aklı karıştı der geçeriz kimi zaman güzelim sıfır araç hatalı çıkar :S

Upvote 0

Servis, araçta bir sıkıntı olmadığını sadece yağ basınç sensörünün değişeceğini söylüyor, isterseniz aracı geri alalım isterseniz ek garanti verelim iki yıl içiniz rahat etsin diyor arkadaşlar. Sizce hangisi mantıklı. 
Aracı size sattığı fiyat üzerinden iade mi alıcak yoksa 2. el piyasası üzerinden geri mi alıcak., bu önemli..? 

Ek garanti de bir alternatif 

Yalnız size aracın arızası: yağ basınç valfi dediklerini söylediniz., fakat son mesajınızda ise; yağ basınç sensörü arızalıymış diyorsunuz..!!

Upvote 0
Aracı geri mi alalım diyorlar?? (4 kere okudum bu kısmı gözlüklü gözlüksüz)

Bu sizin araçtan soğuma derecenizle ilişkili bir tercih?

Ama hayret ettim doğuş benim bildiğim günah satar sevap geri almaz ? 

Benim tahminim tamam aracı iade edin deseler bile cash / trink parayı ödemeyeceklerdir.

Biz satalım sonra  sizden tahsil ettiğimiz kadarını aynen   ödeyelim diyecekler.

Bence satarlar da !! hemde size sattıkları paranın +8  bin fazlasına satarlar ..

Bu işte kar ederler!

Sonuç : sogumak ? Siz kenarda araca  ısınana kadar maç biter belki?

Ben olsamı ? Yok işte bu işin ?

Zor karar

Upvote 0
Aracı size sattığı fiyat üzerinden iade mi alıcak yoksa 2. el piyasası üzerinden geri mi alıcak., bu önemli..? 

Yalnız size aracın arızası: yağ basınç valfi dediklerini söylediniz., fakat son mesajınızda ise; yağ basınç sensörü arızalıymış diyorsunuz..!!
Hocam servis valfi değişicez diyor. Valf ayrı sensör ayrımı valf arızalı ise motora zarar verir mi siz bilirmisiniz

Upvote 0
@Savatage hocam bayi içinize sinmediyse biz kendimiz iade alalım. Paranızı verelim. Biz satarız dedi. Ama bu valf dedikleri şey çok zarar veren bişey deilse ben ek garantiyi alıp binmeyi düşünüyorum. Yanlız valfi sormam lazım bi kaç yere. 

Upvote 0
Aracınız hayırlı olsun ve geçmiş olsun
Bir valf için aracı geri alalım demeleri hayret verici bu işin içinden başka birşey çıkmasın [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@erkanwrc iyi akşamlar. Aracı akşam teslim aldım aynı gece arıza verdi. Ve geç saatler oldupundan doğuş yol yardımı aramıştım. Onlar biraz üstüne düştü sanırım. Bir de ilk teslim gününde bu oldupu için bende biraz iade hakkımı kullanmak istiyorum dediğimden böyle bişeyler oldu 😊

Upvote 0

2. El piyasası ! DAHA FAZLA ?

keşke 2. El Sarı site fiyatlarından geri alsalar?

Upvote 0
@erkanwrc iyi akşamlar. Aracı akşam teslim aldım aynı gece arıza verdi. Ve geç saatler oldupundan doğuş yol yardımı aramıştım. Onlar biraz üstüne düştü sanırım. Bir de ilk teslim gününde bu oldupu için bende biraz iade hakkımı kullanmak istiyorum dediğimden böyle bişeyler oldu 😊
Yoklukta gider o araba bunun farkındalar  onun için alırlar servis kayıtlarına sokmadan parça değişimi yapsalar kim anlayacak, 2 saat içinde satılır, üstüne para vermeden aynısını alabiliyorsanız alın geçin. Bir daha golfe biner misiniz orasını bilmem, sizinki tam da pire için yorgan yakma hesabı olmuş, aynısını alamıyorsanız rengi farklı falan almaktansa ben parça değişimine giderdim , daha ne parçaları değişecek o arabanın 😬

Upvote 0
[mention=167]erkanwrc[/mention] iyi akşamlar. Aracı akşam teslim aldım aynı gece arıza verdi. Ve geç saatler oldupundan doğuş yol yardımı aramıştım. Onlar biraz üstüne düştü sanırım. Bir de ilk teslim gününde bu oldupu için bende biraz iade hakkımı kullanmak istiyorum dediğimden böyle bişeyler oldu [emoji4]
Hiç zarar etmeden birebir aynı araçtan alabiliyorsanız iade edin veya araç için keşkeleriniz varsa , yoksa sonuçta kaportayla ilgili bir şey değil ufak bir parça değişecek tamam araçta uyarı vermiş motora zarar gelmesine müsade etmemiş , her şerde bir hayır vardır garanti uzatma belkide ileride sizi çok büyük masraftan kurtarır belli olmaz üstüne birde ilk bakım hediyesi kopardınız mı baya karınıza olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
ben olsamı yok demiştim ama ? 

yinede ben olsam ?

sarı site +15 +20 cilerle dolu (fırından  yeni çıkmış sıcak  sıfır golfler)

+8 bin kar koyarak satardım (eğer araçtan soğuma olduysa ısınma olmayacaksa)

yani bayinin yapacağını siz yapın ! 

Upvote 0
Arkadaşlar konudan biraz farklı olacak ama ben de aracımı 12 Aralık 2019 tarihinde teslim aldım 1.5 TSİ. 4250 km'ye geldi şuan araba rodaj şu bu servise sordum ama hiçbirine gerek yok 15 bin km'de getir abi dediler. Yalnız araç yeniyken yağı değiştirmenin de faydalı olduğu bilgilerini okuyorum. Böyle bir işleme gerek duymalı mıyım sizce?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Arkadaşlar konudan biraz farklı olacak ama ben de aracımı 12 Aralık 2019 tarihinde teslim aldım 1.5 TSİ. 4250 km'ye geldi şuan araba rodaj şu bu servise sordum ama hiçbirine gerek yok 15 bin km'de getir abi dediler. Yalnız araç yeniyken yağı değiştirmenin de faydalı olduğu bilgilerini okuyorum. Böyle bir işleme gerek duymalı mıyım sizce?
Şu video lar size gerekli bilgiyi verecektir;

https://www.youtube.com/watch?v=Az2Uf30Om1A&t=14s

https://www.youtube.com/watch?v=LBWsslaAGrg

Upvote 0

Geri
Üst Alt