Yağmurda Camların Otomatik Kapanması ( Rain Closing )

Hocam konuyu tekrar hortlatıcam ama,Az önce 2018 de upload edilmiş  bir video izledim... (8 Tem 2018) Belki denk gelmemişsinizdir,belki işinize yarar. Kodlamalar ilk sayfada yazandan farklı geldi bu videoda bi izleyin derim. Yarın bu kodlamayı bende deneyeceğim bilgilendiririm sizleri.

Ben kodlamaları sırasıyla yazmaya çalıştm, yinede siz videoyu mutlaka izleyin atlamış olduğum yerler olabilir.

Sizlere kolaylık olması açısından buraya yazıyorum

1-SELECT
2-CENT. ELEKTRIK
3- GÜVENLİK KODU :31347
4-CODING
ÜSTTEN 4.SEÇENEK ( 2-- 5Q0 955 547 B --RLHS) olanı seç
5-LONG CODING HELPER i aç

Bit2 Rain Losing Active işaretle

Bit 6-7 00 Rain Sensör Function Active (Standart) DO IT

Adaptation-10

Search = Regen

IDE08542-ENG122186-Access control 2-Menuesteuerung Regenschliessen (Active) Do it!
IDE08542-ENG125656-Access control 2-Regenschliessen_art (Pergament)
IDE08542-ENG-125655-Access control 2-Regenschliessen_ein_aus (Active)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar, az önce yukarıdaki yazdığım kodları yaptım, herşey süper, teyp ekranına "rain closing" menüsü geldi fakat 😁 hiç Bir şekilde camlar açıkken kapatmadı, ön cama camsil sıktım 1lt su döktüm banamısın demedi, @Ender hocamında muzdarip olduğu bu konu yine hüsrana uğradı maalesef olmadı. 😊

videoda izlediğimiz RLHS sensör ile benim sensör aynı fakat kodlamayı kabul etmiyor. error 31 gibi bir hata var. sanırım sensörlerin göremediğimiz farklılıkları var

8uo 955 559 C kodlu çinden taktığım sensör var dün kodlamayı yaptım çalıştı sonra değiştirdim tekrar aynı şekilde yaptım çalışmadı.

baya uğraştım hatta akü bitiyordu az daha acaba akü zayılfadı diye çalışmamış olabilir mi?

@Recep Gül

@Ender

@yusuf

8uo 955 559 C kodlu çinden taktığım sensör var dün kodlamayı yaptım çalıştı sonra değiştirdim tekrar aynı şekilde yaptım çalışmadı.

baya uğraştım hatta akü bitiyordu az daha acaba akü zayılfadı diye çalışmamış olabilir mi?

@Recep Gül

@Ender

@yusuf
Olabilir hocam Kodlama aynı ise çalışması gerekir 

Olabilir hocam Kodlama aynı ise çalışması gerekir 
adaptasyondan kodladım  02006C olanı 06885D yaptım çalıştı sonra tekrar eski haline getirip tekrar kodladım çalışmadı 2 bidon su döktüm oysa :D

Sensör bulamadım halen fakat kodlanmış olarak bekliyor bende 

Aracın bilgileri aşağıda lakin,  uygun bir sensörsüz olmayacak gibi bu işlem. 

Rain Light Recognition Sensor: 
   Subsystem 2 - Part No SW: 5Q0 955 547 B    HW: 5Q0 955 547 B  Labels: 5Q0-955-547.CLB
   Component: RLHS  047 0105 
   Serial number: S5Y17M10D23H12M45S17
   Coding: 06A8DD

Her türlü yolu denedim Fakat calısma benim aracimda golf 2015 higline 

Merhabalar kusura bakmayin forumda yeni olmanin heycanindan olsa gerek 😔
Hocam en son edindiğim bilgiye göre, 2015 ten sonraki araçlarda bu rain closing deactive edilmiş. Yani istesenizde açamazsınız bu özellik bloke edilmiş güvenlik nedeniyle.

Aynı zamanda sunroof tamamen açıkken konaktan anahtarı çıkarıp sunroofu kapatma düğmesine bastıktan sonra şayet şoför kapısını açarsanız sunroof ta yarıda kesiliyor. Camlar gibi tamamen kapanmıyor. Buda güvenlik nedeniyle engellenmiş. 

Hocam en son edindiğim bilgiye göre, 2015 ten sonraki araçlarda bu rain closing deactive edilmiş. Yani istesenizde açamazsınız bu özellik bloke edilmiş güvenlik nedeniyle.

Aynı zamanda sunroof tamamen açıkken konaktan anahtarı çıkarıp sunroofu kapatma düğmesine bastıktan sonra şayet şoför kapısını açarsanız sunroof ta yarıda kesiliyor. Camlar gibi tamamen kapanmıyor. Buda güvenlik nedeniyle engellenmiş. 
cevabınız icin tesekkur ederim olmuyorsa yapacak birsey yok o zaman yagmurda camların acıp olup olmadıgına dikkat edecegiz o zaman  B)

Son bir defa Sensör değişimi ile deneyeceğim olmaz sa 5 yıllık beklentimden vazgeçeceğim :)  

• Beğen
Tepkiler: Ysn
4.png

5.png

Benim araçta (2017 A3 - 8V) durum böyle. "Bit 2" görünmüyor ama "Binary" kutucuğundan kendim kodlamayı düşünüyorum birazdan. Bakalım çalışacak mı :)

@snoppy Sonucu merak ediyor bekliyorum hocam.

Ayrıca yağmur sensör kodunuz da önemli. çalışırsa paylaşmanızda fayda olacaktır.

Geri
Üst Alt