Highline

9a73cf2d231efc7dcfe4c79f3287723f.jpg

Ankaradan İstanbula geçtim. Full klima açık ve sürekli cc açık. 110 120 130 olarak. Mahmutbey giseler girişi ve çıkışı yaklaşık 45 dakika sıkışık trafikte kaldım. Değerler resimdeki gibi. Mersin-Ankaraya göre daha iyi idi. Ankara çıkışında yakıt aldım. Yani ev ile yakıt aldığım yer arası 23 km. Kalan miktar da var resimde. Toplam menzil olarak ilk defa 900 km üstü gördüm. Sevindim :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mandufla evet degerli hocam @yusuf hocamla ankara üzeri konyaya geldik 1.4tsı dsg ile ben klima +2 kişiyle 6 

yusuf hocam 5.9 ile bitirdi ve ara ara yüklenerek 

Çorlu - Keşan arası 2 kişi Klima 22 derece Auto Start Stop Kapalı yolun yaklasık 30 km lik kısmı aşırı bozuk ve yol yapım çalışması sebebi ile tek şerit sonuç bu

14045065_1078391942268999_424674063_o.jpg

Şu an istanbuldayım hala. Cumartesi çıkacağım burdan. Dönüş yoluna geçeceğim. Ama biraz dolambacli olacak. Şu an Silivri tarafindayim. Burdan Gelibolu - Geyikli - Ayvalık - Pamukkale - Selçuk - Kuşadası - Didim ve didimden direkt Mersin şeklinde olacak. Mersinden çıktığımdan beri tripi sifirlamadim. Mersine vardığımda kaç olacak bakalım ve ne yakmış olacağım. Ben de merakla bekliyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli hocalarım,

Son yakıt aldığımdan beri yakıt ekonomisi yapmaya çalışıyorum mümkün mertebe. 170 km yol yaptım ve menzilim 580 km; toplam 750 km'ye tekabül etmekte. Sizce iyi bir değer mi ? Bu değerleri İstanbul'da aldım. Ort. tüketim 5.3 ve aracım 1.2 tsi DSG.

Saygılarımla

@Mete45

Bence İstanbul'a göre iyi bir değer.

Ben Bursa'da yaşıyorum. Bu ay ben de yakıt tüketimini düşüreyim dedim. Depoyu doldurdum. 370 km geçtim ve 480 km menzil gösteriyor. Benim aracım 1.4 bu arada.

@emany Helal olsun çok güzel değer. Bursa'nın trafik durumu nasıl ? Hocam bide sanırsam benim araçda komple düz boru var ondan dolayıda normalden fazla. 

@mandufla Hocam bana oldukça yaklaşmışsınız vaktiniz olursa beklerim çay kahve sohbet yemek her daim kapımız açık! Bu arada yakıt tüketimi olarak da dönüşte bence çok daha az yakacaksınızdır. havaların aşırı sıcak oluşu dolayısı ile klima zaten ciddi artışlara sebep oluyor araçlarımız ilk bakıma yaklaşıyor ki bende 10.500 oldum bile :)  bakım sonrası yenilenecek yakıt ve hava elamanları sebebi ile tüketimimiz biraz daha aşağılara gelecektir. 

@Mete45

Ben sabah 30 dk, akşam 30 dk yol gidiyorum. Toplamda 30 km. Sıkışık Trafiğe toplamda 20 dakika kadar giriyorum.

Ama bu yakıt tüketimini sağlarken vites geçişlerini 2000 devirde yaptım hep.

Ben şehirler arası yollarda, özellikle otobanlarda, yüksek süratli kullanmayı seviyorum. Haftasonu Edirne'den İstanbul'a gelirken, 2 kişi, dolu bagaj, full klima açık 160-170 kimi zaman 190'a çıktığımda oldu ama 150'nin altına inmedim. Otobana giriş gişelerinde sıfırlamıştım. 6,9 lt ortalama yaktı. İzmir'e falan giderken de 130-140'la falan gittiğimde de yaklaşık 5,4 lt falan yakıyor. Ben gayet memnunum bu değerlerle.

Arkadaşlar , aracım Golf 7 tdi dsg. 2800 km. de. 6,5-7,7 lt. arası yakıyor. Hep şehir içi klima açık. Bana çok geliyor. Siz ne önerirsiniz. Sakin kullanıyorum. Birde eco modu diye bişey mi var? 

Bugün yol bilgisayarımızın gösterebildiği en yüksek ortalamaya ulaştım galiba :)

7d19cccbf8038ad7d507ae33dc41e84a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar , aracım Golf 7 tdi dsg. 2800 km. de. 6,5-7,7 lt. arası yakıyor. Hep şehir içi klima açık. Bana çok geliyor. Siz ne önerirsiniz. Sakin kullanıyorum. Birde eco modu diye bişey mi var? 
Kullanım güzergâhınız nasıl hocam. Kaç km git gel yapıyorsunuz.

git gel 30 km.  iş-ev arası. Genelde yoğun trafik.  

Geri
Üst Alt