Highline

@ansolak sakin kullanıyorum hocam. İlk bakımdan sonra düşer diyorlar ya bakalım artık.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese merhaba,

Golfüme kavuştuktan 1 ay sonra 1500 km lik rodaj sürecini de atlattık. Bu sürenin çoğunda aracı "eco" modunda ve zorlamadan kullandım. 250 Km lik otoban sürüşü dışında sürekli şehir içi ve kısa mesafeler gidildi. Sonuç; ortalama hız 37 km/sa, ortalama yakıt tüketimi 5,7 lt/100 km. Değerlerden memnunum, hatta ilerleyen zamanda biraz daha düşeceğini düşünüyorum.

İyi forumlar.

2016 Golf VII TDI DSG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün Çorlu-İzmir arası yaptığım yolculuğa ait ekran resmini koyuyorum, klima açık, cc 110-120 de, 3 yetişkin ile, eco mod sürüş ile;

image.jpeg

Bugün Çorlu-İzmir arası yaptığım yolculuğa ait ekran resmini koyuyorum, klima açık, cc 110-120 de, 3 yetişkin ile, eco mod sürüş ile
Hocam maşallah diyelim  canavar  az yakmış daha ne  olsun klima  açık olmasa hızda 80-90 olsa araç size  üstüne  para verecek duruma geliecek :)  

@kimi-emd.  Sabah 5 de yola çıktığımda klima kapalı, 90 a sabitlediğimde 4-4,5 lt/100 km yi gördüm ama zaten 4 günlük tatilim var deyip çıtayı yükselttim ? Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

@mandufla Hocam ben Ortalam yakıt değerini 6.0 ın üzerinde hiç görmedim çok şükür.hep 5-1 ile 5.9 arasında sanki 6 ve üzeri rakamları göstermiyor ekran :)  

Uzun yolda bas bas gitsem dahi maksimim 5.1 - 5.5 arası. Ekonomik kullanırsanız şayet  3.5- 4.8 arasında seyrediyor. :)  

Aracım 2015 105 hp dizel DSG  :'(

17213ef3aaccda6be0c3da39f311978d.jpg

Sehir ici bu sefer normal kulanim.

Makas gazlama kickdown hicbiri yok.

[emoji16]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mersinden Ankaraya geldim. Ankaraya kadar olan ortalamam bu. Araçta ilave max. 200-210 kg yük var. Ben dahil. Klima full açık. Otoban kısımda ara ara yani uzun süre olmamak koşuluyla 140 gördüm. Gerisi 110-120 cc ile geldim.

Aracın ilk bakımı daha yapılmadı. Yeni 10000 km oldu.

Ben bu ortalamayi hala fazla bulanlardanim.

Euro 6 110 bg DSG.

b97646eef824a7945b29296dbf3b9e6e.jpg

Mersinden Ankaraya geldim. Ankaraya kadar olan ortalamam bu. Araçta ilave max. 200-210 kg yük var. Ben dahil. Klima full açık. Otoban kısımda ara ara yani uzun süre olmamak koşuluyla 140 gördüm. Gerisi 110-120 cc ile geldim. Aracın ilk bakımı daha yapılmadı. Yeni 10000 km oldu.

Euro 6 110 bg DSG.

b97646eef824a7945b29296dbf3b9e6e.jpg

Sehirici cok trafige maruz kaldiniz mi hocam? Bizim a3'te 3 kisi + bavullar genelde 110-140 arasi 4.4 litreyle karabuk-istanbul arasi gidip geldik. Bahsettiginiz kullanimla bana da yuksek geldi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sehirici cok trafige maruz kaldiniz mi hocam? Bizim a3'te 3 kisi + bavullar genelde 110-140 arasi 4.4 litreyle karabuk-istanbul arasi gidip geldik. Bahsettiginiz kullanimla bana da yuksek geldi. Sent from my iPhone using Tapatalk
Yok hocam. Sadece Aksaray ve Şereflikoçhisar da bir kaç ışıkta bekledim. Ve 3 kere mola verdim. Hayır araç DSG. Hani manuel olsa diyecem ben vites araliklarini ayarlayamiyorum falan. Ama DSG yani. Sadece gaza basiyorum ve mümkün mertebe CC kullandım.

Şu an tek ümidim ilk bakım sonrası düşmesi. Şehir içi zaten 6.1-6.2 civarı geziyor.

Çok agresif kullanıyorum ona rağmen şehiriçi 6.8 - 7.0 arası.

Bayramda yazlığa giderken 4 yetişkin+1 çocuk(14 yaşında) bagaj ağzına kadar full dolu, hatta arka yolcu ayak bölümde yine 1-2 poşet ve eşya, klima açık şekilde 320km yol gittim.,yolun yapısı gereği cruise control arasıra açık (otoban yok) tüketim:4.8 dönerken yine aynı şekilde tüketim: 4.9

Edit: emin olmak için tekrar kontrol ettim giderken varış sonrası tüketim: 4.7 imiş :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mersinden Ankaraya geldim. Ankaraya kadar olan ortalamam bu. Araçta ilave max. 200-210 kg yük var. Ben dahil. Klima full açık. Otoban kısımda ara ara yani uzun süre olmamak koşuluyla 140 gördüm. Gerisi 110-120 cc ile geldim.

Aracın ilk bakımı daha yapılmadı. Yeni 10000 km oldu.

Euro 6 110 bg DSG.

Torosları çıkmışsınız hocam normaldir. iddaa ediyorum ankara dan mersin e daha az ortalama yakıt değeri görürsünüz.

Not: 8 Yıl Adana - istanbul arası çok gidiş geliş yaptım... taki pozantıdan Konya makas kavşagına kadar hep tırmanış vardır. Eskiden OTOYOL da yoktu ne çektik beahh :)  

@Ender umarım dediginiz gibi olur Ender Hocam :)

Geri
Üst Alt