Highline

Ankara - İstanbul arası tek kişi Otoban kullanımı 90-120 aralığında kullanım araçta yük yok. İlk kez 1000 km üzeri menzil gördüm. 

Ekli dosyayı görüntüle 8278
hemşerim selam gayet güzel bence siteyi yeni çözdüm çerkezköye dönüşte foto atıcam bende merak ediyorum buraya gelirken 550 km 5.4 yaktı koltukları yatırıp araç ağzına kadar dolu idi kısmetse dönerken boş dönücem daha sağlıklı olucak foto bende atıcam görüşmek üzere

araci 24 kasimda aldim ve 24 aralik itibariyle ilk dolumu yaptim.arac 650 km de dizeli bitirdi.acaba bu deger normalmidir,ben daha az yakacagini dusunmustum.Arac her sabah besiktas-gultepe yapiyor haftaici,haftasonlarida iki yaka arasinda geziyoruz.haftaici hanim kullaniyor ve ev ile is arasi 3.5 km.ortalama tuketim yol bilgisayarina gore 7.4 litre

araci 24 kasimda aldim ve 24 aralik itibariyle ilk dolumu yaptim.arac 650 km de dizeli bitirdi.acaba bu deger normalmidir,ben daha az yakacagini dusunmustum.Arac her sabah besiktas-gultepe yapiyor haftaici,haftasonlarida iki yaka arasinda geziyoruz.haftaici hanim kullaniyor ve ev ile is arasi 3.5 km.ortalama tuketim yol bilgisayarina gore 7.4 litre
Hocam normal değer ilk dolum için. Zamanla 750-800 arası olur. Tabi kullanılan güzergah önemli. Bahsettiğiniz güzergahı ben bilmiyorum gerçi ama esinizin kullandığı mesafe baya kısa. Dolayısıyla daha motor ısınmadan varacagi yere varmış oluyor. Dolayısıyla bu da fazla bir ortalamaya tekabül ediyor. Daha uzun mesafelerde daha tatminkar sonuçlar alacağınız kesindir. Güle güle kullanın. :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracımı 21000 km'de 2.el olarak aldım ve ilk bakımını ben yaptırdım. Biraz acemilikten biraz aceleden direkt Adana Aykan otoya gittim, bakım bitti iş ödemeye gelince indirim istedim tabi ama burnundan kıl aldırmadı servis elemanı, 'yapamıyoruz indirim, fiyatlar Tr geneli standart' denilince uzatmadım ve paşa paşa 620 tl verip çıktım, sonradan aklıma geldi ve Gizerler Vw servisi aradım, ağzımı açmadan 550 tl'ye düştüler aynı bakım için, şimdi buradan fiyatları okuyunca anladım yediğim kazığı, bakım fiyatları zaten kazık ama el mahkum Dsg, iyi niyet falan derken..Bundan sonra Aykan'ın kapısından geçer mi bu adam acaba?

Bu da böyle bir periyodik bakım (kazık) hikayedisidir :) Herkese iyi geceler. 

Aracımı 21000 km'de 2.el olarak aldım ve ilk bakımını ben yaptırdım. Biraz acemilikten biraz aceleden direkt Adana Aykan otoya gittim, bakım bitti iş ödemeye gelince indirim istedim tabi ama burnundan kıl aldırmadı servis elemanı, 'yapamıyoruz indirim, fiyatlar Tr geneli standart' denilince uzatmadım ve paşa paşa 620 tl verip çıktım, sonradan aklıma geldi ve Gizerler Vw servisi aradım, ağzımı açmadan 550 tl'ye düştüler aynı bakım için, şimdi buradan fiyatları okuyunca anladım yediğim kazığı, bakım fiyatları zaten kazık ama el mahkum Dsg, iyi niyet falan derken..Bundan sonra Aykan'ın kapısından geçer mi bu adam acaba?

Bu da böyle bir periyodik bakım (kazık) hikayedisidir :) Herkese iyi geceler. 
@bahaman Hocam,fikir vermesi adına yazıyorum,Ocak 2016'da Passatın ilk bakımına Gizerler'de 620 TL yerine 550 TL ödedim.İyi bir indirimdi.Passat'ın ikinci bakımına Kasım'da yine Gizerler'de 776 TL yerine 725 TL verdim.Farklı indirimler vardı.

Siz randevuyu internetten alsaydınız %10 işçilik indiriminiz olurdu.

@Gokhan1300 evet hocam artık bundan sonraki bakımlarda daha dikkatli olacağım.
@bahaman hocam bizimki sadece bir tavsiye.Yoksa bizde zamanında çok çektik servislerden.Maalesef biri diğerini tutmuyor.Açıkçası hangisi uygun olursa ona götürüyorum,Aykan-Aykan Teknik-Gizerler.Bir tanıdık sebebi ile Gizerler'e bir adım daha yakınım.

Aracımı alalı 2 hafta falan oluyor şuan 800 km lerde İstanbul şehir ici kullanıyorum. Ortalama yakıt tüketimim 7.8 8.5 arasında hiç aşagıya düşmüyor. Sizin yazdıklarınızı görünce aracımda bir sorun mu var diye düşünüyorum. Şehir dışı sakarya ya gittim gördüğüm deger de 6.3 dü daha altına düşmedi.

Aracımı alalı 2 hafta falan oluyor şuan 800 km lerde İstanbul şehir ici kullanıyorum. Ortalama yakıt tüketimim 7.8 8.5 arasında hiç aşagıya düşmüyor. Sizin yazdıklarınızı görünce aracımda bir sorun mu var diye düşünüyorum. Şehir dışı sakarya ya gittim gördüğüm deger de 6.3 dü daha altına düşmedi.
Hocam genel güzergâhınız nasıl? Uzun yolda bastıysanız 6.3 normal ama 110-120 için fazla.

Çorlu - Uşak arası 2 yetişkin 1 çocuk dolu bagaj kış lastiği kar yağışı altında sonuç

IMAG0073.jpg

Çorlu - Uşak arası 2 yetişkin 1 çocuk dolu bagaj kış lastiği kar yağışı altında sonuç
/monthly_2016_12/IMAG0073.thumb.jpg.3aeca925c01fa301091e14f46bc44ceb.jpg
Çok iyi hocam. Tebrikler. 15 tatilde bende bi Siirt yapacam. Bu değerleri görür müyüm bilmiyorum ama sanmıyorum :(

Geri
Üst Alt