Highline

@mandufla hocam biraz sabırla oluyor ayrıca dönüşte eminim daha da düşük olacak
Sabırdan kasıt max hız ve ortalama hız anladığım. Doğru mu anlamışım hocam :) Araçta eşim ve kızım olacağı için max hız denemesi yapma düşüncem yok. Ama ortalama hız ne olur bilemiyorum. Burdan paylaşacağım hocam bende.

Uşak - Çorlu dönüşü tarih 06.01.2017 tüketim verisi iki resim halinde ilk resim Uşak- Pamukova arası hava gayet güzel 15 derece ortalamaları bagaj ve on yolcu ayak bölümü de eşya dolu (bagajın durumunu gösterir resimde ekli) eşim ve kızımda araçta, ikinci tüketim resmi ise Uşak - Çorlu arası total ortalama ancak dünkü hava koşullarında 19.37 de FSM Köprüsünü geçip Bahçeşehire gece 03.30 da geldiğim yoğun kar ve tipi altında yolculuğun yaklaşık olarak totalde 16 saatte tamamlandığı duruma ait ortalamadır. Gerekli kış ekipmanlarına sahip olursanız ve aracınızı tanımış şoförlüğünüze de güveniyorsanız Golf sizi asla yolda bırakacak bir araba değildir tipide tamamen tekerleklerin kara gömüldüğü alandan dahi çıkmayı başararak zorlu kış şartları içinde tam not aldı benden. Gördüğüm tek sıkıntı start stop devrede iken ve araç stop konumundaysa aracın rezistanslarının çalışmaması araç çalıştığında çalışıyorlar :)  tüketimse bana göre muhteşem iyi ki golf almışım... Ayrıca yolculuk sonunda aracın son halini de ekliyorum. O da nihayet evine kavuştu 

IMAG0127.jpg

IMAG0122.jpg

IMAG0130.jpg

IMAG0131.jpg

IMAG0132.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugun aksam konyada yaklasik 40km sehir ici cok kalabalik olmayan caddelerse gezinti yaptik ve cok tamin edici oldugunu dusundugum bir deger yakaladik eve dondugumuzde deger 4.5 ti arac daha 500 km de. 

Yaklaşık Şubat ayından bu yana araçta bariz bir yakıt azalması hissediyorum tespit ediyorum. Bazı arkadaşlar bekle 20 binden sonra araç daha az yakacak diyorlardı ancak içimden " lan ne alakası var, 3 bin bilemedin 5 bin km den sonra yakıt düşmeliydi" diyordum içimden ama subat ayında Siirt e giderken araç 20bin oldu ve gerçekten bariz azalma oldu. 6.1 lerden 5.7 lere geldi uzun ortalama. Ki bu şehir içi. Mazot alırken depoyu doldur ve tabanca atınca sakin eklemeyin derim. Bir depo ile 680-700 civarı giderken şimdi 750-780 km civarı gidiyorum. Aynı güzergah aynı sürücü aynı saatler aynı yoğunluk vs.
Özetle 20 bin hikayesi doğru galiba.

Yaklaşık Şubat ayından bu yana araçta bariz bir yakıt azalması hissediyorum tespit ediyorum. Bazı arkadaşlar bekle 20 binden sonra araç daha az yakacak diyorlardı ancak içimden " lan ne alakası var, 3 bin bilemedin 5 bin km den sonra yakıt düşmeliydi" diyordum içimden ama subat ayında Siirt e giderken araç 20bin oldu ve gerçekten bariz azalma oldu. 6.1 lerden 5.7 lere geldi uzun ortalama. Ki bu şehir içi. Mazot alırken depoyu doldur ve tabanca atınca sakin eklemeyin derim. Bir depo ile 680-700 civarı giderken şimdi 750-780 km civarı gidiyorum. Aynı güzergah aynı sürücü aynı saatler aynı yoğunluk vs.
Özetle 20 bin hikayesi doğru galiba.
Araca alışmak da çok önemli hocam. Aynı km 2 araç aynı yolu 1.5litre fark ile tamamladı geçenlerde. Ben az yakan tarafım:)

Hiç yapmadığım birşeyi yaptım menzil 20 km ye düştükten sonra yakıt aldım ama işin ilginci 45 litre aldı 50 alması gerekmiyor mu?

Polo 1.6 tdi ile 1 depo şehirarası 1100 km yi görüyordum Golf 1.6 tdi ile max gördüğüm 950-970 arası sanırım Polo'da yedek depo dediğimiz genleşme bölgesi vardı 4-5 lt de o şekilde alıyordu onun farkı olabilir.

Ben henüz aracı tanıma aşamasında olduğumdan menzil 0'a düşünce önemsemedim... Focus'da menzil sıfırlansa bile 30-40 km daha gidebiliyordu. Ama Golf'ün şakası yokmuş :)  

Neyseki ilk gördüğümüz Shell'den benzinimizi aldık ve 49,3 lt benzin aldım... Depo boşalmış! Bu da bana ders olsun, ışık yanınca gidiyoruz bundan sonra...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Özetle 20 bin hikayesi doğru galiba. :)
Kıştan çıktık, havalar gittikçe ısınıyor, onun da etkisi ilave olabilir :)

Kıştan çıktık, havalar gittikçe ısınıyor, onun da etkisi ilave olabilir [emoji4]
Doğrudur. Mutlaka etkisi vardır. Hatta daha önce 32 olan lastik havalarıni 35 yaptım. Onunda etkisi olabilir diye düşünüyorum.

Yazın lastik basınçlarını kapı girişlerinde yazan değerden daha fazla mı yapıyorsunuz ? Bende 30 psi yapmalı diyor.

Yazın lastik basınçlarını kapı girişlerinde yazan değerden daha fazla mı yapıyorsunuz ? Bende 30 psi yapmalı diyor.
evet hocam yaz aylarında veya sıcak koşullarda lastiklerin genleşmesi ve yumuşamasında kasıtlı 1-2 psi hava basıncı fazla olmasında fayda vardır. Selamlar  :'(

Ben ilk satirda yazan 35 i uyguladım hocam. 2.satirdaki 30 ne için anlamadım. Lastikler 17 inç.
0a0be24b1d47d74b1b73a5f0b33abbdc.jpg

Ben ilk satirda yazan 35 i uyguladım hocam. 2.satirdaki 30 ne için anlamadım. Lastikler 17 inç.
2. satır Deniz Hocam Konforlu kullanım için. yani 30 psi hava ile lastikler yumuşak oluşlarıyla ( azhava Az basınç) extra amartisör vazifesi alıp konforu artırırlar :)  

2. satır Deniz Hocam Konforlu kullanım için. yani 30 psi hava ile lastikler yumuşak oluşlarıyla ( azhava Az basınç) extra amartisör vazifesi alıp konforu artırırlar [emoji4] 
Dediğim gibi Ender Hocam önceden 32 idi havalar. Şimdi 35 yapınca daha az yakıyor gibi hissediyorum. O yüzden konfordan bir parça ödün verebilirim

Dediğim gibi Ender Hocam önceden 32 idi havalar. Şimdi 35 yapınca daha az yakıyor gibi hissediyorum. O yüzden konfordan bir parça ödün verebilirim :)
Yaz aylarında ve Uzun Yol öncelerinde bende 35 yaparım  :'(

Geri
Üst Alt