Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bir de burdan filtre setini şimdi alsam nisan gibi bakım yaptırsam filtrelere birşey olur mu raf ömrü ne kadardır bunların acaba
Nemden, sudan ve güneşten korursanız sıkıntı olmaz kanatindeyim.

Bir de burdan filtre setini şimdi alsam nisan gibi bakım yaptırsam filtrelere birşey olur mu raf ömrü ne kadardır bunların acaba
Direkt güneş ışığına ve rutubete maruz kalmadığı sürece filtrelere hiç bişey olmaz., dolaba koymanız yeterli.,

Mk5 1.6 FSI yağ kapasitesi: 3,5 lt.
Mk7 1.4 TSI yağ kapasitesi: 4 lt.

Öncelikle aracınızın yağ kapasitesi 3,5 litre dir., dolayısıyla 4 lt. lik bidon almanız gerekecek., sizin baktığınız 422 tl.ye satılan LM TopTec 4200 yağ 5 lt.
yani sizin 5llt. almaya ihtiyacınız olmadığı için fiyat düşecek.,

Liqui Moly Top Tec 4200 5w-30 (fiyat 357 tl.) https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-4litre-3715

Şimdi 225 tl.ye satılan Castrol 'den uzak durun..!! dövizin bu kadar yükseldiği bir dönemde 225 tl.ye satılan yağın sahte olma ihtimali çok yüksek., veya satıcı 2-3 senelik eski üretim yağ satıyordur., Şuan Castrol "yetkili satıcısında" 4 litre Castrol Edge LL 'nin fiyatı: 450 lt. https://www.lastikcim.com.tr/castrol-edge-ll-5w-30-4-lt/

Mobil 1 ESP 5w-30 yağı bizzat Mobil Türkiye Distribütörü satıyor: 310 tl. https://www.lastikcim.com.tr/castrol-edge-ll-5w-30-4-lt/

Filtreleri de mutlaka güvenilir bir yerden almanız yararınıza olur., yağ ve filtre en çok sahtesi üretilen bakım parçalarıdır.,
https://www.filtremarketim.com/urun...1-6-fsi-85kw-115hp-yag-filtresi-hu712-6x-mann
https://www.filtremarketim.com/urun...1-6-fsi-85kw-115hp-hava-filtresi-c3083-1-mann
https://www.filtremarketim.com/urun...-85kw-115hp-polen-kabin-filtresi-cuk2939-mann
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Liqui moly den şaşmamak gerekiyor anladığım kadarıyla.

Firmanın kendi sitesinden almak bir sıkıntı çıkarmaz değilmi yani bilindik sitelerden (hb, amazon, trendyol vs.) almak bana daha güvenli gibi geldide o yüzde sordum.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Liqui moly den şaşmamak gerekiyor anladığım kadarıyla.

Firmanın kendi sitesinden almak bir sıkıntı çıkarmaz değilmi yani bilindik sitelerden (hb, amazon, trendyol vs.) almak bana daha güvenli gibi geldide o yüzde sordum.
Firma bizzat kendisi, aracı değil, diğer firmaların tam tersine daha güvenlidir.

(15-20 gün önce bizzat kendim aldım, bu cumartesi de bakımım var.

Arkadaşlar yakın zamanda Egemot'tan Liqui Moly 5Lt 4200 5-30 top tec yağ alan oldu mu? Ben yeni yağ aldım ve yağ bidonunda baskı hataları var gibi geçtiğimiz yıl Atölyeteam'dan aynı yağı almıştım ve iki bidon arasında yazi karakterlerinde belirgin fark var yeni yağ alan arkadaş varsa kıyaslama yaparsa memnun olurum satıcıya telefon ile ulaştım resim istedi resimlere bakınca tmm bu yağ bizim dedi birde şüphe uyandıran nokta kargocu kargoyu sabah 10 da bırakıp gidiyor kargo kutusuna baktığım da kutu resmen yırtılmış durumda idi şimdi iade edip etmemek arasında kararsız kaldım ?
IMG_20211127_123609.jpgIMG_20211125_110252.jpgIMG-20211127-WA0002.jpgIMG_20211127_123134.jpg

Geçtiğimiz aylarda bende aynı siteden aldığım top tec 4200 5/30 yağı aracımda değiştirdim. Bende şöyle bir şey fark ettim 6 bin km kulladım aracı şuan bakıyorum yağ kararmış biraz aracım 1,0tsi motor normal midir. Benzinli araca göre erken karardı aklıma acaba yağ sahtemi sorusu gelip duruyor.
@Salim açıkçası sizin paylaşımda da gördüğüm bidonlarda bariz fark var başka yerde görsem kesinlikle sahte derim. Bu kadar fark olmaz. Bence sahte olma olasılığı çok yüksek. Satıcı bu farkla ilgili ne söylüyor peki.

Arkadaşlar yakın zamanda Egemot'tan Liqui Moly 5Lt 4200 5-30 top tec yağ alan oldu mu? Ben yeni yağ aldım ve yağ bidonunda baskı hataları var gibi geçtiğimiz yıl Atölyeteam'dan aynı yağı almıştım ve iki bidon arasında yazi karakterlerinde belirgin fark var yeni yağ alan arkadaş varsa kıyaslama yaparsa memnun olurum satıcıya telefon ile ulaştım resim istedi resimlere bakınca tmm bu yağ bizim dedi birde şüphe uyandıran nokta kargocu kargoyu sabah 10 da bırakıp gidiyor kargo kutusuna baktığım da kutu resmen yırtılmış durumda idi şimdi iade edip etmemek arasında kararsız kaldım ?
Ekli dosyayı görüntüle 52572Ekli dosyayı görüntüle 52573Ekli dosyayı görüntüle 52574Ekli dosyayı görüntüle 52575
Daha detaylı "yüksek çözünürlüklü" resimlerden bakmak lazım., ve hangisi yeni alınan hangisi eski alınan belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz..

Distribütör de sahte yağ satarsa zaten bu iş bitmiş demektir., distribütör ne demek..? arada hiç bir aracı firma olmadan bizzat Almanya 'daki dolum tesislerinden ürünü ithal eden bir firma., neden niçin böyle bir yola başvursun., açıkçası sahte olacağına pek zannetmiyorum ama temkinli olmak iyidir, kontrol güvene mani değildir..

@tuncer_2632 yağın kararması iyi bir şeydir., yağ kararıyorsa bunun anlamı görevini iyi yapıyor anlamını taşır., zaten yağ sahte olsaydı 6.000 km dayanmazdı., 500-1.000 km sonra yağ balçık gibi olur motor iflas bayrağını çekerdi.

Temmuz ayında aldığım yağ

Ekli dosyalar

• 08D41C66-44F9-4B1E-B656-BEF947469274.jpeg
    08D41C66-44F9-4B1E-B656-BEF947469274.jpeg
    154.9 KB · Görüntüleme: 40
  • 906B3719-2AF1-4B0C-AE63-86BFB954C1A6.jpeg
    906B3719-2AF1-4B0C-AE63-86BFB954C1A6.jpeg
    179.7 KB · Görüntüleme: 41
  • C6D9A8EB-2881-45A2-BBA1-D1744BA8F7BC.jpeg
    C6D9A8EB-2881-45A2-BBA1-D1744BA8F7BC.jpeg
    156.4 KB · Görüntüleme: 41
Temmuz ayında aldığım yağ
Yağın üretim tarihini de belirtirseniz iyi olur., bu sayede hem yağın üretim tarihini, hem de bidonun altında yazan bidonun üretim tarihini karşılaştırmış oluruz.

Yağın üretim tarihini de belirtirseniz iyi olur., bu sayede hem yağın üretim tarihini, hem de bidonun altında yazan bidonun üretim tarihini karşılaştırmış oluruz.
Kutunun arkasında şöyle bi tarih buldum
bu mu bilmiyorum

Ekli dosyalar

• 3B9B2B81-DC6E-475E-9D2D-834E1E14CC3D.jpeg
    3B9B2B81-DC6E-475E-9D2D-834E1E14CC3D.jpeg
    126.7 KB · Görüntüleme: 40
Daha detaylı "yüksek çözünürlüklü" resimlerden bakmak lazım., ve hangisi yeni alınan hangisi eski alınan belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz..

Distribütör de sahte yağ satarsa zaten bu iş bitmiş demektir., distribütör ne demek..? arada hiç bir aracı firma olmadan bizzat Almanya 'daki dolum tesislerinden ürünü ithal eden bir firma., neden niçin böyle bir yola başvursun., açıkçası sahte olacağına pek zannetmiyorum ama temkinli olmak iyidir, kontrol güvene mani değildir..

@tuncer_2632 yağın kararması iyi bir şeydir., yağ kararıyorsa bunun anlamı görevini iyi yapıyor anlamını taşır., zaten yağ sahte olsaydı 6.000 km dayanmazdı., 500-1.000 km sonra yağ balçık gibi olur motor iflas bayrağını çekerdi.
Ali hocam kötü yazı karakteri olanlar Egemot'tan alınan 1 resim Üstteki 3 resim alttaki 4 resim sağdaki birde dikkatimi çeken "New Generation" yazısı ayrıca yağ 2021 10 ay üretimi gözüküyor acaba bidon değişimi mi oldu bu yüzden aynı tarihte alan arkadaş varsa gerçek ortaya çıkacak gibi işin üzücü tarafı distribütör den aldığımız yağı dahi sorgular olduk.

Ekli dosyalar

• IMG_20211125_110046.jpg
    IMG_20211125_110046.jpg
    182.2 KB · Görüntüleme: 23
Dizel için 1000
Benzinli icin 4000-5000 km

İlk günkü sarılığını kaybetmesi icin yeterli .

Tdi da Yağı koyuyorsun 1 ay /1000 km sonra çubugu cekip bak kararmış.

Ali hocam kötü yazı karakteri olanlar Egemot'tan alınan 1 resim Üstteki 3 resim alttaki 4 resim sağdaki birde dikkatimi çeken "New Generation" yazısı ayrıca yağ 2021 10 ay üretimi gözüküyor acaba bidon değişimi mi oldu bu yüzden aynı tarihte alan arkadaş varsa gerçek ortaya çıkacak gibi işin üzücü tarafı distribütör den aldığımız yağı dahi sorgular olduk.
Hocam egemot tan alınan yağ için; 1.ci resim üstteki ve 3.cü resim alttaki demişsiniz fakat bundan emin misiniz..? tekrardan sorma gereği duydum emin misiniz..? ç

Çünkü tam tersi olması lazım., yani kötü yazı kalitesi olan 1.ci resim alttaki olması gerekiyor diye düşünüyorum çünkü baskı kalitesi kötü olan bidonun rengi biraz daha koyu., eğer sizin dediğiniz gibiyse ve eğer ben yanılıyorsam o zaman işler değişir o yağ kesinlikle sahte derim.. Çünkü 2021 10. ay üretimi olan yağın bidon üretim tarihi 2020 8. ay olamaz bu kadar eski olamaz., eğer oluyorsa da o yağ sahtedir.!! tekrardan bir bakınız.,

New Generation yazısı eklendi bi sıkıntı yok yeni partilerdeki ürünler new generation yazısıyla geliyor.,

Liqui Moly nin bir personeli forumumuzda üyeydi.
Umarı konuya açıklık getirirler..

Distrübütöre de güvenmeyeceksek kime güveneceğiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt