Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çoğunluk olarak 4200 olanı tercih ediyoruz ama birinin diğerine göre üstünlüğü yok.,

LongLife III olanın sadece VW için gerekli onaylara sahip., 4200 ise vw onayına sahip ve bazı mercedes onaylarına sahip.. 

4 litre sizin motorun yağ kapasitesi
Hocam peki motul dan daha mı İyi LMoly?

Hocam peki motul dan daha mı İyi LMoly?
İkisi de iyi.,

Motul ‘ün sahtesi çok olduğundan LM tercih ediyoruz., İlaveten LM ‘yi bizzat TR distribütöründen alabiliyoruz., sıfır risk yani..

Bir arkadaşımda astra k için 4600 modelini almış. Üzerinde vw 505 onayı da var. 5 litre 220 TL’ye getirtmiş.
b5955fedc5fa7e864b3f39aca7570791.jpg

@Savatage tsi motor demiyor tdi diyor fsi diyor fakat tsi yok neden çaba sormak istiyordum hocak siz açıklamayı paylaşmışsiniz bu vesile ile bende sorumu sorayım dedim...

Değerli paylaşımlar için ve bizlere katmış olduğunuz bilinç için ayrıca teşekkür ederim değerli hocam...

Saygılarimla

@Mmt0634

Hocam bu tür global ürünler , satışı yapılan ülkelerin diline translate ediliyor

Bazen bunları çeviren zatlar google translate kadar bile başarılı çeviremiyor

Şimdi luqui moly bir alman markası

Tr web sayfası için bunu çeviren yurdum insanı böyle çevirmiş

Luqui moly almanya web sitesine girip aynı top tech 4200 yağın çevirisini google translate ile çevirince alın durum bu

Yani luqui moly almanya  derki 

Tüm benzinli  dizel motorlar (euro4,euro5,euro6) zaten başlı başına dahil olmak üzere tsi /tdi zaten euro 4,5 6 standartlarında olduğu icin bu şekilde açıkça yazmaya gerek görmemişler)

Ayrıca parantez açmış 

+FSI

+Common rail teknolojisi diye

Bunlar ayrı motor / yakıt teknolojileri olduğu için ayrıca antiparantez dahildir diyor

Orjinal almancası ve başarılı diyebileceğımiz google translate karşılığı 

LM almanya web sitesi

Screenshot_20200509-233331.png

Screenshot_20200509-234511.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Liqui Moly nedense 2-3 yıldır vag'cılar tarafından bana çok abartılmış bir yağ gibi geliyor. bir ara Motul böyleydi, şimdi Liqui Moly yerini aldı. Ben ise Shell Helix Ultra ECT 5w30 kullanacağım. Youtube'daki Piotr Tester kanalında en iyi sonucu alan yağ bu yağ.
Bu Shell Helix Ultra motor yağları benimde kafamı kurcalıyor. Borusan BMW de Bmw motor yağları kullanılıyordu. Araştırmalarım sonucu BMW'in motor yağını Shell üretiyormuş. Kutuyu incelediğimde Shell'in Almanya'da ürettiğini gördüm. Geçen sene BMW'nin garantisi bitince dolayısıyla Borusan'a götürmedim. Özel serviste BMW Longlife 01 onaylı Shell Helix Ultra 5w30 koyduk. Bu senede yağ değişim zamanı geldi. Aynı yağdan devam mı etsem yoksa eşimin Golf 1.2 Tsi'ına koyduğum ve çok memnun kaldığım Liqui Moly Top Tec 4200'e mi geçsem kafamda deli sorular. Shell yağları diğer yağlardan farklı olarak doğalgazdan üretiliyormuş.

Valla ben youtube'daki Piotr Tester kanalını izlemeden önce Shell yağlarına karşı bir ön yargım vardı. Gözümde Mobil 1 ve motul xclean efe yağları daha değerliydi. Ama o kanaldaki aşınma testinde en iyi sonucu Castrol Magnatec Stop Start 5w30, ardından en iyi ikinci sonucu Shell Helix Ultra ECT 5w30 verdi. Castrolü sevmediğim için Shell kullanmaya karar verdim. Mobil1 testlerde baya kötüydü.

Haydi vira bismillah...

Bugün ilk defa moly yağımizi denedik golfumuz un  motorunu da temizledik yeni yag ile 13 km yol yaptim...:) 

İlk izlenim demek isterdim fakat çok bişey fark etmedim açıkçası fakat dikkatimi çeken bir konu oldu 13 km çok kısa mesafe olmasına rağmen 3. Viteste çıktığım yokuşu zorlanmadan 4 te çıktı yani genelde 4 ten 3 e alırdım dik bir rampa çıktıktan sonra fark ettik düşürmediğimi vitesi:)

İnş daha da çok faydalarını görürüm fark ederim buradan paylaşırım @forzaGilles  çok teşekkür ederim vesile olduğu için...

Herşey gonluzce olsun Saygılarımla...

@Mmt0634 fiestamda 130 liraya mobil yağ kullandıktan sonra bu yağa bu kadar para vermek biraz zoruma gidecek ama denemek istiyorum bu yağı 😂

@Musaaksoy ustaların tavsiyesi demek lazım hocam...

Bugün bir usta turkiyede ortalama motor ömrü 185 bin km dedi 

Çeşitli ülkelerde isim vermeyeyim 250 ila 350 bin km arasında değiyor ne kadar doğru bilemem fakat 

Almanyada 450 bin km ortalama ömür varmış...

Tabiki cesitli faktorler vardir...

Fakar motorun can damarı yağ...

İnanılmaz özellikler ve yorumlar denemek istedim... 

Yarın biraz daha kullanicam motora alışma süreci olacaktır sonra 4 gün sokağa çıkma yasağında dinlenir :)

1270 km lik uzun yol düşünüyoruz aksilik almazsa genelde bu yolda surekli gitmiş olduğum yol yani yılda 3 defa diyelim 

65 km ortalama hız ile 4.8lt (yaz)

74 km ortalama hız ile 5.3lt (kış )

yakıt tüketimim olmuştu son 2 gidişim 

bakalım bu yağ ile sonuç ne olacak 

az yakıt yakmasi demek motorun rahat çalıştığı anlamina gelir ki biraz rahatladıgini hissettim bile 13 km de :)

detaylı bilgilendirme yaparım inş...

saygılarimla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mmt0634 sonucu merakla bekliyorum. Yalnız motor ömrü konusu bana pek gerçekçi gelmedi, tamam yağ vs işi var ama 185 bin nerede 450 bin nerede? Bence işin içinde başka şeyler de var gibi. Tüm Almanya'nın da en iyi yağı kullandığını sanmıyorum açıkcası, hatta bizden bile kötü yağ kullanıyor olabilirler diye düşünüyorum

@Musaaksoy hocam  o konuda bilimsel bi açıklama yok sadece ustanin dediğini aktardım ne derler ustanın yalancısıyım...

Abartı vardır belki fakat az çok almanyada motor ömürlerinin biraz daha çok olduğunu biliyorum tabiki bunda hava,yol v.s gibi etkenler de var sadece yag değil fakat yağin önemli olduğunu bi gerçek bakalım sonuç ne olacak şaka gibi 50 bin km veya 2 yil değişim aralığı bana çok uçuk geldi 10 bin km sonra Bu yag değişir çıkan yaği buradan paylaşmayı düşünüyorum video ve resim 

merhaba, araba için en iyi yağ, zamanı gelmeden değiştirilen yağdır. alman ve rus forumlardan okuduğum kadarıyla yapılan km nin yanında motor saati ibaresinin çok önemli olduğunu söylüyorlar.

mesela long life yağların en fazla 300-350 saat kullanımdan sonra mutlaka değiştirilmesi gerektiği, ortalama ise 250 saatte yağ değişiminin motor için en iyisi olduğunu söylüyorlar.

ankarada geçen 6 bin km de, 160 saat kullandığım yağı değiştirdim.( bir ses geliyordu onu kesecek mi diye)

yani istanbul gibi bir yerde belki 10 bin kmde 250- 300 motor saati kullanılmış arabanın yağı değiştirilmeli. 15 bin km yi beklememeli.

ha belki de yaşanılan şehirde trafik yoktur 15 bin km yapıp belki de 250 saat bile kullanmayanlar da 15 bin km de değiştirebilir. ben kendime acıkcası böyle bir yol çizdim.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt