Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@vsoner shell Helix...

Antalya ve Fethiye wv servisine giderseniz başaran wv bakim yaptırmak isterseniz araca shell yag kullanıyor...

Araçlar da yag yakma problemi çok fazla oluyor ve benzinli araçların çalışma seşi gerçekten çok fazla o servislere mecbur giden polo ve golf kullanıcisi olan kişilerden biliyorum...

Taktir sizindir yine ama shell yag wv uyumlu olduğunu pek düşünmüyorum daha önce kullandiysaniz yaşadığınız yörenin iklim şartına uygunsa ve araciniz sessiz calsiyorsa bilemem...

Açıkça ben tavsiye etmiyorum yine de karar sizindır...
VW lerin meşhur yağ yakma olayının suçu yağda değil ki. Bizzat motorun tasarımsal hatasından kaynaklanıyor. CTH kodlu polo gti'm vardı. Bagajda 1 lt yağ bidonu ile gezerdim. Sözde CTH ların yağ yakma sorunu çözüldü demişlerdi. Yalan.

@vsoner  bir yonuyle haklisiniz hocam, ama asil konu liqui moly degil servisin cektigi fahis yag fiyatlari yani 500 TL ye yakin castrol yaga verecegime baska herhangi bir marka almak mantikli geliyor insana. Bu l m olur motul olur shell olur bu cagda bu teknolojide bu yaglarin hic biri motora ciddi zararlar vermeyecektir ancak denemekten de zarar gelmez bizzat castrolden iyi hissettirdigini tecrube etmis bulunmaktayim. Shell nasildir bilmiyorum ancak aman aman fark yoktur aralarinda asil fark servisin fiyatinda.

@vsoner size katılıyorum fakat söz konusu yağ meşhur yağ yakma olayını ortadan kaldırdığına dair sayısız delil ve yorum var ayrıca aracın rahat çalışması sarsıntısız çalışmasi gibi bir çok + lar dan bahsediliyir ben yilların castrol kullacisiyim başka hiç yag kullanmadım ilk defa aldim deniyecegim ve emin olabilirsiniz çok titizimdir hele yağ aracın en önemli sıvısı aşınma dan kaynaklı bg düşmesi veya çıkmamsi hararet herşey yaga bağlı....

Castrol turkiyede üretilmeye başladığından itibaren ne yazik ki şikayetler olmaya başlamış ve başaran örneğinde sıcak memleket olduğu için hararet sorunu yag yakma sorumu çok olunca shell e anlaşmış Antalya sevis ve Fethiye servis ikiside başaran fakat araçların motor sesi cok fazla cekis hissedilir sekilde dusuk ve buna rağmen yag yakma problemi devam ediyormuş...

Malumunuz hiç kullandınız mi bilmiyorum ben yeni aldım daha aracıma koyamadım pazartesi günü nasip olursa yeni yağımı denicem görücez abartı varmidir yokmu dur tabi ki herkezin kendi tercihi ama ali hocam dediyse vardır bi bildigi dedim aldım pazartesi olsa da şu karantina miz bitse hayırlısı ile deniyecegim bakalım detaylı izlenim paylaşırım 

Saygılarımla 

Özel servise Lique Moly yağ ile gittim bu yağ nedir ilk defa adını duydum diyor 😆

@CaptainJava Konuyla alakalı ve aciklayici bilgi olmuş teşekkürler hocam 

Tamam yağ konusunu anlattılar da o golf nedir öyle...

Hiç bitmeyecek golf 4 aşkın üstüne...

testi  ustüne üstlük R32 ve mavi olunca açıkçası arabayı incelemekten yağ konusunu atladım sanırım :)))

Yok mu sorunun cevabı LMolly olarak hangi model demek istiyorum 
Motorun 1.2/1.4 tsi veya 1.6 tdi olması fark etmiyor., hepsi için aynı.,

LM Top Tec 4200 5w-30 veya 

LM LongLife III 5w-30 

ikisi de aracınız için uyumlu

Motorun 1.2/1.4 tsi veya 1.6 tdi olması fark etmiyor., hepsi için aynı.,

LM Top Tec 4200 5w-30 veya 

LM LongLife III 5w-30 

ikisi de aracınız için uyumlu
Hocam teşekkürler 

peki bu ikisinden hangisi daha çok tercih ediliyor 

Hocam teşekkürler 

peki bu ikisinden hangisi daha çok tercih ediliyor 
Çoğunluk olarak 4200 olanı tercih ediyoruz ama birinin diğerine göre üstünlüğü yok.,

LongLife III olanın sadece VW için gerekli onaylara sahip., 4200 ise vw onayına sahip ve bazı mercedes onaylarına sahip.. 

4 litre sizin motorun yağ kapasitesi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Luqui moly TR Satış sayfası

Şimdi long life III

İbaresini etikette ayrıca kenarda belirtmiş.

Yani resmi web satış sitesinde zaten long life III olmayan top tech 4200 yok.....n11 de hepsiburadada long life iii olmayan birkaç ilana rastladım (tam çahal işi) fiyatlar aynı gibi long life iii olanla

Long life iii olanı varken olmayını niye tercih edelim ? 

Yada etsek ne farkeder

Buyrun top tech 4200 long life iii olandaki teknik açıklamaya gelin

Yıl sınırı!  2 yıl

Km 50.000

Bizler daha 15 bin km de daha çok yağ değiştiririz almanyaya /isvece / fransaya selamlar...long life iii kullanıp 15 binde yağ değistiriyoruz ? 

Sebeb ? Tr oyun havaları??

(Long life iii olmayana tamam kabul 15 bin de değistirelim )

Screenshot_20200509-151344.png

Screenshot_20200509-151823.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt