Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar merhaba. 

Bu iki ürün arasında ne gibi bir fark var sitesinde karşılaştırma yaptım ama konu hakkında sizler ne biliyorsunuz merak ettim doğrusu. 

Fiyatlara baktığımda birince 317 ikincisi 267 TL 

Birincisi Şubat 2020 den itibaren kullanıma girdiğini görüyorum. 

Adsız.jpg

@Kaplanlar61 bende çok arasında kaldım 2. Aldım sarı olanı daha kullanan yok sanırım...

Sarı olan sadece 504 uyumlu gri 504 ve 507 en önemlisi gri den memnun olan çok yag yakmıyor hissedilir derece ses düşüyor titresim azalıyor ve az yakmaya sebep oluyor nedenlerin dolayı ilk defa denediğim markada macera aramayayim dedim gri olanı aldım daha aracıma koyamadım ama...

Gerçi bu konuda en az bilgisi olan benimdir sanırım benimde merak ediyorum :)

Ali hocam detaylı teknik paylasmisti fakat almanca olunca henüz Türkçeye çeviremedim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar merhaba. 

Bu iki ürün arasında ne gibi bir fark var sitesinde karşılaştırma yaptım ama konu hakkında sizler ne biliyorsunuz merak ettim doğrusu. 

Fiyatlara baktığımda birince 317 ikincisi 267 TL 

Birincisi Şubat 2020 den itibaren kullanıma girdiğini görüyorum. 

Ekli dosyayı görüntüle 31949
Gri olan 4lt. olduğundan dolayı 265., diğeri 5lt., fiyat farkı bundan oluşuyor., ikisi arasında ne fark var geçmiş msj.larımda açıklamıştım..

KağıtEtikette yazmaz! 

Bidonun üst plastik kısmında kabartma olarak yazar

Liqui Moly nedense 2-3 yıldır vag'cılar tarafından bana çok abartılmış bir yağ gibi geliyor. bir ara Motul böyleydi, şimdi Liqui Moly yerini aldı. Ben ise Shell Helix Ultra ECT 5w30 kullanacağım. Youtube'daki Piotr Tester kanalında en iyi sonucu alan yağ bu yağ.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yağ hakkında ilk gozlemim araç sesi biraz azaldı devir sayacim ilgimi çekti bir tık da sayaç düştü.

@vsoner shell Helix...

Antalya ve Fethiye wv servisine giderseniz başaran wv bakim yaptırmak isterseniz araca shell yag kullanıyor...

Araçlar da yag yakma problemi çok fazla oluyor ve benzinli araçların çalışma seşi gerçekten çok fazla o servislere mecbur giden polo ve golf kullanıcisi olan kişilerden biliyorum...

Taktir sizindir yine ama shell yag wv uyumlu olduğunu pek düşünmüyorum daha önce kullandiysaniz yaşadığınız yörenin iklim şartına uygunsa ve araciniz sessiz calsiyorsa bilemem...

Açıkça ben tavsiye etmiyorum yine de karar sizindır...

bu ürün nedense 2-3 yıldır vag'cılar tarafından bana çok abartılmış bir yağ gibi geliyor. bir ara Motul böyleydi, şimdi Liqui Moly yerini aldı. Ben ise Shell Helix Ultra ECT 5w30 kullanacağım. Youtube'daki Piotr Tester kanalında en iyi sonucu alan yağ bu yağ.
Bir bakıma haklısınız , 

olay benim gibi aracını sıfırdan alıp  260 bin   km ye  kadar kullanacak için  ayrıntıya girmeye değer de ? 

ama 100 bine bile motor artık yorulmuş araba eskimiş diyen TR kullanıcısı   zaten  artık aracımı değiştirme vakti geldi diyor . yani aracını max. 120-130 binde satacak olan biraz fazla ayrıntıya giriyor gibi   

100-150  bin km  2013 (mk7)   teknolojisiyle üretilen bir motor için hiçbişey .  

sıfırdan aldığım 2000 model  astra G araçta 167 bin km ye kadar  sıfır faulle motor çalıştı (motorun değişeni rektefiyesi yoktu ??)   eee 167 bin km boyunca  kullanılan yağ  GM in kendi yağı ?  bilen bilir Hacı yağı + güneş yağı   kıvamında  dandik bir yağdır . Sanayi aleminde usta tayfasının alayı 5 para etmez yağ der . halen var piyasada 

ben en son motul koydum motora ,  koymadan önce  ,  titreşim azalacak , yakıt düşecek , dip gaz ivmelenme artacak diye bi beklentim yoktu .  zaten de değişen bişey olmadı .   

bir sonraki yağ değişiminde luqui moly 

ondan sonra  mobil esp koymayı düşünüyorum .  çeşit olsun 

olay yağ da değil  , araca verdiğiniz nominal devirde , 

.

Liqui Moly özellikle VAG otomobil kullanıcıları tarafından aşırı pohpohlandı. Şirket bunu bilerek yapmak istese bu kadar başarılı olmazdı. Fiyatı da biraz daha pahalı olunca ister istemez "pahalıysa vardır bir nimeti" denilerek satın alınıyor. 

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt