Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam egemot tan alınan yağ için; 1.ci resim üstteki ve 3.cü resim alttaki demişsiniz fakat bundan emin misiniz..? tekrardan sorma gereği duydum emin misiniz..? ç

Çünkü tam tersi olması lazım., yani kötü yazı kalitesi olan 1.ci resim alttaki olması gerekiyor diye düşünüyorum çünkü baskı kalitesi kötü olan bidonun rengi biraz daha koyu., eğer sizin dediğiniz gibiyse ve eğer ben yanılıyorsam o zaman işler değişir o yağ kesinlikle sahte derim.. Çünkü 2021 10. ay üretimi olan yağın bidon üretim tarihi 2020 8. ay olamaz bu kadar eski olamaz., eğer oluyorsa da o yağ sahtedir.!! tekrardan bir bakınız.,

New Generation yazısı eklendi bi sıkıntı yok yeni partilerdeki ürünler new generation yazısıyla geliyor.,
Hocam yanlış yazmışım evet 1 ci resim alttaki Egemot'tan alınan yazı formu kötü olan lar açıkçası Egemot'tan alınan aklıma takılan diğer konuda kargolamanın kötü yapılması sebebi ile kargo kutusunun yırtılması açıkçası ilk defa bu şekilde bir kargo elime ulaştı.

Çarşamba günü aldım, üretim tarihi 10/21
IMG_1814.JPG
IMG_1815.JPG

IMG_1816.JPG

Hocam resimler için teşekkürler sizdeki yazı formları çok düzgün ya hatalı üretimli bidon bana denk geldi yada bir şekilde sahte yağ denk geldi ben iyice şüpheye düştüm en iyisi iade etmek olacak.
rica ederim. İkinci fotoğraf sizin ilk kutu kadar düzgün değil gibi ama yine de yenisi ile bariz farklı.
ilginç olan Egemot'un bu resimlerle bir sorun yok demesi.

Hocam resimler için teşekkürler sizdeki yazı formları çok düzgün ya hatalı üretimli bidon bana denk geldi yada bir şekilde sahte yağ denk geldi ben iyice şüpheye düştüm en iyisi iade etmek olacak.
Hocam nadir yaşanılan bir şey de olsa., bazen (üretim kalıpları eskidiği) için üretimde "enjeksiyon kalitesinde" düşüş yaşanmasına., yani bundan kaynaklı bidonun kalıbında ve baskı kalitesinde böyle durumlar yaşanabiliyor.,

Yağın kapağını, kapağın üzerindeki tırtıkları, ön etiketin kalitesini, arka yapışkanlı etiketin kalitesini, eiketlerin üzerinde yazı karakterlerinin kalitesini aydınlık bir ortamda kontrol etmek lazım/etmeniz lazım., Çıplak gözle göremediğim için kesin net olarak bişey söyleyemiyorum.,

Zaten içinize şüphe düştüyse iade ediniz., tekrardan sipariş geçiniz veya başka yerden alınız., Olmadı başka marka yağa yönelin., distribütörden satın alınan bir yağ da böyle bir şeyin olması çok düşük bir ihtimal olsa da insanın içine bir kez şüphe düştüyse yapılacak en iyi şey iade etmek olacaktır.,

Ben açıkçası bakımda aracımda kullanılan yağ bidonlarını ve filtre kutularını bir sonraki bakıma kadar saklıyorum., 1 sene sonra yeni filtreleri ve yeni yağı aldığım zaman eski ve yeni gelenleri karşılaştırıp., sonrasında gerekirse diye arşiv için 2-3 tane resmini çekip., eski filtre kutularını kullanılamaz hale getirip ve özellikle yağ bidonunu 4-5 yerden falçata ile keserek öyle çöpe atıyorum/atınız.

Sahte yağ üreten namussuzlar bu eski yağ bidonları aklınıza gelebilecek her yerden topluyorlar., bu sebebten bidonu kullanılamaz hale getirmeden direkt çöpe atmamaya herkesin özen göstermesini tavsiye ederim.,

Benzer şüpheli durumlar yabancı forumlarda da yaşanabiliyor bu konuya göz atabilirsiniz; https://bobistheoilguy.com/forums/threads/liqui-moly-4200-5w30-genuinity-suspect.323935/

Son düzenleme:
Hocam nadir yaşanılan bir şey de olsa., bazen (üretim kalıpları eskidiği) için üretimde "enjeksiyon kalitesinde" düşüş yaşanmasına., yani bundan kaynaklı bidonun kalıbında ve baskı kalitesinde böyle durumlar yaşanabiliyor.,

Yağın kapağını, kapağın üzerindeki tırtıkları, ön etiketin kalitesini, arka yapışkanlı etiketin kalitesini, eiketlerin üzerinde yazı karakterlerinin kalitesini aydınlık bir ortamda kontrol etmek lazım/etmeniz lazım., Çıplak gözle göremediğim için kesin net olarak bişey söyleyemiyorum.,

Zaten içinize şüphe düştüyse iade ediniz., tekrardan sipariş geçiniz veya başka yerden alınız., Olmadı başka marka yağa yönelin., distribütörden satın alınan bir yağ da böyle bir şeyin olması çok düşük bir ihtimal olsa da insanın içine bir kez şüphe düştüyse yapılacak en iyi şey iade etmek olacaktır.,

Ben açıkçası bakımda aracımda kullanılan yağ bidonlarını ve filtre kutularını bir sonraki bakıma kadar saklıyorum., 1 sene sonra yeni filtreleri ve yeni yağı aldığım zaman eski ve yeni gelenleri karşılaştırıp., sonrasında gerekirse diye arşiv için 2-3 tane resmini çekip., eski filtre kutularını kullanılamaz hale getirip ve özellikle yağ bidonunu 4-5 yerden falçata ile keserek öyle çöpe atıyorum/atınız.

Sahte yağ üreten namussuzlar bu eski yağ bidonları aklınıza gelebilecek her yerden topluyorlar., bu sebebten bidonu kullanılamaz hale getirmeden direkt çöpe atmamaya herkesin özen göstermesini tavsiye ederim.,

Benzer şüpheli durumlar yabancı forumlarda da yaşanabiliyor bu konuya göz atabilirsiniz; https://bobistheoilguy.com/forums/threads/liqui-moly-4200-5w30-genuinity-suspect.323935/
Ali hocam ilgili açıklamalarınız için teşekkürler durumu izah edip Egemot ile konuşarak değişimin yoluna gideceğim dediğiniz gibi çözüm olmaz ise Bar oto bayilerinden alacağım.

Paranoyalar zirve yaptı.

Yani motulun yetkili baysinden alıyordum.(ankara ostim / aksu madeni yaglar motul yetkili satıcısı)

800 metre ilerisinde (yine ostim)

Motul Orta ana anadolu bölge müdürlüğü merkez deposu var.

Depolarını gezerken
Açılmamış 80 li palet ambalajlarında
İthalata ait Gönderici / alıcı firma isimlerini iceren konsimento etiketlerinde
Gönderen
Motul xxx netherlands
Motul xxx italia
Alıcı motul Turkey....

İlla bu paleti açtırıp icinden bi tane cekicez sanırım

Ekli dosyalar

• IMG_20211128_002508.jpg
    IMG_20211128_002508.jpg
    109.3 KB · Görüntüleme: 24
Bende kapaktaki kertiklere takıldım biraz, birinin canı sıkılmışta kesilmiş gibi.

Ekli dosyalar

• IMG_1817.JPG
    IMG_1817.JPG
    72.2 KB · Görüntüleme: 42
Bende kapaktaki kertiklere takıldım biraz, birinin canı sıkılmışta kesilmiş gibi.
Fotoğraf kaliteleri düşük olduğu için arkadaşlar hataları net göremiyor insan gözü ile hatalar daha ayrıntılı görülüyor kapak üzerindeki açma işaret kaliteside çok düşük ayrıca bidonun ortadaki tutma kolundan yağı tuttuğum zaman resmen bidon şekil değiştiriyor çok ince yapıda üst tutma yerinde öyle birşey yok anladığım kadarıyla Liqui Moly yağ bidonlarında kaliteyi ciddi anlamda düşürdü.

Fotoğraf kaliteleri düşük olduğu için arkadaşlar hataları net göremiyor insan gözü ile hatalar daha ayrıntılı görülüyor kapak üzerindeki açma işaret kaliteside çok düşük ayrıca bidonun ortadaki tutma kolundan yağı tuttuğum zaman resmen bidon şekil değiştiriyor çok ince yapıda üst tutma yerinde öyle birşey yok anladığım kadarıyla Liqui Moly yağ bidonlarında kaliteyi ciddi anlamda düşürdü.
benimde o sap biraz yumuşak ancak bidonun geneline yansıyan bir şey yok kaldırırken vs.
benim anlamadığım aynı partide böyle fark olması. Üretim tarihinden önce 479335 yazıyor.

benimde o sap biraz yumuşak ancak bidonun geneline yansıyan bir şey yok kaldırırken vs.
benim anlamadığım aynı partide böyle fark olması. Üretim tarihinden önce 479335 yazıyor.
Benim aldığım yağda da aynı numara mevcut 479335 10/21 aynı koli den mi çıktı acaba yağlar sanırım hatalı üretim bidon bana denk geldi.IMG_20211125_111534.jpg

Arkadaşlar yakın zamanda Egemot'tan Liqui Moly 5Lt 4200 5-30 top tec yağ alan oldu mu? Ben yeni yağ aldım ve yağ bidonunda baskı hataları var gibi geçtiğimiz yıl Atölyeteam'dan aynı yağı almıştım ve iki bidon arasında yazi karakterlerinde belirgin fark var yeni yağ alan arkadaş varsa kıyaslama yaparsa memnun olurum satıcıya telefon ile ulaştım resim istedi resimlere bakınca tmm bu yağ bizim dedi birde şüphe uyandıran nokta kargocu kargoyu sabah 10 da bırakıp gidiyor kargo kutusuna baktığım da kutu resmen yırtılmış durumda idi şimdi iade edip etmemek arasında kararsız kaldım ?
Ekli dosyayı görüntüle 52572Ekli dosyayı görüntüle 52573Ekli dosyayı görüntüle 52574Ekli dosyayı görüntüle 52575
Sahte olduğunu düşünmüyorum, bidonlar farklı yerlerde imal edilmiş olabilir, sanırım o "1" ve "5" rakamları da üretici firmayı belirliyor. bende geçen ay aldım ama bakımı bu Cumartesi yani 27 Kasım da yaptırdım. cuma günü de bir bidon yağ daha alayım dediğimde sadece 5 lt lik yağlardan vardı, firmayı telefon ile arayıp 4LT'lik yağların akıbetini sorduğumda 01 Aralık 2021 itibariyle gümrükten çekileceğini beyan ettiler. sahte yağ satan bir firma olsaydı elinde her zaman, her ebatta yağ bulunurdu diye düşünüyorum.
Ben de bu yağı ilk defa kullandım, henüz 100 km bile yapmadım ama ileriki zamanlarda 2-3 bin km sonra yağ kendisini göstermeye başlar, o zaman yorumlarımı tekrardan yazarım.
bu arada bende kutunun fotoğraflarını çekmiştim ama telefonumda bulamadım, yedeklerimde bulursam eklerim.

bu arada eklemeyi unuttuğum notu şimdi ekleyeyim, iki bidon arasında plastik ve makine kalitesinde de farklar var,

Son düzenleme:
479335 10/21 yazan rakamlar bu kadar silik mi..? veya fotoda ışıktan parladığından mı böyle çıktı.?
Evet hocam rakamları okumak için ışığı yakalamak lazım telefon da resimleri kötü çekince okumak dahada zorlaşıyor.Ancak dediğim gibi eski yağ bidonu ile şimdiki arasında ciddi kalite farkı var.

yakın zamanda bende aynı yağdan alıcam zaten paranoya olduk bu sahte yağ mevzu yüzünden nerden alacağımı şaşırdım valla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt