1.0 tsi mi 1.4 tsi mi ?

@ahmet306 aslında hem 1.2 hem 1.0 tork eğrisinin olduğu bir tablo daha net belli edecektir hocam. çok minik farklar olacak eğriye baktığımızda. 

Yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaştığınız için sağolun. 1.0 tsi işimi görecek gibi .

1.0 highline için bütçe yetişmiyor. Azami 220 bin tl bütçe ile iki seçeneğim var:

Birincisi 2018 model,30 bin km,comfortline ,110 bg.

İkincisi 2020 model, sıfır veya 5bin km, midline ,115 bg.

Bizimki eski kafa :) yeni ve az kullanılmış olduğu için ikinci seçeneğe gidiyor. Ama sizin yorumlarınızdan birinci seçeneğe yönelmem gerektiğini anlıyorum. Şu an halen 82 bg getz kullanıcısı olduğumdan ikisi de bana 'comfort' :)
Gene zor bi karar sizi bekliyor ölese.  :)  midline alıp sonra doldurmak istediğinizde comfortline a göre daha maliyetli olacaktır. ama 2 yaş daha yaşlı olmayacak aracınız. benim özellikle işim olmaz ben yoluma bakarım diyorsanız 2020 mantıklı seçim. ama ben boş araca binmem ufak ufak doldururum derseniz de bu sefer comfortline daha mantıklı seçim  :)   (y)

Allah gönlünüze göre yüzünüzü her bindiğinizde güldürecek bir araç almayı nasip etsin hocam. 

2020 mantıklı fakat doldursanız dahi ikinci elde satarken midline olacak, vs zor seçim

Hocam 220 bin civarı para verdikten sonra golf 8 in 1.0 ını alırdım. Diyeceksiniz o paralara yok hocam ama belki kampanya filan olur 230 civarı satarlar. Acelesi yoksa biraz daha beklerdim. Sizin alacağınız ikinci ellerinde fiyat olarak yükseleceğini sanmıyorum.

Yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaştığınız için sağolun. 1.0 tsi işimi görecek gibi .
1.0 highline için bütçe yetişmiyor. Azami 220 bin tl bütçe ile iki seçeneğim var:
Birincisi 2018 model,30 bin km,comfortline ,110 bg.
İkincisi 2020 model, sıfır veya 5bin km, midline ,115 bg.
Bizimki eski kafa [emoji4] yeni ve az kullanılmış olduğu için ikinci seçeneğe gidiyor. Ama sizin yorumlarınızdan birinci seçeneğe yönelmem gerektiğini anlıyorum. Şu an halen 82 bg getz kullanıcısı olduğumdan ikisi de bana 'comfort' [emoji4]
Vereceğiniz karar şimdiden hayırlı olsun. Zaten Getz den sonra hangisini alırsanız alın sizi mutlu eder.
Eğer seçenekler comfort ve highline olsaydı ben de en yenisini tercih ederdim, ama midline için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Sadede koltukları bile tercih etmemem için yeterli bir sebep.
Seçenek imkanınız olduğu için yazdım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Hocam , her bir yorum çok faydalı oldu. En kısa zamanda golflü olarak aranıza katılmayı diliyorum. Bu forumu sevdim. (Üstteki ilan favorilerimde)

@Ayhana  golf7 midline plus a 220 bin verdikten sonra onu alacağınıza biraz daha koyup golf 8 impression alin bence hem kasa olarak hemde özellik olarak midline dan her türlü iyi, bi kere yeni çıkmış modele  son kasaya binceksiniz ayrica ondaki 1.0 tsi motor revize edilmis tuketimi ve performans eğrisi daha iyi bi motor var, ha illa golf7 alcam derseniz comfort donanim altına düşmeyin bence

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uzun zaman sonra tekrar merhaba değerli hocalarım.  Yoğunluktan yazamamıştum ama 2017 model golf 1.4 tsi comfortline aldık yaklaşık bir buçuk ay önce. Burada 1.0 daha uygun diye konuşmuştuk ama 1.4 denk geldi.  Oldukça memnunuz. Hızlanmaları , yokuş performansı gayet iyi. Karma yakıt tüketimi 5.5 lt ve 6.5 litre arasında yoluna göre değişiyor. Hepimize kazasız belasız yolculuklar.

Geri
Üst Alt