1.0 tsi mi 1.4 tsi mi ?

yildirimberkay

Yeni Üye
İsim
Berkay Yıldırım
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Hayatım boyunca her zaman bir golf almak istedim, şimdi bu şans elime geçti ama hangisini tercih edeceğimi bilemedim. 1.0 tsi midline manuel mi yoksa 1.4 tsi comfortline manuel mi almalıyım ? 1.4 beni ekonomik olarak biraz sıkıntıya sokabilir yani cebimden bi 15-20 k fazla çıkıcak. 1.0 tsi midline manuel sizce iyi mi alınır mı yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam hız tutkun varsa 1.4 öneririm benim 1.4 2017de üstüne yazılım var stock ACTlere atıyo 2 boy rahat, he ama yok orta performans diyosan 1.0da gayet iyi gidiyo 200ü çok rahat kasmadan görüyo tercih meselesi 1.4 vites alçaltıp gazı verdiğinde cidden güzel yapıştırıyo koltuğa o his 1.0da tam olarak yok ama 1.0 yine baya tatmin eder hatta 1.6tdidan çok çok daha fazla tatmin eder

Almışken 1.4 alın bence arada yakıt farkı o kadar bisey de yok

Bende 1.0 var dsg comf.1.4 u hep merak ediyorum.Ama satici zorla 1.0 al alda al.Aldik 7 ay oldu.Bu gece bile kafaya taktım yok yol tutuş yyok bilmem nnd bağımsız torsiyon oku oku kafam bi milyon 1.0 torsiyon.karsilastirma videolari izle izle...yeni focus bile torsiyon artik.geyik testinde focusta 245 35 19 jant lastik var yok oyle. İyyii boyle iyi...Sonuc olarak 1.4 bagimsiz susp.0.100 u 9.4 sn mi ne 1.0 in 9.8 sn.sanirim son hizlarida nerrdeyse ayni.1.0 in yakiti az ben son derece memnunum vergisi az.1.4 ler uretilmicek yerine 1.5 le.1.0 tsi gelecek.Bugece neden kafaya taktiysam Allah baska dert vermesin.Passat trentline 1.4 manuel vardi Jetta higline 1.4 dsg vardi ayni paralara Golf 1.0 dsg comf.aldim.Vu isin sonu yok sanırım 😁😁Benimde yardima ihtiyacim var...

@yildirimberkay hocam 15-20 bin büyük paralar ama aldıktan sonra inanın midline plus keşke almasaydım diyecek ve comfortline da bulunan donanım eksikliklerini hissedeceksiniz ayrıca kendiniz donanım ekleyim deseniz cebinizden çok daha büyük paralar çıkacak.En azından 1.0 comfort donanımı almanızı öneririm.1.4 ile 1.0 arası ciddi vergi farkı var.bende  1.4 araç var ama benim aldığım zaman 1.2 vardı bazen 1.2 alsamıydım diye düşünmüyor değilim vergi yüzünden.bu sene vergi düşecek diye seviniyordum ama zamla daha da arttı

İkinci el alıcaksanız 1.0 comfort ve 1.4 comfort arasında ciddi fiyat farkı var . Sıfırda da 5-7 bin oynuyor sanırım .

1.4 Avantajları :

1. Bağımsız Süpansiyona sahip

2. Daha fazla bg ve torka sahip 

3. Aftermarket parçaları rahatlıkla nulanabiliyor.

1.0 Avantajları :

1. Daha ucuz

2. Şehir içi daha az yakıyor

1 yıla yakındır 1.0 tsi kullanıyoruz biz çok memunuz tavsiye ederim . Eski 1.4 alacağımıza yeni 1.0 almıştık .

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Hayatım boyunca her zaman bir golf almak istedim, şimdi bu şans elime geçti ama hangisini tercih edeceğimi bilemedim. 1.0 tsi midline manuel mi yoksa 1.4 tsi comfortline manuel mi almalıyım ? 1.4 beni ekonomik olarak biraz sıkıntıya sokabilir yani cebimden bi 15-20 k fazla çıkıcak. 1.0 tsi midline manuel sizce iyi mi alınır mı yorumlarınızı bekliyorum.
Hocam 1.4 yerine 1.0 comfort + can tavan alın. Sonra bana dua edin :)  bakarsınız bu dualar ile kurtuluruz. 

Bence 1.4 sadece highline alınmalı. Tabi bu benim fikrim.

• Beğen
Tepkiler: MHC
@yildirimberkay hocam ne alırsan al highline al. Almadan önce golf bu boşu bile yeter mantığıyla o heyecanla golfü alırsınız ama 6 ay sonra soru işaretleri 1 yıl sonunda donanım ekleme 2 sonra da satmayı düşünürsünüz highline bile artık donanım olarak günümüz şartlarına cevap vermiyor malum 8 bekleniyor. O kadar para verip de aldığınız araçta en basitini söylüyorum kararan iç dikiz ayna yoksa adam arkadan farı dayıyorsa lanet okursunuz. Torsiyon olayına gelince kesinlikle konforu ve yol tutuşunu etkiliyor üreticinin açıklaması "kullanıcının bu farklı anlaması zor"  olsa da resmen aklımızla dalga geçiyorlar. 2004 fsi golf 5 in arkası daha konforluydu. bende 1.6 tdi var torsiyonlu arka nerdeyse makaslı doblo gibi alışveriş merkezi girişlerindeki kasislere az hızlı girsem arkada oturanların kafalar tavana değecek, tutuş derseniz hızlı girdiğiniz virajlarda ve dik dönüşlerde araç arakadan kaydırmaya meyilli önü tutabiliyorsunuz ama arkalar kesinlikle kaymaya çabuk başlıyor. İşin özeti golf alırsanız ve ekonomiyi zorlarım derseniz 1.0 high sizin için mantıklı duruyor. Not: 1.0 hiç kullanmadım motor performansı hakkında bilgim yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erman @Erman @Erman @bf417 @yusuf Hocam vergi demissiniz de 2018 1.0 yeniyiyil vergisini alti aylik 345 gibi bir rakam ödedik.1.4 lerin nekadardir acaba?1.0 dsg ile az önce gazladim s te gerçekten muazzam gidiyor.1.4 ü insan merak ediyor.1.0 comf.camtavan dsg muazzam olur.Bende cam tavan da yok😂😁

@Erman @Erman @Erman @bf417 @yusuf Hocam vergi demissiniz de 2018 1.0 yeniyiyil vergisini alti aylik 345 gibi bir rakam ödedik.1.4 lerin nekadardir acaba?1.0 dsg ile az önce gazladim s te gerçekten muazzam gidiyor.1.4 ü insan merak ediyor.1.0 comf.camtavan dsg muazzam olur.Bende cam tavan da yok😂😁
Hocam 1.4 ile 1.0 arasında ciddi bir fark yok. Tabi 125 bg için konuşuyorum. 

@yildirimberkay 1.0 alınacaksa Mk7,5 Highline alırdım., Midline Plus almazdım araç çok boş pek çok ihtiyacınız eksik kalır pişman olablirsiniz., Her iki araçta manuel olacağına göre ve anladığım kadarıyla "makyajlı kasa" bakıyorsunuz., ben sizin yerinizde olsam Mk7,5 makyajlı kasa yerine., makyajsız kasa Mk7 Comfortline 1.2 TSI bakardım hem cebinizi zorlamaz hem de 1.0 motora göre az da olsa biraz daha tatmin edici performans elde edersiniz.,

1.0 motorun 3 silindirli olduğu unutulmamalı.,  performası kötü değil ancak 4 kişi ve bagaj dolu şekilde yolculuklarda + bu yük altında aracın hızlanması, yokuş tırmanması, sollamalarda veya ani hızlanmalarda motor ister-istemez yorulacaktır..

Pek çok insan 1.0 motorda tek kişi ve bagaj boşken ivmelenmesi/hızlanması ile performansını değerlendiriyor bu bence yanlış., 1.0 motorun en sevdiğim yanı 3 silindirli motorun sesi çok hoş., bu söylediklerimden 1.0 motor aracı çekmiyor, zayıf kalıyor diye bir yanlış anlaşılma olmasın., gayet yeterli performası var ancak araç dolu ve yük altındayken 3 silindirli 1.0 motordan performans beklerseniz motoru ciddi şekilde hırpalanmasına sebebiyet verirsiniz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.4 Higline alin geçin rahat edersiniz.

bende comfortline golf var bu araç bile bomboş geliyor sırf o yüzden satmayı düşünüyorum. Ticari caddylerde bile olan otomatik far yağmur sensörü bile yok comfort araçta. midlineyi hiç düşünemiyorum. almışken dolu araç almanızı tavsiye ederim.

@forzaGilles Yorumunuza katılıyorum fakat 3 silindir motorun 4 silindirle ayni uzun ömürlü olacağını dusunuyorum teknik verilerde 3 silindirin piston çapı piston uzunluğu artitirilmis motorun icindeki krank mili mi tam bilmiyorum o yok motor 4 silindire gore daha rahat çalışıyormus.Hatta bazi yabanci forumlarda 4 silindire gore daha verimli motor içi surtunme en aza indirilmis olarak okumuştum.

Geri
Üst Alt