Sizce İdeal Yağ sıcaklığı Ne Olmalı

50'nin altina düsmesi süpheli geldi, hemen video cektim ama videoda 80-55 arasi gidip geliyordu
Büyük ihtimalle havanin soguk olmasi, düsük devirde sürmem sebep olmustur
Video

https://1drv.ms/v/s!AnBNP0woyOQlgRbx5VqLQgCSRJ-k
Geçmiş olsun.
Tesla hız göstergesi gibi olmuş.

Gaz ile fren aralığında yükseliş ve düşüş görünen. Yani sensör yağa temas edince yüksekliyor , temas etmeyince düşüyor gibi. Bu da sensör sorununa işaret olabilir.

Geçmiş olsun.
Tesla hız göstergesi gibi olmuş.

Gaz ile fren aralığında yükseliş ve düşüş görünen. Yani sensör yağa temas edince yüksekliyor , temas etmeyince düşüyor gibi. Bu da sensör sorununa işaret olabilir.
Yarin aksam üstü 30 dakika motoru iyice isitip kontrol edicem, sürekli kisa mesafe sürdügüm icinde olabilir diye düsünüyorum, ama olasi arizada garantiye girmesi gerekir

@krym sürüşte bir farklılık var mı? Uyarı da vermedi anladığım kadarıyla. Sizin yağ muayenesi de aldığınızdan önce görünüyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yağ uyarısı vermeye alternatif bu şekilde bir uyarı mı vermeye çalışıyor? Olur mu olur.

@krym sürüşte bir farklılık var mı? Uyarı da vermedi anladığım kadarıyla. Sizin yağ muayenesi de aldığınızdan önce görünüyordu yanlış hatırlıyorsam. Yağ uyarısı vermeye alternatif bu şekilde bir uyarı mı vermeye çalışıyor? Olur mu olur.
Benimde aklima gelmedi degil, bende bundan süphelendim, servis 3 ay sonra 1 yili doldurun, uyariyi dikkate almayin dedi, ufak bir yazilimla olur, panik yaptirir insana, kosa kosa servise gider insan, normalde 21 martta gidecektim, önümüzdeki hafta sali günü gitmeye karar verdim ,eger öyleyse ise yariyor panik yaptirma :)

Gerci ekranda cikmasi gerekirdi sensör hatasi diye

Son düzenleme:
@krym özetle "ateş seni çağırıyor" pardon "servis sizi çağırıyor" diyebiliriz.

Normalde 90 civarı gazlayınca 110 a kadar çıkıyor. Sizin sensörüde yada müşürde sorun var sanki.

Sensör arızası. Sıcaklık seviyesinin bu kadar hızlı artış ve azalışı fiziksel olarak da mümkün değil zaten.

@krym yağ sensörü arızası gibi duruyor., bir ara bazı tsi ‘larda bu sıkıntı oluyordu., ama 1.5 tsi da ilk defa duydum
1.5 tsi’larda termostat ve turbo wastegate kolununun gevşemesinden dolayı şıngırdama sesi de oluyor. Bütün kronikler devam ediyor vw’de sağolsun.

Geri
Üst Alt