VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

merhaba ,
start-stop devre dışı bırakılması ile kodlamayı görmüştüm ,
şimdi aklıma gelen şu ,
bu start-stop'u araç durduktan 5-10saniye sonra devreye girmesi için bir kod var mı ?
sıkışık trafikte veya kavşakta her durmamda direk devreye girmesi yerine ışıkta durduktan sonra hafif ilerleme gerektiğinde devreye hemen girmesi yerine 10 saniye sonra arabayı stop etse süper olacak bence :)

elimde odis ve vdcs var uzaktan bağlanıp tüm özellikleri açabilecek arkadaş varmı . 2015 golf 1.6 tdi hingline

@emrdmrc fren pedalina belli bi seviyede basmazsaniz start stop motoru kapatmiyor, ben bununla rahatlikla ne zaman kapatacak ne zaman kapatmayacak ayarlayabiliyorum. Durunca hafif basiyorum frene motor kapanmiyo, biraz daha basinca kapaniyo, duruma gore kullaniyorum bunu.

@ugur010 yardimci olurum acmak icin, gerci kodlamalar kolay kendinizde rahatlikla yaparsiniz madem kablo var.

o şekilde kullanıyorum bende ancak bu kez de araba sanki hareket edecek gibi sürekli kavramada motorda bir yük kalıyor devir 1,5larda , sıkışık trafikte oluyor ama ışıkta beklerken mesela yada kavşakta arabalara yol verirken tam basmak zorunda kalıyorum 5saniye sonra hareket etmek isteyince stop etmiş oluyor :)

@emrdmrc hmm bende tam oyle değil, auto hold devreye giriyor rolanti devrine düşüyor araba ama motor stop etmiyor, frene biraz daha fazla basarsam stop ediyor. Siz ya auto hold kapali kullaniyorsunuz yada farklı çalışıyor, araba kac model?

@emrdmrc hmm bende tam oyle değil, auto hold devreye giriyor rolanti devrine düşüyor araba ama motor stop etmiyor, frene biraz daha fazla basarsam stop ediyor. Siz ya auto hold kapali kullaniyorsunuz yada farklı çalışıyor, araba

autoholdu hiç kullanmıyorum ayağımı gazdan çekince arabanın hareket etmesi akıcı trafikte rahat oluyor ama autohold tutunca her seferinde gaz ver fren yap sinir oluyorum :D araç 2015 model

@ugur010 yardimci olurum acmak icin, gerci kodlamalar kolay kendinizde rahatlikla yaparsiniz madem kablo var.
vcds kullanmayı bilirim forumdaki konulardan fakat odis kullanmayı bilmiyorum odis ile kalan özellikleri açmak için video oynatma vs gibi özellikleri.

@ugur010 video oynatma bazi unitelerde var sadece, oda hali hazirda Video oynatan ama hareket halinde guvenlik nedeniyle kapatiliyor, hareket halindeyken oynatacak hale getiriliyor. Video oynatmayan bir cihazi oynatir hale getirmenin yolu yok yani.

@CemK Cem hocam.
Bizlerdeki 840C oynatan mı oynatmayan mı?

@Terms 840C Video oynatmaz, Harman Ünite gerekiyor, galiba yeni nesil araclarda gelen Mib3 cihazlarda oynatiyor.

merhabalar.. golf 7 comfortline araca taiwan çift u led taktırtım. u ledlerin aracın kilidini açtığımda yanmasını istiyorum.. kodlamasını bilen varsa yardımcı olabilir mi .. iç aydınlatmaya mı kodlanması gerekiyor acaba 🧐

@Terms 840C Video oynatmaz, Harman Ünite gerekiyor, galiba yeni nesil araclarda gelen Mib3 cihazlarda oynatiyor.
Benim 2021 Caddy'de Composition Color var ve video oynatmıyor. vw ticari sayfasındaki tanıtımlarda bu multimedyadan hiç söz edilmiyor sadece Discovery Pro tanıtımı yapılıyor. Fakat standart olarak ülkeye en düşük multimedyalı araçlar geliyor. Tanıtımı yapılanlar opsiyon donanımlar hep.. Dünyada sahtekarlıkta üzerimize yok vesselam.

Ekli dosyalar

• caddy.jpg
    caddy.jpg
    351.5 KB · Görüntüleme: 9
Herkese iyi akşamlar passat b8 aracımdaki usb yi carplay destekli usb port ile değiştirdim kodlama yapmam gerekiyor kodları bilen arkadaş paylaşabilir mi?

İyi akşamlar arkadaşlar, sorunum arıza kodlarıyla ilgili.

Bazen farklı hatalar versede resimde gördüğünüz bu 2 hata sürekli var. Bu hataları nasıl giderebilirim, ve bu hatalara sebep olan kodlama hangisi olabilir ? Google'ye yazıp bakındım fakat çözemedim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-11-30 at 22.57.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-30 at 22.57.37 (1).jpeg
    64 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2021-11-30 at 22.57.37.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-30 at 22.57.37.jpeg
    63.5 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Üst Alt