Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

5-30 Castrol yağ Fordda 80 küsür TL Toplam, litresi 20 TL civarıydı yarın faturanın birini çeker eklerim. [emoji4] 
VW yağ konusunda soygun bence. 
Eski model için öyle ucuz eren. Yeni mondeo ve focus için öyle olacağını sanmam

5-30 Castrol yağ Fordda 80 küsür TL Toplam, litresi 20 TL civarıydı yarın faturanın birini çeker eklerim. [emoji4] 
VW yağ konusunda soygun bence. 
Arkadaşım yeni tucson bakımını hyundai blue card ile 400 küsürlerden 360 tl ye indirterek yaptırdı
15.000 bakımı.

2016 nın başında clio 4 için yıllık bakıma 500 TL istemişlerdi servis. Bende garantisi bitti diye özelde 300 e yaptırmıştım [emoji4]

Bana da bugün arabam müjdeyi verdi.Trafik sigortası ile kaskoda var.

9da5666415c10d76feb7e947d30305e1.jpg

Arkadaslar selam,

Haftaya kismetse tatil icin uzun yol yapacagiz toplamda 2500km kadar, bakimlari 30binde yaptirdim suan 37 bin de, arac 2015 modell klima gazi ve filtreleri degistirmeye ihtiyac varmidir?

Arkadaslar selam,
Haftaya kismetse tatil icin uzun yol yapacagiz toplamda 2500km kadar, bakimlari 30binde yaptirdim suan 37 bin de, arac 2015 modell klima gazi ve filtreleri degistirmeye ihtiyac varmidir?
Yoktur hocam iyi yolculuklar

Arkadaslar selam,

10 bin km.de Aracın yağında yaklasık 1 lt eksilme olması normaldir.  Orijinal motor yağından 1 lt alarak bagajda tutmanızı öneririm.

Lastik hava basınçlarını uzun yola göre bir lastikçide ayarlatmanizı

Şehirler arası yollar yerine şehir merkezlerinden yakıt almanızı öneririm.

Klima gazının ömrü uzun olsun diye kışın ayda 1 kez açmanız yeterlidir.

Filtreler zaten bir sonraki bakıma kadar sorum olmayacaktır.

Hayırlı yolculuk dilerim.

@silvershadow hocam uzun yol için bu değerler kaç olmalı kapıda yazan değerler 2 kişi için 29, 4 kişi için sanırım 31 di, 2 kişiyiz birde bebek, ben 31 olarak set etmiştim, lastikçilere kalsa 40 psi basacak. 

Yararlı bilgiler için teşekkürler

@silvershadow hocam uzun yol için bu değerler kaç olmalı kapıda yazan değerler 2 kişi için 29, 4 kişi için sanırım 31 di, 2 kişiyiz birde bebek, ben 31 olarak set etmiştim, lastikçilere kalsa 40 psi basacak. 

Yararlı bilgiler için teşekkürler
Değerli Hocam 

Uzun yolda veya araç yüklüyken Önler 35 arkalar 41 olmalıdır 

Uzun yolda nispeten yüksek hız ve yüklü kabul edilecek bagaj ve yolcu ağırlıklarına maruz kalan lastiklerin yola temas eden yüzeyini arttırmak üzere bu yok tercih edilir.

Eğer konforsuz bulursanız bir kaç psi düşebilir ancak daha düşük hızda seyretmek koşuluyla. :) can ve mal güvenliği için önerilen değerler bu yöndedir.

Daha detaylı bilgi ve birazcık da  eğlence için. Alttaki linkteki bağlantıyı tavsiye ederim.

Saygı ve sevgilerimle 

Merhaba, 

aracımın 75 Bin km bakımı geldi ancak şuan bulunduğum konum itibariyle bakımını yaptıramayacağım , yaklaşık 1000 km sonra yaptırabilirim sizce bu araç için sıkıntı olur mu ? 

Merhaba, 
aracımın 75 Bin km bakımı geldi ancak şuan bulunduğum konum itibariyle bakımını yaptıramayacağım , yaklaşık 1000 km sonra yaptırabilirim sizce bu araç için sıkıntı olur mu ? 
Sıkıntı olmaz hocam ama mümkün olduğunca erken yaptırın

Geri
Üst Alt