Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

Merhaba Arkadaşlar, 

An itibari ile mevcut durum resimde göreceğiniz gibi,  yağ değişimine ve muayeneye 25 gün kaldı uyarısı alıyorum. Aracın garantisi bitti, servise gittiğimde sadece yağ değişecek değil mi?

Yorumlarınızı rica ederim.

Not: Araç 31 Mart 2015 trafiğe çıkışlı ve şuan 39000 km de, standart olarak senesini doldurmaya yakın servise gidene kadar bu şekilde kullansam herhangi bir sorun yaşanır mı?

Saygılarımla

IMG_1329.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba Arkadaşlar, 

An itibari ile mevcut durum resimde göreceğiniz gibi,  yağ değişimine ve muayeneye 25 gün kaldı uyarısı alıyorum. Aracın garantisi bitti, servise gittiğimde sadece yağ değişecek değil mi?

Yorumlarınızı rica ederim.

Saygılarımla
Değerli Hocam 

Ekteki dosyada hangi bakımda hangi kısimalrin kontrol edildiği detaylı şekild e yer alır

Aracın motor ve sanziman ozellikelrine gore değişiklikler gösteren bu bakimın Sadece yağ değişiminden ibaret olmayacağını özet olarak söyleyebilirim.

Ekli dosyayı görüntüle bakim_araliklari.pdf

Değerli Hocam 

Ekteki dosyada hangi bakımda hangi kısimalrin kontrol edildiği detaylı şekild e yer alır

Aracın motor ve sanziman ozellikelrine gore değişiklikler gösteren bu bakimın Sadece yağ değişiminden ibaret olmayacağını özet olarak söyleyebilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 13011
Üstadım, araç 2015 mart sonu trafiğe çıkışlı olduğundan ve henüz 39000 km de olduğundan, senesinin dolması bekleyeyim mi yoksa, 25 gün kaldı uyarısına göre yıllık bakımı önemi çekeyim? 

Senesinin dolaşımı bekleyin Hocam

Hatta genellikle aracın kaskosu trafik sigortası ve bakımı bir araya geldiği için bir ay kadar gecikebilir

Senesinin dolaşımı bekleyin Hocam

Hatta genellikle aracın kaskosu trafik sigortası ve bakımı bir araya geldiği için bir ay kadar gecikebilir
Sizinle yazışırken Erel den Servisteki arkadaş ile yazışıyordum,  kendisi en son bakımı geçtiğimiz sene 10 uncu ayda yaptığınızdan dolayı yani 1 yılın dolmasına 25 gün kaldığından uyarıyı dikkate alarak servise gelmeniz gerekiyor dedi, ben yıl dolmadan km yi doldurduğum için otomatik olarak yıllık bakımı öne çekmiş oldum :)  ilginiz için teşekkür ederim.

saygılarımla

Merhabalar. 2. el olarak almıs oldugum aracım su an 64.000km ye geldi, en son 2015 yılında servisteki bakım kayıtlarında dsg guncellemesı yapıldıktan sonra dısarda ozel servıste perıyodık bakımları yapılmıs. Görüştüğüm farklı özel servisler triger konusunda (zincir/kayış) farklı şeyler söyleyerek kafamı allak bullak etti.

65.000 kmlerde periyodik bakım harici yaptırmak gereken birşeyimiz var mı arkadaşlar?

Triger,şanzıman yağı aklıma gelenler bunlar.

Araç 1.4 tsi dsg 2012 mk7.

Merhabalar. 2. el olarak almıs oldugum aracım su an 64.000km ye geldi, en son 2015 yılında servisteki bakım kayıtlarında dsg guncellemesı yapıldıktan sonra dısarda ozel servıste perıyodık bakımları yapılmıs. Görüştüğüm farklı özel servisler triger konusunda (zincir/kayış) farklı şeyler söyleyerek kafamı allak bullak etti.
65.000 kmlerde periyodik bakım harici yaptırmak gereken birşeyimiz var mı arkadaşlar?
Triger,şanzıman yağı aklıma gelenler bunlar.
Araç 1.4 tsi dsg 2012 mk7.

Yağ filtre harici buji değişiyor galiba

Sağolun Yusuf Hocam. Bujı değişmiş, periyodik bakım yapıp yola devam :)
Şanzıman yağı 50-60.000 gibi değişir özellikle araç dsg ise önem arz eder ama ya değiştirmek istemezler yada şanzıman yağı ömürlüktür değişmez derler., tabii bu büyük palavradır..

Golf 7 tdi / 60.000 km'de değişecek filtre elemanları için marka önerir misin arkadaşlar.?

60k bakımında ekstra mazot filtresi de var.

merhaba kolay gelsin herkese ,

araçların geçmiş servis kayıtlarını incelemek istesek online bir sistem var mı bildiğiniz ?

mesela Volkswagenim uygulamasında yapılan bakım tarihleri belirtiliyor ancak neler yapıldığına dair bilgi mevcut değil .

bunları öğrenmek için yetkili servise uğramaktan başka yol yok mu ?

hocalaımr selam,

bir arkadaş yağ konusunda araç bakımının 15bin , 30bin, 45bin yada yıl  olduğunu yazdı,

VW sitesinde 30binden sonra 60bin de bakım yazıyor. Aracım 2015 tsi şuan 44bin de, ne zaman bakım gerekiyor?

hocalaımr selam,
bir arkadaş yağ konusunda araç bakımının 15bin , 30bin, 45bin yada yıl  olduğunu yazdı,
VW sitesinde 30binden sonra 60bin de bakım yazıyor. Aracım 2015 tsi şuan 44bin de, ne zaman bakım gerekiyor?
Hocam tabloyu tam hatırlamıyorum ama her 15.000 km'de yap bakımı ayrıca belli periyotlarda farklı değişimler yapılıyor. O sebeple 45.0000 yer almamış olabilir.

Merhaba 2013 1.4 tsi dsg 140 bg  act aracım var 23000 km de en son bakımı mart ayında yaklaşık 3000 km önce özel serviste yapılmış diğer bakımlar yetkili serviste yapılmış sizce iyi niyet garantisinin devamı için servise aracımı götürmeli miyim?  Servis ile görüştüğümde iyi niyet garantisi diye bir şey olmadığını sadece bakımlarını düzenli şekilde burada yaptırmanız durumunda oluşan bir problem durumunda indirim yapıyoruz falan dedi kafam karıştı tavsiyelerinizi merak ediyorum

Merhaba 2013 1.4 tsi dsg 140 bg  act aracım var 23000 km de en son bakımı mart ayında yaklaşık 3000 km önce özel serviste yapılmış diğer bakımlar yetkili serviste yapılmış sizce iyi niyet garantisinin devamı için servise aracımı götürmeli miyim?  Servis ile görüştüğümde iyi niyet garantisi diye bir şey olmadığını sadece bakımlarını düzenli şekilde burada yaptırmanız durumunda oluşan bir problem durumunda indirim yapıyoruz falan dedi kafam karıştı tavsiyelerinizi merak ediyorum
Güvenmem şu durumda yetkili servise

Geri
Üst Alt