Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

Orhan dedi:
ışıkları düzelttim ve araç muayenesinden bugün geçtim arkadaşlar.

araçta 2 adet üçgen reflektör olacakmış. teki varsa hafif kusur yazılıyor.

motor numarası sol yan tarafta demiştim orada bir etiket var fakat o değilmiş motorun alt tarafında plaka varmış. başka bir görevli baktı bugün onu yine bulamadı. tek hafif kusurum bu oldu ve böylece muayene onaylandı. ön plakaya pulu yapıştırıldı. :'(
Geçmiş olsun. Motor numarası gömme ve blokta olacak. Göremeyebilirler :)

Merhaba arkadaslar aracimda bir cok kodlama bulunmakta bunlar muayenede sorun olur mu? Sorun oldugunu bildiginiz kodlamalar var midir? Tesekkurler

Merhaba arkadaslar aracimda bir cok kodlama bulunmakta bunlar muayenede sorun olur mu? Sorun oldugunu bildiginiz kodlamalar var midir? Tesekkurler
Işık kanalları ile alakalı kodların çoğu muayeneden geçmez. Gerisi sorun olmaz. Siz neler olduğunu yazın ona göre cevap verelim ;)

amerikan park kodlamasi , stop sinyallerin cakarli yanmasi, geri vitese takildiginda sag aynanin asagi inmesi , kadran selamlama ,ek yakit gostergesi,leaving home uygulamari suan aklima gelenler

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

amerikan park kodlamasi , stop sinyallerin cakarli yanmasi sorun çıkartır.

bende bugün girdim muayeneye amerikanları kapattırdım mis gibi girdim çıktım, riske girmeye değmez bence..

Selektorde sislerin yanmasi herhalde sorun olmaz ona baktiklarini gormedim hic. 

Amerikan park zaten gecmiyor bu kesin

sinyallerin cakarli yanmasi belki sorun olmaz bu arabada boyle yaniyor kardesim dersiniz. Ama 3.stopla birlikte yanarsa sorun yapabilirler. 

stoplarin sinyal gibi yanmasi kesin gecmez

bunun disindaki kodlamalarin tuvturkla ilgisi yoktur. 

Ayna kadran dwa onay sesi filan onlarin isi bunlara bakmak degil zaten. 

Ben amerikan parkla geçtim ama stoplarla sinyaller geçmez

Muayeneye girmeden önce dörtlülerinizi yakın dörtlüler yanarken arabayı teslim alsınlar

Herkese merhaba. Daha öncede Golf forumlarına sordum ancak çevremdeki insanlar maalesef hala kafamı karıştırıyor. Daha önce muayenelerden geçmiş 5 kişilik araçları 4 kişilik yazmadığı için muayeneden bırakıp ruhsat değişikliği yaptırma furyası çıkmış. Çevremde 1 adet Jetta ve 1 adet Focus bunları yaşadı. Araçların 2'sinde de arkada 3 emniyet kemeri ve 3 kafalık mevcut. İşim garibi ruhsatı ilk değiştirdiklerinde sizi ruhsat parası kandırmışlar sonraki muayenede görürsünüz demiştim ama sonraki muayeneden de Bu şekilde geçtiler. Şimdi ben 1 ay sonraya muayene randevusu aldım. Aracım Golf 7 ve ruhsatta 5 kişilik araçta arkada 3 kafalık ve 3 emniyet kemeri mevcut. Ne yapacağım konusunda kafam baya karıştı. Yakın zamanda aracını muayeneye götüren Golf7 sahipleri bu konuda ne yaşadı bilgi verebilirse sevinirim. Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Herkese merhaba. Daha öncede Golf forumlarına sordum ancak çevremdeki insanlar maalesef hala kafamı karıştırıyor. Daha önce muayenelerden geçmiş 5 kişilik araçları 4 kişilik yazmadığı için muayeneden bırakıp ruhsat değişikliği yaptırma furyası çıkmış. Çevremde 1 adet Jetta ve 1 adet Focus bunları yaşadı. Araçların 2'sinde de arkada 3 emniyet kemeri ve 3 kafalık mevcut. İşim garibi ruhsatı ilk değiştirdiklerinde sizi ruhsat parası kandırmışlar sonraki muayenede görürsünüz demiştim ama sonraki muayeneden de Bu şekilde geçtiler. Şimdi ben 1 ay sonraya muayene randevusu aldım. Aracım Golf 7 ve ruhsatta 5 kişilik araçta arkada 3 kafalık ve 3 emniyet kemeri mevcut. Ne yapacağım konusunda kafam baya karıştı. Yakın zamanda aracını muayeneye götüren Golf7 sahipleri bu konuda ne yaşadı bilgi verebilirse sevinirim. Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben daha dün girdim muayeneye. Ruhsatta 5 kişilik yazıyor ve araçta toplamda 5 emniyet kemeri var. Önceki başka model aracımda 5kişilik yazıyordu ama 4 kemer vardı. Bende arkaya orta kemer ekletip öle geçmiştim. Yani kemer ve ruhsattaki sayı tuttuğu sürece sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar konusu açılmışken sormak istiyorum,

Spor yaylar ve Spacerlar muayene de sorun çıkarmaz herhalde, öyle tahmin ediyorum. Tecrübe eden var mı :)

@gdervisoglu Göktuğ hocam sizin için sıkıntı oluşturacak bir durum oluşmaz ,bende daha önce aynı şekilde 10 kez falan muayeneden geçtim :)  

Arkadaşlar konusu açılmışken sormak istiyorum,

Spor yaylar ve Spacerlar muayene de sorun çıkarmaz herhalde, öyle tahmin ediyorum. Tecrübe eden var mı :)
Değerli Göktuğ Hocam 

Spacer ve spor yaylar sorun değil. 

Yalnızca adaptör denen farklı bijon aralığına sahip jantların uyumluluğunu sağlayan parçalar ağır kusur sayılıyor.

Merhabalar,

Bu vag-com modifikasyonları-ışık oyunları hakkındaki bilgilendirmeleriniz önemliydi. Zira bu forumda olupta aracını bu anlamda elle(t)meyen biri olduğunu sanmıyorum. Şimdi sizlere bir uzmanlık sorusu: '' Yapılan kodlamalar yedek anahtar ile de geçerli mi ? ''

Bunu aranızda test eden biri var mı ?! Nette baktım bulamadım. 

Geri
Üst Alt