Güncel Bakım Masrafları

merhaba arkadaşlar
bu gün mersin opattan 1.6 TDI aracım için yağ fiyatı 2750 tl fiyat verdiler. yakın zamanda servisten başka fiyat alan oldumu acaba

Az önce Konya yetkili servisten disk ve balata teklifi istedim Ön ve Arka için eko seri olursa takribi indirimlerle 3800 tl eko seri olmazsa 5000 tl fiyat verildi.
bende bu gün sadece arkalar için disk ve balat’a fiyatı aldım eko serisi 1745 tl fiyat verdiler. gerçekten bu fiyatlar kabul edilir gibi değil

ön fren balatasını özel serviste değiştirdim, muhteşem bir işçilikle Remsa marka balata ile değişim yapıldı. 1000 km kullandım, balata aracın fabrikasyon balatasından daha iyi fren hissi veriyor.

toplam 600tl.

kaliper ve disk temizlendi.
Bosch marka balata 400 TL+75 tl disk tornalatmaya verdim.

Evet 3.yılı tamamlamak üzere iken bakımı yaptırdım. 1.6 tdi dsg. Km 35000de. Artık polen filtresi ve hava filtresi 2 bakımda bir değişimi öneriliyormuş vw de. Bu bakımda gerek yok dediler ben fiyat çıkartalım uygunsa değiştireyim dedim 800₺ ye yakın bedel çıkarttılar vazgeçtim. Kendim dışardan güzel bir filtre alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Orjinal filtre ürünlerini hangi siteden alabileceğim konusunda bilenler yazarsa sevinirim.

Fren hidroliği değişimi önerildi 3 yıl olduğu için onu kabul ettim bunla birlikte iskontolarla 2000₺ tuttu.

Geçen yıl bu paraya mazot filtresi + hava + polen filtresi ile bakım yapmıştım şimdi böylesine düşük içeriğe bu denli yüksek rakam vermek üzücü ancak arabayı sanayiye sokmayı hiç düşünmüyorum.

Servisten de bir süredir memnunum yaklaşım çok iyi bu sıra. İkame araç da tsi dsg polo verdiler işimden gücümden geri kalmadım hem de test etmiş oldum. Akşam da tertemiz teslim aldım aracımı. Polo da güzelmiş yabancılık hiç çekmedim birçok b segmente göre gayet oturaklı. ama insan golfe binince olması gereken bu diyor.

Ekli dosyalar

• 2ABE7A2D-FD3E-4277-9E70-AD5A9EB26045.jpeg
    2ABE7A2D-FD3E-4277-9E70-AD5A9EB26045.jpeg
    167 KB · Görüntüleme: 70
2013 1.2 tsi dsg, triger değişimi yaptırdım. 1.650 lira bosh marka takıldı. Bazı golf modellerinde devir daim pompası ile birlikte oluyormuş triger. Ikisi bir değişiyormuş neyseki benim ki öyle değilmiş

bu liste her şehirde farklılık gösteriyor değil mi 50/100 tl civarı nakliye mesafe vs. çünkü buji ve fren hidrolik değişimi için fiyat aldım bende araç 3/4 yaş kategorisin de indirimli 1310 tl dediler listeye göre 1117 civarı olması gerek

Benden alıntıladığınız listede!
3-4 yaş indirimli.
Hidrolik + işçilik : 416,85
4 Buji +İşçilik : 907,92
Toplam : 1.324,76₺ dir.

Verilen teklifte fark var ise!
Bazı servisler hidroliği 1L, Bazıları 1,10L bazıları da 1,15Litre yazıyor fark 1,15 Yazmayanlarla çıkar.
Şehirden şehire(servisten servise) Hidrolik ve buji ürün+işçilik fiyatında üstteki eklenen hidrolik miktar farkı çıkabilir vw de. Daha fazla ise mutlaka bir şeyler farklıdır.
+
Siz aracım 3-4 yaş indirim kategorisinde diyorsunuz ama yazdığınız 1117₺ tutarı ben tabloda bulamıyorum?

Son düzenleme:
Benden alıntıladığınız listede!
3-4 yaş indirimli.
Hidrolik + işçilik : 416,85
4 Buji +İşçilik : 907,92
Toplam : 1.324,76₺ dir.

Verilen teklifte fark var ise!
Bazı servisler hidroliği 1L, Bazıları 1,10L bazıları da 1,15Litre yazıyor fark 1,15 Yazmayanlarla çıkar.
Şehirden şehire(servisten servise) Hidrolik ve buji ürün+işçilik fiyatında üstteki eklenen hidrolik miktar farkı çıkabilir vw de. Daha fazla ise mutlaka bir şeyler farklıdır.
+
Siz aracım 3-4 yaş indirim kategorisinde diyorsunuz ama yazdığınız 1117₺ tutarı ben tabloda bulamıyorum?
sahurda uyku sersemliği yanlış hesaplamışım 🤦‍♂️

31E01CA4-DF2D-4111-9E7D-2C2DE95E9604.jpegYeni konu açmak istemedim. Aracım 1.2 tsi bakımdan bu yana 8.000 olmuş ve görseldeki gibi yağ durumu. Ancak araç 5 saattir falan sabit duruyorken ölçüm yaptım. Hatalı bir verimidir sizce? Ek olarak veri doğru ise bu görselde ne kadar eklemek gerekir?

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ekli dosyayı görüntüle 57384

Yeni konu açmak istemedim. Aracım 1.2 tsi bakımdan bu yana 8.000 olmuş ve görseldeki gibi yağ durumu. Ancak araç 5 saattir falan sabit duruyorken ölçüm yaptım. Hatalı bir verimidir sizce? Ek olarak veri doğru ise bu görselde ne kadar eklemek gerekir?
VW araçlarda doğru yağ ölçüm şekli;
motor ısınmış haldeyken, ve motor yağı da ısınmış haldeyken araç düz bir zeminde stop edilip, yağın 2-3 dk. süzülmesini bekledikten sonra yağ ölçümü yapılır (üretici yağın süzülmesini daha fazla beklenilmesini önermiyor)..,

Resimdeki seviye ile dediğim şekilde ölçüm arasındaki fark en fazla 1-2 mm gibi küçük farklar çıkar., şuan için seviye olması gereken yerde ekleme yapmanıza gerek yok., yok benim içime sinmiyor derseniz en fazla 200-250 ml. civarı eklenebilir., fakat asla bu miktardan daha fazlasını eklemeyiniz.

VW araçlarda doğru yağ ölçüm şekli;
motor ısınmış haldeyken, ve motor yağı da ısınmış haldeyken araç düz bir zeminde stop edilip, yağın 2-3 dk. süzülmesini bekledikten sonra yağ ölçümü yapılır (üretici yağın süzülmesini daha fazla beklenilmesini önermiyor)..,

Resimdeki seviye ile dediğim şekilde ölçüm arasındaki fark en fazla 1-2 mm gibi küçük farklar çıkar., şuan için seviye olması gereken yerde ekleme yapmanıza gerek yok., yok benim içime sinmiyor derseniz en fazla 200-250 ml. civarı eklenebilir., fakat asla bu miktardan daha fazlasını eklemeyiniz.
Teşekkürler yarın yola çıkacağım içimi rahatlattınız sağolun.

Ekli dosyayı görüntüle 57384Yeni konu açmak istemedim. Aracım 1.2 tsi bakımdan bu yana 8.000 olmuş ve görseldeki gibi yağ durumu. Ancak araç 5 saattir falan sabit duruyorken ölçüm yaptım. Hatalı bir verimidir sizce? Ek olarak veri doğru ise bu görselde ne kadar eklemek gerekir?
Benim yağ çubuğu koyu renkli anlayana kadar zorlanıyorum bayağı, sizin yağ çubuğu açık renkli güzelmiş belirgin görünüyor hemen.
IMG20220412161521.jpg

Geri
Üst Alt