Güncel Bakım Masrafları

Servisin dediklerinin bir kısmı doğru.,

TSI ACT motor için konuşursak; bu motorda (triger ile devirdaim) birbirine bağlı değiller evet doğru.,

Ancak VAG grubu araçların (TSI / TDI) hepsinde devirdaim pompası yıllardır kronik sorunlu bir parçadır, Uzun yıllardır bu sorun olmasına rağmen malesef parçada iyileştirme de yapmıyorlar., Forumda devirdaim ile ilgili bu zamana kadar defalarca konu açıldı 40 bin km 'de su kaçağı yaşayanlar da oldu, 100 bin km 'de yaşayanlar da oldu., arracı bir anda aniden hararet yapanlarda oldu,

Nerede ne zaman yarı yolda bırakacağı belli olmayan bir parça olduğu için, motorun hararet yapıp (su kaynatıp) zarar görmesini önlemek için., bu tip ağır bakımlarda devirdaim pompasının değiştirilmesi önerilmektedir. O kadar masraf yaptıktan sonra denizi geçip derede boğulmak gibi bişey.,

Zaten aracınız 115.000 km ve 7 yaşına gelmiş, soğutma suyu antifrizi de artık ömrünü tamamlamış durumdayken., antifrizin donma korumasından bahsetmiyorum., sıvının (korozyon/pas) korumasından bahsediyorum., devirdaim değişirken antifriz sıvsı zaten boşalacağı için, motorun da zaten hali hazırda pek çok bölgesi de sökülmüşken hepsini o esnada aradan çıkartmış olurdunuz., ilerde (ne zaman sizi yarı yolda bırakacağı belli olmayan) devirdaim için tekrardan 2. kez işçilik ödememiş olurdunuz. arkadaşların demek istedikleri bu.!
Kaderimize mahkum bırakıldık
Hayırlısı olur inşallah.

Yetkili servis
Ayak yapmış teknik bilgilendirme falan??
Devirdaimi kimin döndürdüğü kendi ömrünü nasıl belirlermiş ?

Açıkça desinler ki
Artık devirdaim trigerle senkronize değişmiyor. Hatta 180.000 den önce gerek yok.

IMG_20220417_205907.jpg
IMG_20220417_205820.jpg

Volkswagenim uygulamasına güncelleme geldi güncelleme sonrası uygulamaya giriş yapamıyorum!
Hesap bulunamadı diyor.

Bu yaptırdığım işlem ile ilgili müşteri memnuniyetinden aradılar.Bende firma ya 3 çalışana 5 puan verdim.Primlerinin kesilmesini istemem.Az önce çalışan aradıki abi 3 vermişsin birine o da bizim primi etkiliyor vs dedi.Bende kendisi ile alakalı olmadığını firmanın fiyat politikasını çok fahiş bulduğumu anlattım.Hatta burda sizlerin dediğini söyledim o 200lira alınıyoras işcilik benim antifirizimin komple boşaltılıp yeniden doldurulması gerekir dedim

Yani Aykan servis politikaları yüzünden aracımdan her geçen gün dahada soğuyorum.Çok km yapmasamda,çok sıkıştırmasamda yola çıkınca acaba ne arıza verecek diye arabanın ağzının içine bakar oldum.

Keşke birlik olunsada toplu olarak ticaret bakanlığı ve Almanya VW ya şikayet edebilsek.Parça ücretleri tamam biryerde eyvallah ama işcilik ücretleri çok fahiş.100bin olduğunda aracı bakıma koysam heralde 1 işcinin maaşının yarısınıda işcilik ücreti olarak ödeyeceğim

Ekli dosyalar

• fatura.jpg
    fatura.jpg
    70.1 KB · Görüntüleme: 87
benimde aynı güncellemedim ama
Merhaba,
@Terms
aynı hatayı bende aldım whatsaptan volkwagen türkiyeye yazdım kayıt oluşturdular. sonrasında tekrar arayarak bilgi verildi ama yine giriş sağlanamadı başka problem yaşayan var mı acaba? Şifremi unuttum seçeneğini kullandığımda müşteri bulunamadı uyarısı veriyor.

Merhaba,
@Terms
aynı hatayı bende aldım whatsaptan volkwagen türkiyeye yazdım kayıt oluşturdular. sonrasında tekrar arayarak bilgi verildi ama yine giriş sağlanamadı başka problem yaşayan var mı acaba? Şifremi unuttum seçeneğini kullandığımda müşteri bulunamadı uyarısı veriyor.
uygulamaya gmail ile kayıtlıydım giriş ekranından google ile giriş yeri var ordan tekrar giriş yapıp aracı tekrar kaydettim düzeldi şuanlık

@Baho_34 Bakalım servis 4L yağı 1.085₺ den nereye çıkardı.
Bakım yaptıran birileri olursa ve fatura paylaşırsa öğreneceğiz.
Bugün Avek Tekstilkent'ten Castrol Edge Professional Longlife III 5w-30 yağı satın alıp servis dışında uygulayacağım söyledim. 1085 lira fiyat verdiler. Zubizu indirimi yok mu diye sordum, sadece serviste yapılan bakımlarda parça indirimi sağlanacağını söylediler.

Bugün Avek Tekstilkent'ten Castrol Edge Professional Longlife III 5w-30 yağı satın alıp servis dışında uygulayacağım söyledim. 1085 lira fiyat verdiler. Zubizu indirimi yok mu diye sordum, sadece serviste yapılan bakımlarda parça indirimi sağlanacağını söylediler.
Evet hocam, eğer o anda araçta bir bakım yada onarım vb yapılmıyorsa aldığınız parçalara indirim uygulamıyorlar.

Az önce Konya yetkili servisten disk ve balata teklifi istedim Ön ve Arka için eko seri olursa takribi indirimlerle 3800 tl eko seri olmazsa 5000 tl fiyat verildi.

Az önce Konya yetkili servisten disk ve balata teklifi istedim Ön ve Arka için eko seri olursa takribi indirimlerle 3800 tl eko seri olmazsa 5000 tl fiyat verildi.
Alaçatıda 280 liraya hamburger yiyen adamlara hitab eden fiyatlar bunlar artık.

Ne zamana kadar tahammül edicez acaba ?

ön fren balatasını özel serviste değiştirdim, muhteşem bir işçilikle Remsa marka balata ile değişim yapıldı. 1000 km kullandım, balata aracın fabrikasyon balatasından daha iyi fren hissi veriyor.

toplam 600tl.

kaliper ve disk temizlendi.

Geri
Üst Alt