Güncel Bakım Masrafları

Fiyat bilgileri fotoda mevcut buna g13 antifriz de dahil %25 yaş indirimi var servis afyon.
1.6 tdi 120 bin bakımı
Yağ vs periyodik bakım masrafı dahil değil. Onu dışarıda liqui ve mann filtre setiyle yaptırıyorum
Yetkili servis G13 var dedi mi?
Servisler G13 yok G12evo var diyor.
VW ye göre G13 artık Audi içinmiş.

Belgenizede yazmıyor G13 olduğu

Yetkili servis G13 var dedi mi?
Servisler G13 yok G12evo var diyor.
VW ye göre G13 artık Audi içinmiş.

Belgenizede yazmıyor G13 olduğu
G13 ya da 12 evo olması olayını önceki sayfalarda takip ettiğim için bizzat belirttim fiyatı neyse hesaplayın g13 istiyorum dedim, parçaya sordular 400 civarı saf su dahil denildi attığım listede yok çünkü o listeyi paket programda 120k bakımı yağ filtre değişimini de kapsadığı için elle parça kodlarını girerek oluşturdular.v kayış gergi makarası ve şarj dinamo kasnağını da ekletirim.
6 yıldır değiştirmediğim fabrika G13 ölçüldü hala -40 ve kırmızılığında pas yağ vs gözle görülür değişme yok tabi göz yanıltıcı olabilir. Koyulan G12 de saf su karışımı türkiye şartlarına göre -25 vs de yeterli olduğunu düşünüyorum.

G13 ya da 12 evo olması olayını önceki sayfalarda takip ettiğim için bizzat belirttim fiyatı neyse hesaplayın g13 istiyorum dedim, parçaya sordular 400 civarı saf su dahil denildi attığım listede yok çünkü o listeyi paket programda 120k bakımı yağ filtre değişimini de kapsadığı için elle parça kodlarını girerek oluşturdular.v kayış gergi makarası ve şarj dinamo kasnağını da ekletirim.
6 yıldır değiştirmediğim fabrika G13 ölçüldü hala -40 ve kırmızılığında pas yağ vs gözle görülür değişme yok tabi göz yanıltıcı olabilir. Koyulan G12 de saf su karışımı türkiye şartlarına göre -25 vs de yeterli olduğunu düşünüyorum.
Teşekkürler detaylı açıklama için.
Ayrıca Antifirizde önemli olan sadece donma derecesi değil.
Aynı zamanda radyatördeki suyun kaynama noktasını yükseltmesi ve suyun temas ettiği yerleri korozyondan korumasıdır görevi.
Bu durumda da Fabrikanın koyduğu karışım oranı %50/50 idealdir.

Bugün Mercan Oto Keşanda 75.000 bakımını yaptırdım, 70.000 km de yasadıgım buyuk ariza sonrası aracın bakımıda yapılmışti ancak tam icime sinmediginden ve yaklasik.7000 km yol yaptimizdan yeniden bakim yaptirma ihtiyacı hissettik. Tum parcalar eko seri olmaksizin orijinal ekipman ile 1279 TL ye geldi. Yağı kendim götürmüştüm 420 TL de Liqui Moly yağ ile 1700 TL ye geldi. 75bin bakımı olmasına ragmen tam bakım olması amacıyla yakit filtresi de degişmiş oldu.

Bugün Mercan Oto Keşanda 75.000 bakımını yaptırdım, 70.000 km de yasadıgım buyuk ariza sonrası aracın bakımıda yapılmışti ancak tam icime sinmediginden ve yaklasik.7000 km yol yaptimizdan yeniden bakim yaptirma ihtiyacı hissettik. Tum parcalar eko seri olmaksizin orijinal ekipman ile 1279 TL ye geldi. Yağı kendim götürmüştüm 420 TL de Liqui Moly yağ ile 1700 TL ye geldi. 75bin bakımı olmasına ragmen tam bakım olması amacıyla yakit filtresi de degişmiş oldu.
hocam, sizin fiyatlar genel olarak yüksek geldi bana, fatura paylaşabilir misiniz? Ayrıca 4lt lm 4200 almadınız mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracım 2017 1.4 TSI Manuel 73.000 Km’de.

Geçen hafta yapılan bakımda ;

Ön-Arka Tüm Balatalar (Hella Pagid) 750 TL
Bujiler (Bosch) 550 TL
Motor Yağı (Castrol) 400 TL
Yağ-Polen-Hava Filtre 325 TL
Karter Tapa Cam Suyu Antifriz 130 TL
Ön silecek (Swf) 180 TL
İşçilik 400 TL

Ö

hocam, sizin fiyatlar genel olarak yüksek geldi bana, fatura paylaşabilir misiniz? Ayrıca 4lt lm 4200 almadınız mı?
Tabiki hocam cekince yuklerim fotograf, TDİ arac 4.7 litre aliyor hocam yağ, arac dizel oldugundan pahalı gelmis olabilir

Aracım 2017 1.4 TSI Manuel 73.000 Km’de.

Geçen hafta yapılan bakımda ;

Ön-Arka Tüm Balatalar (Hella Pagid) 750 TL
Bujiler (Bosch) 550 TL
Motor Yağı (Castrol) 400 TL
Yağ-Polen-Hava Filtre 325 TL
Karter Tapa Cam Suyu Antifriz 130 TL
Ön silecek (Swf) 180 TL
İşçilik 400 TL
Hayırlı olsun.
Balataları bilmiyorum ancak diğerleri bayağı pahalı dışarda yapılan işlem için.
Özellikle motor yağı, buji ve tapa+camsuyu anormal pahalı.

Son düzenleme:
Ayrıca ekleme yapmak istedim , faturayi incelediğimizde filtreler 190 tl tutuyor tapa ve contada 10 tl desek 200 tl , mobil esp1 motor yağı 120 tl 4 litresi eder 320 tl , orjinal parçalar alındıktan sonra dışarda bakima verilecek işçilik 50-60 tl civarında. Seneye servise gitmeyi düşünmüyorum parçaları alıp dışarda yaptiricam zaten aracim manuel vites. Bide halojen fardan bixenona geçeceğimi varsayarak zaten garanti kapsamina aracimi almazlar bide seneye garantide bitiyor. Düşüncem bu yönde peki sizler nasıl düşünüyorsunuz bu konuda ?
hocam ben aracımı 2014 yılında sıfır aldım,her sene yetkili servise götürürüm arabamı,fiyat yüksek olsa da yetkiili servis bakımlı olması heraçıdan faydalı diye düşnüyorum,mesela ekim ayında şehir değşitrmiştim akü değişim ikazı vermiştii aradım yetkili servisi olduğum yere gelip orada aküyü değiştriirler.Son 2 yıldır yağımı dışaradan alıyorum malüm serviste oldukça pahallı (liqly molliy) en azından ordan biraz indiirim olmuş gibi oluyor ayırca zubizu indirim de yapıyolar..

@cengiz74 Hocam neredeyse 4 yıllık mesajı alıntılayıp cevap vermişsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 52223

[/URL][/URL]
Linkten benim aracı kontrol ettiğimde üstteki aksiyon çıkıyor.
@forzaGilles Ali hocam.
Bu geçmişte yapılmış bir şeymidir? Yoksa gidip aksiyonu yaptırmalı mıyım?
Kusura bakma anlayamadığımdan sordum Ali hocam.
Estağfurullah., aracı ilk aldığımda (4-5 önce) yapılacak dediler., basit bir kontrol yapıyorlar., içeriği nedir dedim (arka kapı çocuk güvenlik klidi) vs.. demişlerdi., aracın ilk sahibi değilseniz önceden yapılıp-yapılmadığını servisi arayıp öğrenebiliyorsunuz. benimkini yaptırmış olmama rağmen sorgulama yaptığımda halaa çıkıyor., veya önceden yapılmışsa bagaj stepne bölümüne bir etiket yapıştırıyorlar. ama Türk usülü çalıştığımız için o etiketi her servis yapıştırmıyor., şöyle bir etiket;

img_005xe.jpg

@forzaGilles Teşekkürederim Ali hocam.
Evet bunun gibi bir etiket var avadanlıkta. O zaman benim aracında aslında yapılmış demek olarak anlıyorum.

1.4 tsi aracın 120k da neden trigeri değişti? 180k da değişmesi gerekiyor
Öyle olması gerekiyor maalesef servis 120k da değişmesi gerektiğini söyledi buna ek olarak v kayışı ve makarası ozon sterilizasyonu devir daim pompası da değişti 7100 tl yüzde 25 30 civarı indirimli hali olarak servisten çıktı.

Geri
Üst Alt