Güncel Bakım Masrafları

@kickergls @Kysr038 @forzaGilles
Aynı servisin Adana koluna ben ısrarla 5 yıl oldu antifreez değişimi yapalım dememe rağmen!
Gerek yok eksilirse bakımlarda tamamlıyoruz komple değişim yapmıyoruz dediler.

Peki ne zaman değiştiriyorsunuz dediğimde ise devirdaim değişiminde mecburen değiştiriyoruz başka değişim olmuyor denildi.

@kickergls arkadaşımızın aracına ekleme yapılmıştır.
20-30TL si ekleme kalanı kontrol işçiliğidir.

@kickergls @Kysr038 @forzaGilles
Aynı servisin Adana koluna ben ısrarla 5 yıl oldu antifreez değişimi yapalım dememe rağmen!
Gerek yok eksilirse bakımlarda tamamlıyoruz komple değişim yapmıyoruz dediler.

Peki ne zaman değiştiriyorsunuz dediğimde ise devirdaim değişiminde mecburen değiştiriyoruz başka değişim olmuyor denildi.

@kickergls arkadaşımızın aracına ekleme yapılmıştır.
20-30TL si ekleme kalanı kontrol işçiliğidir.
İşte sıkıntı burda hocam., Ortaokul öğrencisi de kapağı açıp ekleme yapabilir., 30 saniyelik işlem için 200 tl. işçilik aldılar ise.......... yorumsuz. Aracı komple sıvının değişmesi için servis bırakıp, hastalığı tedavi etmek yerine pansuman işi geçiştirip., bir de insanı enayi yerine koymak oluyor bu.

Son düzenleme:
yapılan işlemin faturası
işte kızdığım nokta burası.ekleme yapılacaksa neden kasım ayındaki serviste ekleme yapılmadı.kaçak yoksa kasımdan bu yana nereye gitti bu antifiriz

Ekli dosyalar

• fatura.jpg
    fatura.jpg
    70.1 KB · Görüntüleme: 79
  • Beğen
Tepkiler: SCC
yapılan işlemin faturası
işte kızdığım nokta burası.ekleme yapılacaksa neden kasım ayındaki serviste ekleme yapılmadı.kaçak yoksa kasımdan bu yana nereye gitti bu antifiriz
Aynen dediğim gibi değişim vs yok.
yarım litre antifreez koymuşlar. oysa değişimde devirdaim söküldüğünde yarı yarıya antifreez/saf su koyuyorlar.
Ki sizin araca Yarım litre G12evo konulduğuna göre 50/50 karşım ve hazırdır. Aracınıza sadece 1/4 litre antifiriz eklenmiş.
Böyle değişim olmaz.

Aynen dediğim gibi değişim vs yok.
yarım litre antifreez koymuşlar. oysa değişimde devirdaim söküldüğünde yarı yarıya antifreez/saf su koyuyorlar.
Ki sizin araca Yarım litre G12evo konulduğuna göre 50/50 karşım ve hazırdır. Aracınıza sadece 1/4 litre antifiriz eklenmiş.
Böyle değişim olmaz.
200liraya neyi boşaltıp doldurdular çok merak ediyorum.kaldıki benim bugün oraya gitmemin baş sorumlusu kendileri Kasım ayında yeteri kadar ekleme yapmadıkları için

bu sene 6.senem olacak aracım ile ama vw firmasından inanın soğudum .Golf den sonraki araç tercihim vw ve alt firmaları olmayacak büyük ihtimalle

200liraya neyi boşaltıp doldurdular çok merak ediyorum.kaldıki benim bugün oraya gitmemin baş sorumlusu kendileri Kasım ayında yeteri kadar ekleme yapmadıkları için

bu sene 6.senem olacak aracım ile ama vw firmasından inanın soğudum .Golf den sonraki araç tercihim vw ve alt firmaları olmayacak büyük ihtimalle
İlker bey bir servisin tutumundan o marka araçtan soğunmaz.
Anlamadığım forumda da varsınız servislerin antifireez değişim yapmadıklarını aylar öncesinde de yazdım ve kendim değiştirdim.
Sizde bir forumdaş olarak Liqui Molyden 1L KFS 13 alıp kendiniz ekleseniz 110₺ ye hallederdiniz. Yada herhangi bir ecza deposunda 1L saf su alarak işlemi 15-20TL ye halledebilirdiniz.
Üstelik ileriki eksilmelerede de yedeğiniz olurdu.

yapılan işlemin faturası
Sistemin kapasitesi yaklaşık 7-8 litre 'dir., ve (en az 3 lt.) kullanılması gerekirdi., size yarım lt. ekleme yapıp göndermişler.,

Madem ekleme yapacaklardı 213 tl. ekleme için vermeye gerek yoktu bunu siz de zaten 30 saniyede yapabilirdiniz., buna insanı enayi yerine koymak diyoruz..,

Araç 6 yaşına gelmiş, sıvının donma koruması iyi durumunda olabilir ancak korozyon/pas koruması artık ömrünü tamamlamak üzere uzatmaları oynuyor., artık sıvının komple değişmesi gerekiyorken., Fakat biz ülke olarak oldukça zengin bir toplum olduğumuz için araç eskiyince kolayca yenisi ile değiştirebildiğimiz için gerek görmemişler sanırsam.

Sıvıyı komple değiştireceğiz dediniz ama değiştirmemişsiniz diye bunun hesabını o insanlara sormak gerek., daha da önemlisi sıvyı komple değiştirecek bir yer bulup değiştirmenizi öneririm..

Kayseri’de olup Aykan’a gidiyorsanız vw’den soğumamak imkansız 3 yıldır salıncak burcu olayından dolayı adım atmıyorum her yaz bakımı Vosmer İzmir’e denk getirip gidince insanlık görüyorum ki geçen yaz bakımdan 1 ay sonra soğutma sıvısında hafif eksiklik gördüm Vosmer’e geri uğrayınca standartı bu ama yine de ekleyelim dediler ekleyip 1 lt de verdiler bagajda dursun diye.
Bir kaç ay önce Golf’ü satıp Audi aldım bugün geçerken Kayseri Aykan’ın ordan bakım fiyatı sormak istedim üslup yine aynı nezaket ilgi ve anlayış hala yerlerde Allah mecbur etmesin.

Bu yöntem sadece benim önerdiğim bir yöntem değildir., motor iç temizleyici yapılırken bu yöntem uyulması gereken bir tavsiyedir.,

Araç kaç km'den beri sizde..? marka-model nedir? uzun süre kulanıcak mısınız? aracın geçmişini biliyor musunuz? bunları bilmek gerek.
2014 Fiat Doblo 1.3mjet 75bin km’den beri bende, şu an 116bin km. Benden önceki sahibi, bir online market firmasından satın almış aracı. Ciddi bir iş değişikliği olmazsa kullanmaya devam edeceğim iş aracı olarak.

Ankara’da 1.2 tsi aracıma kasım da LM yağ mann filtreler ile 800 liraya bakım yaptırdığım özel servis.

Ekli dosyalar

• 7D991A1E-81E1-4367-AE6E-00B45330E761.png
    7D991A1E-81E1-4367-AE6E-00B45330E761.png
    674.1 KB · Görüntüleme: 47
  • F0B11D48-96E5-411E-99EF-7A6C4281F5C4.png
    F0B11D48-96E5-411E-99EF-7A6C4281F5C4.png
    665 KB · Görüntüleme: 46
Ankara’da 1.2 tsi aracıma kasım da LM yağ mann filtreler ile 800 liraya bakım yaptırdığım özel servis.
Eski aracıma da burada yaptırmıştım. LM yağ ve mann filtre seti ile Haziran 2021’de 650 TL vermiştim.

2014 Fiat Doblo 1.3mjet 75bin km’den beri bende, şu an 116bin km. Benden önceki sahibi, bir online market firmasından satın almış aracı. Ciddi bir iş değişikliği olmazsa kullanmaya devam edeceğim iş aracı olarak.
Geçmişte nasıl kullanıldığı çok bilinmese de yüksek km 'deyken satın almamışsınız., tabii geçmişte iyi marka filtreler ve kaliteli motor yağı kullanıldı mı bilmiyoruz., bu sebebten "1 defaya mahsus" liqui moly motor iç temizleyicisi kullanılabilir, sonrasında rutin bakımlara devam edersiniz., ama motor iç temizleyicisi yaparken 2 kez motor yağı ve yağ filtresi değiştirmeyecekseniz hiç bu işlemi yapmayın daha iyi.

Kayseri’de olup Aykan’a gidiyorsanız vw’den soğumamak imkansız 3 yıldır salıncak burcu olayından dolayı adım atmıyorum her yaz bakımı Vosmer İzmir’e denk getirip gidince insanlık görüyorum ki geçen yaz bakımdan 1 ay sonra soğutma sıvısında hafif eksiklik gördüm Vosmer’e geri uğrayınca standartı bu ama yine de ekleyelim dediler ekleyip 1 lt de verdiler bagajda dursun diye.
Bir kaç ay önce Golf’ü satıp Audi aldım bugün geçerken Kayseri Aykan’ın ordan bakım fiyatı sormak istedim üslup yine aynı nezaket ilgi ve anlayış hala yerlerde Allah mecbur etmesin.
vosmerin audi tarafına bir kere gittim ondan da memnun kalmadım, bir dahaki sefere erözü deneyeceğim.
siz yine vosmere giderseniz, görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Bugün 2018 golf araç için bakım randevusu aldım. Araç 43binde 4.yıl bakımı 2005 TL fiyat verdiler. Buji değişimi olursa 3000 TL . Bujileri 60 bin ya da 4 yılda değiştiriyoruz dediler. Buji için 60 binde değiştirelim dedim. ZUBİZU indirimi yerine volkswagenim indirimi oluyormuş artık. Cumartesi faturayı alınca paylaşırım
Volkswagenim indirimi ile 4. Yıl bakımı 2214 TL . Bir Bijon eksikmiş lastik de muhtemelen 1 yıldır öyle seyahat ettik, hiç fark etmemişiz. Onun da parasını aldılar tabiki

Ekli dosyalar

• 988DF274-516F-4AB5-B15D-C6AC8315A4D0.jpeg
    988DF274-516F-4AB5-B15D-C6AC8315A4D0.jpeg
    148.4 KB · Görüntüleme: 102

Geri
Üst Alt