Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

@mbonat bu arada tabiki de golften d segmenti bir performans beklemiyorum . Golf herşeyden azar azar hiçbirşeyden eksik yada mükemmel bi araba değil 😊

Kendileri sorunlu arkadaslar kendilerini yaksinlar, 7 ye dokunmasinlar :D

Dursa da duramasa da 7 ler bizimdir..

@mbonat O kısımda haklısınız ama Golf sadece ve sadece Hatchback Compact bir araç. Üst segment araçların çok daha iyi fren mesafesinin olması kaçınılmaz bir sonuçtur ve doğası gereğidir. Golf hepsinin en iyisi değil olmayacakta ama her disiplinde ilk 5 te olduğu müddetçe toplamda her zaman sınıf lideri kalmaya da devam edecektir.  

@Adv_Dbl Abi üste zaten yazmıştım 😊 Benim için sorun yok aracımı seviyorum limitlerini biliyorum ve limitlerine göre kullanıyorum .

@DoğanARABACI Hocam dediğim gibi e90 gibi hisli ve performans arabasına alıştıktan sonra golf akülü araba gibi gelmişti 😊

Sevgili arkadaşlar Golf sınıfının her zaman öncüsü bir araçtır. Öyle ki testlerde referans alınan araç C sınıfında her zaman Golf'tür. Golf'ün eksik yanları yok mu ? Elbette ki var. Benimde memnun olmadığım yanları var fazlaca... Ama güvenlik konusunda,fren konusunda el insaf diyorum. Bunu sadece ben değil koca koca oto araştırma şirketleri dergileri de diyor. Yeni bir polemik konusunun içinde olmamak için bu yazdıklarım tamamen benim düşüncem. Katılırsın katılmazsın...

@Adv_Dbl Hocam
Bilgiler için teşekkür ederim.
Ben Golfe 6 Kasım 2017 den bu yana biniyorum ve Şehir içinde 40-50Km hızlarla en kötü fren performansına sahip araç Golf.
Öndeki araçlar aniden durduğunda ben duramıyorum.

Rahatsızlığımı dile getirdiğimde!
Araçla ilgili, Lastik basınçları ile ilgili sorun vardır veya Lastik sertleşmiştir denildi.
Araç 30 Kasım 2018 TÜV tarihli ve 1.4 TSI 125 DSG Highline Araç 13.900Km de.
Üzerinde Fabrikasyon Dunloop Sportmax 225/45 R17 94W vardı.
Arac zaten servis bakımlı ve alt takımlarda veya öndüzende sorun yok dedinldi servisçe.
Lastik basınçlarını da oldum olası Kış aylarında 10-15 günde bir kontrol ederim. Basınçlarda sorunsuz!

Geriye lastik sertleşmesi kaldı!
Onun içinde 22 Kasım 2018 tarihinde Goodyear F1 Assym.3  225/45 R17 91Y- 2818 üretimli lastik taktırdım.
Henüz Ani frene denk gelmedim!
Lasikler şimdilik 130Km civarında 300Km yi geçince fren testi yaparım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fren konusunda ne kadar yazarsak kimsenin fikri değişmicek gibi gözüküyor onun için bence uzatmayalım .
Konu freni gecti zaten hocam, yukarda da dedim ya yazma asamasini gecti.. Algi sorunu var ciddi.. :D

@Adv_Dbl Hocam
Bilgiler için teşekkür ederim.
Ben Golfe 6 Kasım 2017 den bu yana biniyorum ve Şehir içinde 40-50Km hızlarla en kötü fren performansına sahip araç Golf.
Öndeki araçlar aniden durduğunda ben duramıyorum.

Rahatsızlığımı dile getirdiğimde!
Araçla ilgili, Lastik basınçları ile ilgili sorun vardır veya Lastik sertleşmiştir denildi.
Araç 30 Kasım 2018 TÜV tarihli ve 1.4 TSI 125 Highline
Üzerinde Fabrikasyon Dunloop Sportmax 225/45 R17 94W vardı.
Arac zaten servis bakımlı ve alt takımlarda veya öndüzende sorun yok dedinldi servisçe.
Lastik basınçlarını da oldum olası Kış aylarında 10-15 günde bir kontrol ederim. Basınçlarda sorunsuz!

Geriye lastik sertleşmesi kaldı!
Onun içinde 22 Kasım 2018 tarihinde Goodyear F1 Assym.3  225/45 R17 91Y- 2818 üretimli lastik taktırdım.
Henüz Ani frene denk gelmedim!
Lasikler şimdilik 130Km civarında 300Km yi geçince fren testi yaparım.
Hocam testi sabırsızlıkla bekliyor olacağım. İşin açıkçası bende Dunlop kullanıyorum ancak hiç sorun yaşamadım ki video da dunloplar var üzerinde. Tek aklıma gelen oldukça sert bir lastik olması dunlop un ve yeterli ısıya ulaşmamış olması olabilir ama bu bile bahsettiğiniz soruna yol açmamalı derim. Bu noktada tedbırlı davranıp takıp mesafenızı bıraz daha acmayı dusunmek sımdılık sorun lastık ıse yapılacak en ıyı davranıs gıbı duruyor.   

Geri
Üst Alt