Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

Lastik konusunda ben de şikayetçiydim. Üzerinde gelen Prelli P7 ler çok kötü idi. Işıklardan kalkarken vs. araç çok sarıyordu pati yapıyordu sürekli.. Ben ilk başlarda aracın gücü ile alakalı zannediyordum ama öyle değilmiş. 20 bin km sonunda lastikleri bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Falken marka lastikler ile değiştirdim. Şimdi ne kalkışta sarma problemi var ne de döner kavşaklarda  arkadan atma. Önceden 50-60 hızlarda o göbeklere girdiğimde arkadan atıyor ve ESC devriye giriyordu. Maşallah şimdi çok iyi.. Fren mesafesi de çok iyi. Hem ıslak hem de kuru zeminde bir çok kez test ettim gayet etkili!.. Lastiklerimizin basıncını ve ömrünü kontrol ettiğimiz sürece bu tür sorunlar yaşanacağını zannetmiyorum.. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

İlginç bu anlattığınız problemleri yaşasam o arabayı bırakın satmayı yakarım ben. Neden satmıyorsunuz arabalarınızı ben olsam dakika durmam.
Buna yorum yaptım mı diyorsunuz!

1984 ten bu yana 1 Yıldan uzun süre kullandığım araçlar!

Murat 124, Kuş serisi, Albea, Linea, Egea, Renault 12, R9, R19, Toros, Clio, Megane, Fluence, Hyundai Accent, Elantra, Citroen C3, C4,  Ford Fiesta, Focus, Volvo V40, S40, S60, Skoda Favorite, Octavia, VW Polo, Jetta, Golf ve Passat Bunların birkısım modellerine birden fazla!
Not; Sıralama Marka bazında ve Markaların modelleri düşük sınıftan yükseğe doğru yapılmıştır

Bu kadar çeşitli araçlara bindim ilk kez Golf te, öndeki araca çarpmaktan korktum!

EK; Araç 23 Aralık 2015 ve 2016 model yılı
Golf 1.4 TSI 125 DSG Highline

Aracın üzerinde Dunloop Sportmaxx 225/45 R17 94W vardı ve 13.900Km deydi
22 Kasım 2018 de Goodyear F1 Assym.3  225/45 R17 91Y taktırdım.
Henüz öndekilerin ani frenine denk gelmedim!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms 

Murat 124, Kuş serisi, Albea, Linea, Egea, Renault 12, R9, R19, Toros, Clio, Megane, Fluence, Hyundai Accent, Elantra, Citroen C3, C4,  Ford Fiesta, Focus, Volvo V40, S40, S60, Skoda Favorite, Octavia, VW Polo, Jetta, Golf ve Passat Bunların birkısım modellerine birden fazla!
Not; Sıralama Marka bazında ve Markaların modelleri düşük sınıftan yükseğe doğru yapılmıştır

Bu kadar çeşitli araçlara bindim ilk kez Golf te, öndeki araca çarpmaktan korktum!

Hocam belirttiğiniz lastik aracınıza uygun değil Dunloop Sportmaxx 225/45 R17 94W yük endeksine göre 91 kullanmanız lazım, fren anında lastiğin yere tutuşunu etkiler mesafeniz uzar

El freni ile boş bir yerde durma alıştırması bende yaptım, frenlemenin çok net olduğunu gördüm. Fren pedalında aynı netliğe yakın frenleme için ayağınız döşemeye değmesi gerekiyor. Bu da aslında frenler yeterli ama fren pedalı hassasiyeti çok yetersiz olduğu izlenimi veriyor. Birçok defa aynı örneği verdim ama tekrar yazim. Bir önceki aracım güncel kasa C4'tü, kaba bir tabirle onda fren pedalına 1/3 oranında bastığımda aldığım frenlemeyi Golf'te 2/3 oranında basma ile belki alıyorum. 

Bende bunu bilerek sürüyorum çok şükür zor durumda kalacak bir anım olmadı. 

@Terms 

Hocam belirttiğiniz lastik aracınıza uygun değil Dunloop Sportmaxx 225/45 R17 94W yük endeksine göre 91 kullanmanız lazım, fren anında lastiğin yere tutuşunu etkiler mesafeniz uzar
Alıntılaadığınız mesajımı Okudunuz mu?

@Terms Golf'te TCS ,ASR olarak geçiyor ve çok da güzel çalışıyor, hatta 0-100 km/h kalkış denemelerim de ASR'yi mutlaka kapatıyorum, yoksa ASR'den dolayı 1-1.5 sn daha geç hızlanıyor. Aracım da yazılım var ve lastiklerimin eskimesinden dolayı ilk kalkış anında ufak bir patinaja düşüyorum ama ASR hemen etkisini gösterip patinajı engelliyor , fakat yeni olan kış lastiğimi taktığımda araç hiç patinaja düşmüyor,sizin aracınız ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum, bence Teyp üzerinden ASR'yi kapatıp kalkış denemenizi rica ediyorum, aynı tepkiyi veriyorsa sizin ASR 'niz ile ilgili bir problem var.

Sizin kullandım dediğiniz araçların bir çoğunu kullandım ve Golf'ün frenlerini Volvo hariç hepsinden daha başarılı buldum. Siz anlattıkça farklı bir araca bindiğinizi düşünüyorum. Ailem de Audi A3 , A4 , Toyota Corolla var ve hepsini sık  sık kullanıyorum, fren tepkisi olarak araların da fazla bir fark göremedim, sadece A4 te ki fren pedalı biraz yukarıdan  tepki veriyor o kadar.  

• Beğen
Tepkiler: SCC
Golfün frenleri bencede kötü bu arada lastik uyarısı lastik çok inse bile uyarı vermiyor çok hassas çalışmıyor aktif basınç sensörü olmadığı için . Frene tam bastığınızda araba durmuyor yavaş yavaş basarark tam freninin ısırdığı absnin devreye girmeyeceği yerde tutarsanız araba çok güzel duruyor fakat frene abandığınızda abs devreye girerek fren mesafesini uzatıyor . Bu arada fren pedalı tepkisi çok kötü direk yumşuyor . 

Burda bir konu açılmış insanlar kendi tecrübelerini yaşanmışlıklarını anlatıyor aracı yakarım ne yakıyorsun kibritmi biraz yapıcı olun varsa tecrübelerin aktarmak istediklerin onları aktar bu forumda ki çoğu insan arabasına aşıktır başkasına bile vermezler yıkatmaya çizilse geceleri uykuları kaçar yorum mu bu şimdi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bakın arkadaşlar beni forumda çok kişi tanır bilir heryere vakıf olduğum tecrübelerimi aktarmışımdır. İnsanlar sizlere bunun çok farklı sebepleri olabileceğini söylüyor ben size direk servisi önermişim siz hala yok şöyle yok böyle belli ki aracınız sıkıntılı ama kabullenmeyip size yorum yapanları yok şu kadar arabaya bindim şöyle böyle diye çürütmeye çalışıyorsunuz. Bende son olarak aracın en önemli unsuru olan güvenlik söz konusu olunca yakarım dedim. Aynen öyle ben çoluğumu çocuğumu taşıyorum o araçla frenler böyle ise kibrit kadar değer vermem bizden kıymetli değil bu teneke parçaları. Beğenmezseniz yorumu siz bilirsiniz. Aracınız frenlere basınca durmuyor bunun sayısız sebebi olabileceğini günlerdir yazıyoruz servise gideceğiniz yere burda sataşıyorsunuz. Polemiğe çekmeyin lütfen yazdıklarımı yanlış anlaşılmalara sebep olduysak özür dilerim

Bu video da Golf'ün fren performanslarını eleştiren arkadaşlara referans olsun! Araçta Dunlup Sportmaxx ler var video da gelen fren sesi arkamdaki auidi a6 ya ait. Açıkça haksızlık ediyorsunuz GOLF'ün frenlerine

@Adv_Dbl kişide bitiyor tamamen :) anlatılmıyor ama kimseye. Yakıt tüketimi konusunda da benzer şekilde bu araba çok yakiyo yiaaaaaa diye gezen tipler de çoktu.  Araba sürmeyi PlayStation da veya bilgisayarda araba sürmek gibi düşünenlerden oluşuyor böyle genelde... Ne diyelim :) bu kadar laf atanlar tez zamanda golf ten kurtulur da aradıkları aracı bulurlar inşallah :)

Siz cok guzel durdunuz diye 7 nin frenleri super olmaz ki...

Bunu belli sayida denekle ayni case icin  farkli sartlarda yapmak ve sonucta bir oran cikarmak gerek...

Bircok forumda Golf 7 nin fren performansinin tedirginlige yol actigi tartisilagelmistir. Ve hatta youtuber bazi otomobil gazetecileri testlerinde buna deginmistir. Bunu bir dezavantaj olarak vurgulama ihtiyaci hissetmistir..

Kaldi ki kimse 7 nin frenler cok kotu duramiyo yakin arablari demiyor. Bir tedirginlik var; cok kereler tecrubeyle sabit bu deniyor... Kimisi aracini cok sevdigi icin bu duruma uzuluyor kimisi de sinifinin referansi oldugu icin bu durumu yadirgiyor..

Ben video cektim oldu demek yaklasimda mantik hatasidir; degerlendirmede yanlis sonuc verir... :) Ek olarak; haklilik haksizlik meselesi de degil bu :)

Hele de elestiriye referans olsun diip "unlem" koyma meselesi hic deil...

Arkamdaki a6 duramadi nerdeyse bak ben durdum 7 yle efektini  yaziya eklemek falan bence hic olmamis ya :D

Geri
Üst Alt