Golf 8 Sıfır Araçtaki Çizik Problemi

Chedjou

Üye
Araç
2023 Golf 8 Life DSG
Merhabalar, 3 Kasım 2023 tarihinde sıfır olarak Golf 8 Life DSG aracımı teslim aldım. Aracım 2800 km'de. Aracımı bugün ilk kez yıkattım. Yıkattığımda ise ön konsolun en sağ tarafında derin bir çizik gördüm. Önce yıkamacıya sinirlensem de sonradan aracı teslim aldığım gün çektiğim fotoğraflara baktığımda teslim alırken de oranın çizik olduğunu fark ettim. Muhtemelen araç yıkanınca parlatıcı sürüldüğünde çizik dikkatimi çekti. Konuyla ilgili ne yapabilirim? (Görselde küçük gibi dursa da resim daha uzaktan çekilmiş, yaklaştırıldığında görselde çizik daha hafif gibi duruyor. )Herhangi bir hak iddia edebilir miyim. Pazartesi günü bayiyi aramayı düşünüyorum. Ekteki görsel teslim aldığım güne aittir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Upvote 0

Aynen

Kaş yapayım derken göz çıkarma durumlarıda olabiliyor

Mesela benim mavi ile isaretledigim yumuşak plastik göğüs malzemesinde ,
Herhangi bir yanlış kimyasalı geçtim kuru bezle bile ovalama çitileme de hasarlı bölgenin çeperinde renk atması / değişimi dahi olur.

Kırmızı ile işaretli konuya ait hasarlı bölge sert plastik , silgi ile renk atması ihtimali düşük

Ama yinede dikkatli olunması lazım...IMG_20240204_204257.jpg

Upvote 0
Geçmiş olsun, küçük müdahaleler ile onarılabilir duruyor. Benzer durum benim aracımda da oldu. Nemli bir bezle hafif bastırarak sildiğimde geçmişti.
O kisim onarilamaz ve tamir edilemez resime dikkatli bakarsan
O kizim ayni zamanda ice dogru ezilmis
Ayni sorun yillar once bende de olmustu
Arac konusunda takintili oldugum icin kac yere gosterdim sonuc alamadim ve sonun da o kisim beni cok rahatsiz edttigi icin
Butun gogus u degistirdim cikan ida sattim

Upvote 0
O kisim onarilamaz ve tamir edilemez resime dikkatli bakarsan
O kizim ayni zamanda ice dogru ezilmis
Ayni sorun yillar once bende de olmustu
Arac konusunda takintili oldugum icin kac yere gosterdim sonuc alamadim ve sonun da o kisim beni cok rahatsiz edttigi icin
Butun gogus u degistirdim cikan ida sattim
Çok iddialı. Hiç Türkiye koşullarına uygun bir hareket değil. :) Satışta büyük sıkıntı. Onunla yaşamayı öğrenmelisin bu ülkede bence…

Upvote 0
Çok iddialı. Hiç Türkiye koşullarına uygun bir hareket değil. :) Satışta büyük sıkıntı. Onunla yaşamayı öğrenmelisin bu ülkede bence…
Inan Türkiye kosullari yada satis ta cikacak sikinti Benim icin onemli deyil
Ben araca bindigim her an gozume batan beni aracta soutacak kadar sorun olan herseyi degistiririm boyatirim arac I
yatirim amacli Alan insanlar icin bu dedigin gecerli
Ve o araci sattigimda resimleride degistirmeden once cekmistim fatura da elimdeydi araci satin Alan kisi arac I expere bile sokmadan Aldi

Upvote 0
Konuyu görüşmek adına hafta sonu bayiye gittim. Formen geldi ve çiziğin tamir olmayacağı konusunda hemfikir olduk. Detaylı fotoğraflar çekerek garanti departmanına göndereceklerini belirttiler. Umarım güzel bir geri dönüş alırım. Parça değişimine sıcak bakmıyorum ancak rötuş veya hediyeye mutlu olur gibiyim.

Ayrıca kaputta ufak taş izi vardı, sağ olsunlar ücretsiz rötuş yaptılar. Hemen sanayiye gidip kaputa PPF kaplattım. Çizik için beklemedeyiz bakalım, perşembe gibi dönüş olur dediler.

Upvote 0
Konuyu görüşmek adına hafta sonu bayiye gittim. Formen geldi ve çiziğin tamir olmayacağı konusunda hemfikir olduk. Detaylı fotoğraflar çekerek garanti departmanına göndereceklerini belirttiler. Umarım güzel bir geri dönüş alırım. Parça değişimine sıcak bakmıyorum ancak rötuş veya hediyeye mutlu olur gibiyim.

Ayrıca kaputta ufak taş izi vardı, sağ olsunlar ücretsiz rötuş yaptılar. Hemen sanayiye gidip kaputa PPF kaplattım. Çizik için beklemedeyiz bakalım, perşembe gibi dönüş olur dediler.
Ben size yazmistim
Kesinlikle tamir olamayacagini ve degisim olmasi gerektigini
Cozum degisim!!!!
Sahsen Ben oyle yapmistim

Upvote 0

PPF olayınca kaput sıkıntı cidden. Her araç yıkamada taş izleri görmek bende sinir bozuyor. Güzel bir yerde PPF yaptırdıysanız sıkıntı olmaz. PPF öncesi de boya yüzeyini hazırlardılar mı?

Upvote 0
Hocam kafaya takilacak birsey degil bence servis degiselim dese bile ben degismezdim. O parcanin degismesi icin birsuru seyi sokmeleri lazim. Bence guzelce silin goze daha az gorunmeye baslar. Servis bi guzellik yaparsa da dediginiz gibi hediye vs. O sekilde durumu toparlayin

Upvote 0
PPF olayınca kaput sıkıntı cidden. Her araç yıkamada taş izleri görmek bende sinir bozuyor. Güzel bir yerde PPF yaptırdıysanız sıkıntı olmaz. PPF öncesi de boya yüzeyini hazırlardılar mı?
Zaten 3. ayında aracı ilk kez yıkattım. Yıkamayla taş izleri ve içerideki çiziği gördüm. PPF için önce pasta ile geçtiler, sonra alkol ile. Ben de detaylı inceledim temiz yüzeye uyguladılar. Taş izleri de epey kayboldu. Olası paslanmayı vb de önler diye düşünüyorum.

Upvote 0
Ben size yazmistim
Kesinlikle tamir olamayacagini ve degisim olmasi gerektigini
Cozum degisim!!!!
Sahsen Ben oyle yapmistim
Parça çok büyük. Direksiyonun sağ altından başlayıp sağ kapıya kadar gidiyor. Sökmek için başka parçalar sökülecekse asla söktürmem. Tırnak oturmama, hatalı montaj, parçalar arası açıklık gibi durumlarda trim sesi yaşanabilir ve hiç istemediğim bir şey. Ayrıca parça büyük olduğundan sökerken başka yerleri çizmeleri de olası. O nedenle rötuş ile çiziğin giderilmesini, olmazsa bakım hediyesi talep etmeyi düşünüyorum.

Upvote 0
Parça çok büyük. Direksiyonun sağ altından başlayıp sağ kapıya kadar gidiyor. Sökmek için başka parçalar sökülecekse asla söktürmem. Tırnak oturmama, hatalı montaj, parçalar arası açıklık gibi durumlarda trim sesi yaşanabilir ve hiç istemediğim bir şey. Ayrıca parça büyük olduğundan sökerken başka yerleri çizmeleri de olası. O nedenle rötuş ile çiziğin giderilmesini, olmazsa bakım hediyesi talep etmeyi düşünüyorum.

Hocam çok geçmiş olsun. Sakın ola ki şu çizik için ön göğüsü komple değiştirme işine girmeyin. Orta konsolu, gösterge panelini ve direksiyonu geçtim ön koltuklara kadar sökülmesi gerekiyor. Sizin görmeyeceğiniz noktalarda kalan bir sürü plastik parçaya zarar verecekler.

Çiziğin etrafı güzelce kamufle edilirse sıcak hava tabancası ile çapakları ve beyaza çalan renk değişimine müdahale edilebilir. Çakmak ile kendiniz müdahale etmeyin sakın, sıcak hava tabancası şart.

Upvote 0
Bugün dönüş geldi ve ben de kabul ettim. İlk bakımda ücretsiz işçilik + parçalarda %10 indirim verdiler. İkinci bakımda da toplamda %10 indirim verdiler. Ben de kabul ettim. Konuşmadan çıkarımım, ilk bir ay içinde fark ederek verseydim parça değişimi veya komple bakım hediyesi olabilirmiş. Parça değişimini düşünmüyorum zaten, 3-4 binlik bakım ücreti için de tartışmam veya uğraşmam. Zaten daha 9 ay var bakıma, o zamana fiyatlar daha da artar.

Upvote 0

Bugün dönüş geldi ve ben de kabul ettim. İlk bakımda ücretsiz işçilik + parçalarda %10 indirim verdiler. İkinci bakımda da toplamda %10 indirim verdiler. Ben de kabul ettim. Konuşmadan çıkarımım, ilk bir ay içinde fark ederek verseydim parça değişimi veya komple bakım hediyesi olabilirmiş. Parça değişimini düşünmüyorum zaten, 3-4 binlik bakım ücreti için de tartışmam veya uğraşmam. Zaten daha 9 ay var bakıma, o zamana fiyatlar daha da artar.
Sevindirici. Acaba araç o şekilde bayiye gelindiğinin bilincinde olduklarından mı böyle iyimser davranıldı?

Servis indirimi tüm yetkili servisleri kapsıyor mu yoksa sadece gidilen yetkili serviste mi?

Upvote 0

Geri
Üst Alt