Golf 8 Sıfır Araçtaki Çizik Problemi

Chedjou

Üye
Araç
2023 Golf 8 Life DSG
Merhabalar, 3 Kasım 2023 tarihinde sıfır olarak Golf 8 Life DSG aracımı teslim aldım. Aracım 2800 km'de. Aracımı bugün ilk kez yıkattım. Yıkattığımda ise ön konsolun en sağ tarafında derin bir çizik gördüm. Önce yıkamacıya sinirlensem de sonradan aracı teslim aldığım gün çektiğim fotoğraflara baktığımda teslim alırken de oranın çizik olduğunu fark ettim. Muhtemelen araç yıkanınca parlatıcı sürüldüğünde çizik dikkatimi çekti. Konuyla ilgili ne yapabilirim? (Görselde küçük gibi dursa da resim daha uzaktan çekilmiş, yaklaştırıldığında görselde çizik daha hafif gibi duruyor. )Herhangi bir hak iddia edebilir miyim. Pazartesi günü bayiyi aramayı düşünüyorum. Ekteki görsel teslim aldığım güne aittir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Geçmiş olsun. Bir çözüm sunarlar mı bilemiyorum. Bende teslim anında bagajda ki aydınlatmanın tırnaklarında problem vardı, hemen yeni parça getirip değişmişlerdi. Daha sonra fark etseydim ücretsiz hızlı çözüm sunarlar mıydı bilemiyorum.

Upvote 0
kasımdan bu yana bayağı zaman geçti, teslim gününe ait fotoları tarihi ile atarsan birşeyler çıkabilir.

Upvote 0
Gecmis olsun sinirbozucu bir durum
Araci Alali 3 ay olmus.
Gorselde guzuken sizin deyimizle cizik
Bunun tamiri olamaz metal bir Alan olsa yada kucuk bir parca degisim yapilabilirdi
Yada tamir
Sizin aractaki sorunun cozulebilmesi icin butun gous un degsimesi lagzim buda oldukca pahali bir durum
Servis kesinlikle bunu kabul edtmez bence size diyecegi 3 ay olmus
Insallah sorunu cozerler

Upvote 0
Teslimatın üzerinden 3 ay 3 bin km geçmiş. Bu kadar vaktin geçmesi sebebiyle bayiinin eline koz vermiş oldunuz. Bence herhangi bir sektördeki x bir firma da böyle bir durumda kusuru üstlenmez. (Dyson ve Amazon benim bildiğim iki istisna şirket.) Yukarıdaki mesajdaki gibi basit bir parça olsa, bayii müşteriye hoş görünmek için bile değiştirebilirdi ama sizinki değişimi veya tamiri çok meşakkatli bir iş. Ayıplı / örtülü bir kusur olmadığı için yasal olarak pek bir şey elde edeceğinizi sanmıyorum ama bazı konularda bayii ile çözülemeyen durumlarda Doğuş genel merkezle sonuç alan çok üye vardı eski konularda. Doğru iletişimle şansınızı denemekten başka bir çare yok gibi görünüyor. Geçmiş olsun.

Upvote 0
Yikamacida da olmus olabilir?Aracimi yikamaciya vermemeye calisiyorum.Aradanda cok zman gecmis.Bence siyah bir oje ile ince bir rotus isi cozer.

Upvote 0
Yikamacida da olmus olabilir?Aracimi yikamaciya vermemeye calisiyorum.Aradanda cok zman gecmis.Bence siyah bir oje ile ince bir rotus isi cozer.
Ana başlıktaki fotoğraf, teslimat günü çektiğim fotoğraf. Yıkamada olmadı yani, sadece gözümden kaçmış. Bugün çektiğim fotoğrafı da ekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_3213.jpeg
    IMG_3213.jpeg
    226.9 KB · Görüntüleme: 87
Upvote 0
Dert etme bence, üzerinden zaman da geçmiş, boşuna sinirlerin bozulur. Sende de olabilirdi sonuçta. İstersen küçük bir yerinde asetatlı kalem ile deneme yapabilirsin. Daha az görünür. :)

Upvote 0
Ana başlıktaki fotoğraf, teslimat günü çektiğim fotoğraf. Yıkamada olmadı yani, sadece gözümden kaçmış. Bugün çektiğim fotoğrafı da ekliyorum.
Herhangi bir müdahale yapmayın. Daha kötü olur.

Upvote 0
Geçmiş olsun, küçük müdahaleler ile onarılabilir duruyor. Benzer durum benim aracımda da oldu. Nemli bir bezle hafif bastırarak sildiğimde geçmişti.

Son düzenleme:
Upvote 0
Geçmiş olsun, küçük müdahaleler ile onarılabilir duruyor. Benzer durum benim aracımda da oldu. Nemli bir bezle hafif bastırarak sildiğimde geçmişti.
Bildiğin yüzeyi soyulmuş gibi. Bezle geçeceğini düşünmüyorum. Ama denerim yine de, biraz daha araştırıyorum şimdi.

Upvote 0

Bildiğin yüzeyi soyulmuş gibi. Bezle geçeceğini düşünmüyorum. Ama denerim yine de, biraz daha araştırıyorum şimdi.

Ögrenci SİLGİSİ (sert silgi olmalı) ile çizik hat üzerinde kuvvetlice bastırarak çizik yüzeyde tıraşlama yapın.

Bir miktar faydası olacaktır..

Upvote 0

Geri
Üst Alt